Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem túlzás ill. durva egy kicsit?

Nem túlzás ill. durva egy kicsit?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel együtt élünk, mindent közös dolgot felezünk anyagilag, ami külön van, azt saját magunk fizetjük.

Nekem ez nem annyira szimpatikus, mert egy kicsit úgy érzem, hogy nem vagyumk teljesen együtt, vagy hogy fogalmazzak. De belementem, oké. Megjegyzem kb. ugyanannyit keresünk, szóval nem a pénze kell.

A majdani nyaralást tervezzük, amit az ő szép kártyáján lévő összegből kívánunk finanszírozni, mert kajára nem költjük el. Szüleim sokat segítenek, másrészt meg így terveztük.

Barátnőm azzal állt elő, hogy ezt is felezzük, szóval a felét adjam neki oda pénzben.

Nekem ez eléggé rosszul esik, nem érzem az összhangot közöttünk, mintha csak lakótársak lennénk. Főleg úgy, hogy az én szüleim sokat segítenek nekünk ellentétben az ő szüleivel, most akkor ezt én is kérjem el tőle vagy mi? Meg ráadásul a kapcsolatunk elején , mikor nem éltünk együtt, elég sok mindent én fizettem.

Szerintetek?


2013. szept. 20. 11:56
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Ja, és pár év múlva hozzám akar jönni, de én így nem hiszem, hogy akarom...
2013. szept. 20. 11:59
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
VELE próbáltál már beszélni? Gondolom ő sem erős gondolatolvasásban.
2013. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
85%

Én is így érezném, és egyet is értek veled.

Nálunk ezt sikerült megértetni a párommal, eleinte nehéz volt neki átállni, hogy nem "csak ő" van, hanem "mi" vagyunk. Hogy a nagyobb kiadásokat beszéljük meg..stb, hiszen együtt képzeljük e az életüket. Annak ellenére, hogy nem vagyunk házasok, azért dolgozunk, hogy közös házunk családunk legyen, tehát egy célunk van. nincs én, és te pénzed.

Akkor elsőre csak kipróbáltuk működik-e, végül nekem adott igazat, a bankszámlánk is közös azóta, 3 éve működik, amúgy most lesz az esküvőnk.

2013. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, egy kapcsolatban szerintem az a természetes hogy az enyém a tiéd.Mármint egy normálisan működő kapcsolatban, ahol közös tervek vannak.Nekem fura az ha pl a feleség oldja meg a gyerek cipővásárlását, meg a háztartás feltöltését, és ha elfogy a pénz akkor kuncsorogni kell.Jó, van aki ezzel visszaél, de az a kapcsolat olyan is....
2013. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
93%

Próbáld vele megbeszélni, hogy neked nem tetszik a jelenlegi rendszer.

Nem mindenkinek működik, hogy felesbe fizetnek mindent. Ilyen esetben az szokott beválni, hogy mindenki a maga fizetéséből x összeget berak a közösbe és minden abból megy. A maradék pénzedet pedig magadra költöd.


Ha ő a szépkártyás pénzt is felezni akarja, akkor mond meg neki, hogy fizesse abból a felét, a másik felét meg te fizeted ki, de nem neki, hanem ott, a nyaraláson (meg lehet mondani mennyit vegyenek le a kártyáról). Mert ez így nem egészen fer, hogy neki van valamilye amit fix dolgokra lehet költeni és fel akarja veled váltatni olyan dologra amit bármire lehet költeni, tehát az egésszel ő fog nyerni.

2013. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Írd már le nekem,hogy működik nálatok a "minden közös dolgot felezünk".
2013. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
97%

Hozzád akar menni ilyen mentalitással? Akkor minek felezget ennyire mindent körzővel-vonalzóval? Nem lenne tökmindegy akkor? Vagy gyűjt valamire? Esetleg nem bízik benned?

A jövőt hogy képzeli? Majd a gyesből ő is mindennek odaadja a felét? Vagy agyereket felváltva hordjátok ki? Nem hiszem, hogy a barátnőd érett még egy komoly kapcsolatra, vagy csak simán nem szeret téged eléggé.

2013. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
80%

Én ismertem olyant aki ugy gondolta hogy a férfi beladja a pénzét, a nőnek nem volt jövedelme. Ezekután a pénzt persze közös ami azt jelenti hogy a nő megvesz mindent ami szerinte kettőjüknek kell. Természetesen ami a férfi szerint kellett arra már sose futotta, elöbb elfogyott.


Kitalálhatjátok, nem volt hosszu életű kapcsolat.

2013. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az a természetes ha egy kapcsolatban közös kasszán vannak a felek, még akkor is ha nem egyenlő a fizetésük. Számomra egy szerelmi kapcsolatnál nincs erősebb, elképzelni se tudom, hogy hogyan lehet külön kasszán lenni. Olyan meg nincs hogy közös is meg külön is. Vagy közös kasszán vagytok vagy nem. A közös kassza nem csak azért jó, mert sokkal közelebb kerülnek egymáshoz a felek, mert bensőségesebb a viszony, hanem azért is mert az esetedhez hasonló viták elkerülhetőek vele.

Maximálisan megértem amiről beszélsz, elég faramuci a helyzet. Ha nem mész bele a kérésébe, akkor neki lesz rossz szájíze, ha elfogadod a döntését, akkor meg neked. És most itt tényleg nem a pénzről van szó, hogy ki mennyit tett bele a közös nyaralásba, hanem hogy a párod ezt számon tartja és ha nem egyenlő a rész akkor elkéri tőled a különbözetet. Nekem az ilyen "filléreskedés" nem fér bele egy párkapcsolatba. Úgy kéne felfognia, hogy most mentek az ő kártyájával, egyszer meg majd lehet hogy neked lesz ilyen kártyád, vagy esetleg több pénzt teszel be.. vagy akármi. Vagy ha soha nem lesz kompenzálva akkor is, kit érdekel ha szerelem van és boldogság? Nem házat vásároltok milliókért... Megértelek maximálisan.

2013. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Amit közösen használsz: rezsi, kaja, stb. Ha valami speciális kaját kívánsz meg, vagy amit a másik nem szeret, azt fizeted magadnak.

Csak elég érdekes, hogy bogarásszuk a számlákat, és írjuk egy füzetbe, hogy ezt a tételt most elfelezzük, ezt most neked írjuk fel, ezt nekem.

Természetesen beszéltem vele erről, de neki ez a természetes, azt mondja.

2013. szept. 20. 12:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!