Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi kapcsolatban a...

Élettársi kapcsolatban a párod lakásában étek. Van lehetőségetek azt egy kicsit a saját ízlésetekre alakítani?

Figyelt kérdés
Már három éve vagyunk egy pár, két éve élünk a párom lakásában. Saját lakásom még nincs, mert a válásom után még nem került kifizetésre a tulajdonrészem. Rendszerető, házias embernek ismernek, annak tartom magam. Érdekel a lakberendezés, azt gondolom az ízlésemmel sincsen baj, de nagy bánatomra a párom nem engedi, hogy bármit is alakítsak a berendezésen. Virágokat sem vehetek, a szobában csak a saját kislánya képei lehetnek és még folytathatnám. Azt gondoltam, hogy a válása utáni letargia, a kis tündér hiánya miatt van és idővel majd változnak a dolgok. Szeretnék olyan otthont, ahol az én nagylányaim is jól érzik magukat, de véleménye szerint ezt majd a saját lakásomban tegyem. Ez engem nagyon bánt, mert szeretném otthonosabbá, meghittebbé tenni, hiszen a fenntartási és rezsiköltségekhez én magam is fele-fele arányban hozzájárulok. Úgy érzem elfogyott a türelmem. Normális ez?
2013. szept. 25. 14:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én két hónap után rendezkedtem. Nem zavarta, sőt mindig nagyon örült neki, hogy végre otthon lesz a lakásából és mindenben segített.

Nyilván nem úgy rendezkedtem, hogy szó nélkül kihajigáltam mindent, hanem elmondtam, hogy mit lehet megcsinálni, meg hogyan és az miért lenne szebb meg jobb. Totál átrendeztük a meglévő bútorokat is, kifestettünk, virágokat vittem, kiegészítőket, függönyöket cseréltem stb. Komolyabb átalakításba nem kezdtünk, mert tudtuk, hogy úgyis elköltözünk.

Mondjuk én eleve "átalakítással" költöztem be, mert vittem egy macskát is.

2013. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
" de véleménye szerint ezt majd a saját lakásomban tegyem". Ezt nem nagyon értem. Ha meglesz a saját lakásod, külön költöztök? Amúgy nem gondolom normálisnak. Ha még csak albérletben lakik valaki, akkor azért azt is berendezheti a kedve szerint, mert ha már fizet érte, akkor hagy legyen olyan, ahol otthon érzi magát. Ez pláne egy párkapcsolatban nekem nagyon fura. Nyilván nem az kellene, hogy csak a saját ízlésed szerint dekoráld ki a lakást, de igazán lehetne rád tekintettel a párod. Nekem ez nagyon nem tetszene. Nekem vannak bizonyos tárgyak, amelyek egyszerűen hozzám tartoznak, én már rögtön vittem minden ilyesmit a páromhoz és a mai napig szoktam. Ő nem szól bele.
2013. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az "én házam, én váram" típusú emberrel nagyon nehéz valamit is kezdeni. Ha erőlködsz, vérig fogod sérteni, és csak veszekedés lesz belőle. Próbálj beletörődni, vagy válts. Megértelek, de ez így nem működik.
2013. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is rendezkedhettem. Pl kidobáltam a sok művirágot, eltörtem néhány porfogót (véletlenül) :) és nem volt belőle gond. Pénzünk nem volt nagyon kicserélni mindent, de tervben van és nem bánja.
2013. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én már akkor rendezkedtem,amikor ott sem laktam.

Rengeteg virág,új függöny,konyha átfestése,sok új használható tárgy bele.

Beköltözéskor vittem sokmindent,akkor is cserélődtek a dolgok,pl ágyat lecseréltük,mert heti 2-3 éjjel jó a kisebb,de állandóra kellett egy nagyobb.

Falra képeket én tettem ki,előtte ezerévesek voltak,még az anyja aggatta ki.Fürdőn is óriásit változtattam,felpolcoztuk,férjenek a piperék.

Előszobába is új akasztók,nem tetszett ami ott volt,és csinált nekem külön tárolót,amiben elfér a rengeteg cipőm.

Nekem ez kellett ahhoz hogy otthon érezzem magam,ő támogatott ebben.

2013. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"ezt majd a saját lakásomban tegyem"


ez mit jelent?

ha lesz elég pénzed,akkor külön költöztök?

2013. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, sajnos "az én házam, az én váram" típusú ember. A "majd a saját lakásodat.." megjegyzése pedig inkább arra vonatkozott, hogy ebben nem vagyok tulajdonos, nincs jogom beleszólni semmibe.
2013. szept. 25. 14:46
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha valaki szeret valaki áldozatot hoz.

Tudom, hogy nehéz egy megszokott lakáson egy barátnő itt-ott változtat, valószínű az első pár hétben én se szeretném, de mivel ő is ott lakik fokozatosan, miért ne? Biztos találunk valamit ami mind a kettőnknek tetszik. Ha az ember komolyan társat szeretne ez igazán nem nagy áldozat, feltéve, ha nem rendezi át az egész kócerájt.

25/N

2013. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nálunk annyira nincs enyém tied, csak papíron, de egymás tulajdona az a mi tulajdonunk.

Én ezt nem bírnám. A szüleimnél is kb hasonló a helyzet mint nálatok és gyűlöltem hogy ez most apáé, ez anyáé, mond apádnak adja oda a kocsit. Amúgy nagyon jó fej szülők de kiráz a hideg ettől. Nálam ez nem fér bele.

2013. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem egyszerűen "én házam én váram" típus, hanem semmibe néz téged, csak éppen vagy, mert szüksége van arra a néhány előnyre, amivel jársz, de azt nem akarja, hogy túl sok vizet zavarj. Ráadásul olyan buta, hogy ahelyett, hogy megjátszaná magát, még ki is mondja, hogy te itt senki vagy, majd a sajátodban azt csinálsz, amit akarsz. Afelől meg megnyugodhatsz, hogy ez a pasas közöset nem akar majd veled. Aki olyat tervezne, az nem így állna hozzád.
2013. szept. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!