Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdhetnék az életemmel?...

Mit kezdhetnék az életemmel? Szerencsétlennek érzem magam.

Figyelt kérdés

Lassan fél éve elveszítettem a munkahelyem, folyamatosan keresgéltem, önéletrajzokat küldözgettem nem kellek sehova. Sajnos a mai világ arról szól, hogy a munkáltatók 90%-a azt veszi fel akire támogatást kap (25 év alatti, pályakezdő, tartós munkanélküli).

Az anyámmal élek itthon, 26 évesen. Tudom ő szívesen segít ezzel nincs is probléma, de már kezdek depressziós lenni az itthonléttől.

És minderre most pár hete kiderült hogy valami tüdőproblémám van. Elmentem egy rutin tüdőszűrőre, hogy ha munkát találnék gyorsabban meglegyen az eü.kiskönyv.

Mivel minden végzettségem és eddigi tapasztalatom olyan ahová ez szükséges. Erre közlik velem hogy baj van, nem súlyos szerencsére, de míg nem nézik meg CT-vel és nem ér véget a kezelés nem kaphatok negatív tüdőszűrő papírt, így az elhelyezkedésem még nehezebb. A dokim szerint 6-12 hónap is lehet a gyógyszeres kezelés. Mégis mit kezdhetnék most magammal? Egy koloncnak érzem magam, egy senkinek aki még arra sem képes hogy elhelyezkedjen. Már szégyellek itthon bármire pénzt kérni, a Tb elmaradásom befizetésében is a párom segít, mert nem szeretném az anyámat tovább terhelni. Nem járok el itthonról csak ha a barátok kiszakítanak, szinte netfüggő lettem, próbálom legalább ezzel lekötni magam, persze a háimunka mellett.

Szerintetek mit tehetnék? Mivel tegyem magam helyre? Folyton befordult vagyok, türelmetlen és szomorú.

Ahogy írtam az anyám támogat, de tőle sem várhatom ezt el. A párom aki mellettem áll, de tőle is csak lelki támogatást szeretnék elfogadni.

Be fogok dilizni ha sürgősen nem találok valami munkát...........


Bocsi, ha hosszú voltam, esetleg zavaros, de most kijött belőlem.


2013. okt. 3. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg nem találsz valami munkát, végezz el egy tanfolyamot, ami szélesítheti a megpályázható munkák körét. Ezzel teszel is valamit, ki is szakadsz a gép elől meg a lakásból, emberek közt lehetsz. Tudom anyagilag nem egy népünnepély, de ha anyukád segít, akkor menni fog. Ne olyan szakmát végezz ami évekig tart, csak egy 5-6 hónapos gyorstalpalót.
2013. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy vele egyedül én is ebben a cipőben járok,annyi különbséggel,hogy engem érettségi után egyáltalán sehova sem vettek fel..egy okj tanfolyamot kezdtem el,amit nem tudtam befejezni mert sokba került a bejárás..azóta munkát keresek (szakma nélkül!) érettségivel, és sehova sem kellek..elküldtem már legalább 1000 helyre az önéletrajzom,10ből 5re kapok e-mailt,hogy "sajnos nem önre esett a választásunk..",többitől semmit sem..tescoba se vesznek fel..szóval én már belenyugodtam mert ha idegeskedek az nem segít..22L
2013. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem találsz munkát, akkor képezd tovább magad és tanulj, ma már a folyamatos tanulás korát éljük, mindig naprakész szakmai tudás, speciális tudás és persze nyelvtudás is kell. Nyelveket is tanulj, most legalább van rá időd. Milyen végzettséged van? Hidd el megfelelő szakmai tudással és jó végzettséggel, na meg 2-3 nyelvvel , hiába van válság, igenis lehet munkát találni. Én még 3 hétnél tovább sosem voltam munkanélküli, onnantól kezdve, hogy megvolt a diplomaosztóm. Hajrá!
2013. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mennék én tanulni, tovább is képezném magam de miből? Az anyám is minimálbérből él, most hogy még engem is eltart, azt már képtelen lenne finanszírozni. Míg dolgoztam még én támogattam őt is hogy időben be legyen minden fizetve, most meg sakkozunk.

Próbálok most már az irodai munkákra koncentrálni, azokat megpályázni, de még annyit sem kapok hogy bocs nem feleltél meg.


Végzettségeim lényegében: vendéglátás, gyógymasszőr, gyermekvédelem.


Ehhez német nyelvvizsga, ECDL vizsga, tudom utóbbi már fűnek fának megvan :(

2013. okt. 3. 15:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyelvet tudsz otthon is tanulni, neten fent van minden ami kell hozzá. A nyelvtanuláshoz tényleg minden ott van neten, csak tanulni kell és kész.
2013. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hasznos tanácsot sajnos nem tudok adni, de offolnék kicsit. Nem mindenkinek van érzéke a netes nyelvtanuláshoz. Pl nekem az angolt tanár sem tudta megtanítani, ha neten rákerestem totál kínai volt, nem jutottam soha csak az igeragozásig szinte. A kiejtést soha nem értettem mi alapján kell.

A németet is hosszú évek alatt sikerült megtanulnom tanárral. Pedig arra már könnyebben ráált az agyam(Persze nem vagyok tisztában a kérdező képességeivel)

2013. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kiejtéssel szerintem pont nincs gond, már van van hangszóró a laptophoz, hangfal a géphez. A legtöbb nyelvi site-on meg is hallgathatod a savakat, illetve okostelefonokon is vannak ilyen alkalmazások. 1-2ezer Ft-ért már vannak kiskönyvek cd-vel, hogy hallgathatsz a szövegeket, nekem ilyenek angolul vannak (pl. Dracula, Sherlock Holmes). Vannak video-oktató anyagok is fent.

Persze kifogásokat mindig lehet keresni. Aztán keseregni, ha nem jut előrébb az ember.

2013. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg érdeklődj a Munkaügyi Hivatalban,hátha van valamilyen finanszírozott tanfolyam lehetőség!Fizetnék is,meg keresetpótló támogatást is kaphatnál,ha jól tudom.Szerintem ennek mindenképpen járj utána,vannak érettségire épülő gyorstalpalók is köztük.Így hasznosan töltenéd az idődet,és később több esélyed volna a munkaerőpiacon is.
2013. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!