Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek milyen érzés lenne, ha...

Nektek milyen érzés lenne, ha az egyik szülő mindig hangsúlyozná nektek, hogy mennyire nincs pénz?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, jelenleg még tanulok. A szüleim ketten keresnek maximum 140-150 ezer Ft-ot. Elég sok mindent kell fizetni, így tudom, hogy kevés pénzünk marad, de nekem annyira rosszul esik, hogy anya mindig nekem mondja, hogy már csak x Ft-unk van egész hónapra és nem tudja, hogy jövünk ki. Tudom, hogy ilyen a helyzet, nem is kérek soha semmit, amit tudtam azt megvettem magamnak a nyári munka pénzemből, kifizettem a sulim egy részét, bérletet is megvettem magamnak, ennyire telt, de tudom, hogy ez is segítség. Annyi tervem lenne, hogy miket szeretnék tanulni, vagy miket szeretnék elérni az életben, de nagyon rossz érzés, amikor a szüleim mindig ezzel jönnek nekem, hogy nincs pénz, mintha én nem tudnám. Próbálok diákmunkát találni, de a kisvárosban ahol tanulok, nem sok lehetőség van, ha van is, akkor nem hosszú távú, hanem maximum 1-2 alkalom.


Ti mit éreznétek, ha mindig kihangsúlyoznák nektek ezt a nincstelenséget?


2013. okt. 8. 20:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Kinek mondhatná az ember ha nem a felnőtt gyerekének? Mi ezzel a baj, a szomszéddal mégsem beszélheti meg..
2013. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is állandóan ezt hangoztatták, a végén elmenekültem otthonról és elszakadtam tőlük. Nem beszélek velük ha nem muszáj
2013. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Aggódik ilyenkor és kivel osztaná meg mással ezt az aggodalmát. Felkészít rá, hogy esetleg hó végén éhezned kell. Jobb, mint ha váratlanul érne, nem? Én nem éreznék semmit, hiszen szinte mindenhol ez megy, sőt még ahol van pénz ott is sírnak, hogy nincs. Ez a normális. Gondolom csak azt várja, hogy legyél megértő, ha nincs sonka minden nap otthon. Én akkor szoktam csak mondani ezt a gyerekeimnek, amikor hülyeséget akarnak vatetni vagy olyasmit, amire tényleg nincs pénz.
2013. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#1: Lelkileg elég megterhelő ha minden nap ezt hangoztatják, hogy nincs semmink, illetve anya hangoztatja, nem apának, nem bátyának, mindig csak nekem...
2013. okt. 8. 20:43
 5/19 anonim válasza:
69%

Nekem nem mondták, de ettől függetlenül elfogyott szeszre. Egyszer délután egyedül voltam otthon, csak három alma volt a spájzban otthon, másnap már az se. A szüleim azóta megölte az alkohol, de én még előtte eljöttem és most úgy élek mint a többi normális ember.


Ha a szüleid nem isznak, játékgépeznek, vagy drogoznak akkor szerintem próbáld megérteni a helyzetüket, ha már nincs pénz legalább béke legyen.

2013. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
Szerinted neki nem megterhelő lelkileg, hogy nincs?
2013. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
Hangsúlyoznám nekik, hogy saját életükért csakis ők maguk felelősek, illetve hogy senki nem tartja őket vissza attól, hogy keressenek jobban fizető munkát. Nem sóhajtozni, meg panaszkodni kell, mert az sehová sem vist, hanem cselekedni. ja, hogy az fárasztó.. akkor meg fogják be és egyék meg, amit főztek.
2013. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Az alkalmi munka is munka, az abból származó pénz is pénz. Amúgy meg lehet tanítani is, az rendszeres, és jól fizet. Angol, matek... ami jól megy.
2013. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#5: Az a baj, hogy béke sincs, még annyira sem, mint pénz.
2013. okt. 8. 21:00
 10/19 anonim ***** válasza:
12%
Semmit, megszoktam és tettem ellene plusz munkákat vállaltam. A te korodban 2-3 állásom volt. De mivel te tanulsz, igy 1 pluszt soimán be tudsz vállalni, és legalább tudsz már te is segiteni kicsit a szüleidnek.
2013. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!