Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesz valakiből ingerült,...

Miért lesz valakiből ingerült, idegbeteg, lassan elviselhetetlen ember, miután alkoholista lett?

Figyelt kérdés

Párom kb. 2 éve elkezdett iszogatni, eleinte pár sör csúszott le naponta. Mostanra sajnos vodkát fogyaszt, ami rekord időn belül padlóra küldi. Fáradtan jön haza, kortyol, vacsorázik és azt veszem észre, ahogy beszélgetünk-bármi témáról-egyre ingerültebb lesz,aztán elkezd bohóckodni, majd duzzogni, majd megint ingerült.

Eleinte elfogadtam, ráhagytam mert tudtam jobban teszem ha nem kezdek el okoskodni, hiszen kb negyed óra múlva úgyis elnyomja az álom és reggelig alszik.

De ez így megy már egy jó ideje, tudom alkoholista lett belőle és egyszerűen nem tudom megmagyarázni mi történhetett vele, mert korábban egy aranyszívű, kedves, víg kedélyű ember volt.

Ha ez így folytatódik mi lesz vele,az életével, mi lesz velünk, a családunkkal?


2013. okt. 9. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Pokollá fogja tenni az életed.
2013. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Két év nem olyan nagy idő. Beszélj vele, próbálj meg rá hatni. A te érdeked is...
2013. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor próbálkoztam, hogy beszélgetek vele. A vége mindig az lett: hogy nekem van vele bajom, ő minden hibámmal elfogad úgy ahogy vagyok és egész biztos van valaki az életemben aki többet nyújt tőle ezért vagyok vele elégedetlen és ezért teszem szóvá az érzelmi kitöréseit.
2013. okt. 9. 21:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Menekülj! Lesz majd még rosszabb is! Saját tapasztalat! Majd jönnek az adósságok, az agresszivitás. Ha van gyereketek, neki sem túl jó példa egy ilyen apa.
2013. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lassan 38 éves házasok vagyunk,ma-holnap nyugdíjas leszek. Nem akarom elfogadni, hogy öregségemre kezdjek új életet és azt is tudom ha ez így marad,abból semmi jó nem lesz
2013. okt. 9. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor adj neki még egy esélyt, aztán viszont lépj, ha nem változik.

Nehogy már így kelljen eltöltened a nyugdíjas éveidet!

2013. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Később tényleg csak rosszabb lesz, egy ember miatt tönkremehet az egész család. Keressétek meg az okot, miért iszik, ha közös nem megy, akkor irány az orvos.
2013. okt. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért lesz idegbeteg és változó kedélyállapotú egy alkoholista, mert az alkohol pusztítja az agysejteket, és az ember nem képes már úgy gondolkodni, mint előtte. Igen erős hatást fejt ki az idegrendszerre, szinte zongorázik azon, felborul a vegetatív idegrendszer működése, és olyan tüneteket produkál az illető, mint a depressziósok, vagy néha mint aki nem normális. Főleg amikor ittas, nem tudja kontrollálni a gondolatait, a testét, az érzelmeit. Nem beszámítható.


Ha egy olyan ember, aki előtte nem ivott rendszeresen elkezd inni, annak oka van. Ezt az okot kell megtalálnotok elsősorban. Mi történt 2 évvel ezelőtt, amit nem tudott feldolgozni, amin nem tud túllépni, amit nem tud kezelni azóta se? Lehet egy ember, egy esemény, egy életszakasz vége vagy kezdete, egy munkahelyi gond, egy családi probléma, egy házasságon belüli megoldatlan ügy, szexuális élet zavara... nagyon sokminden. Valami gondja van, valamitől bepánikolt és az alkoholba menekült. Ha ezt megtaláljátok, akkor ennek orvoslása után könnyebben le tud állni a piával. Ha sikerül nála elérned, hogy be lássa ő is, hogy baj van, akkor együtt megtaláljátok az okot. Kérjétek szakember segítségét is és te is segíts neki ebben. Keresni kell egy elvonót, végig kell csinálni, a rehabilitációban meg teljes vállszélességgel mellette lenni.

Ha ő mégsem látja be, hogy bajba vagytok és nem akar segítséget ez ügyben, akkor nem is tehetsz érte semmit. Maximum magadért, akkor keress egy anonim alkoholisták családtagjait segítő csoportot, ahol segítséget kapsz a mindennapi élet kezelésében, mire mikor hogyan kell reagálni, hogy ne érjen baj téged. Talán tudnak segíteni abban is, hogyan vezetheted rá a párod arra, hogy észrevegye bajba van.

Egyelőre ezeket a lépéseket kéne megtenni, és majd meglátod később, hogy végig tudod-e vele csinálni, van-e értelme, akarod-e ezt.

Remélem sikerül meggyógyulnia a párodnak és helyreáll az életetekben a rend! Kitartást kívánok mindkettőtöknek!

2013. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!