Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha neked azt mondanák, hogy a...

Ha neked azt mondanák, hogy a terhes barátnőd/feleséged szülésekor az egyik belehal, kit választanál?

Figyelt kérdés
Sokszor volt már ilyenre példa. De gyerek lehet másik nem? Nem tudom én mit csinálnék, de biztos bűntudatom lenne az elkövetkezendő időben.
2013. okt. 23. 16:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%
Azt mégis honnan lehet tudni előre? :D
2013. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Általában az orvosok eleve az anyát próbálják menteni (illetve mind a kettőt, de ahogy sikerül), nem apuka kedvétől függ. Főleg ha az anyának van még gyereke, akit nem jó ha félárván hagy.
2013. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Ha jól tudom,Magyarországon nem kérdeznek meg,hanem az anyát mentik.Egyébként egyértelműen az anyát választanám,bármilyen fájdalmas a dolog.


1-es: Ugye ezt csak viccnek szántad?

2013. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%

A kérdés értelmetlen, mert SOHA nem kérdeznek ilyet senkitöl.

Nem tudom, HONNAN szedted, hogy EGYÁLTALÁN volt már ilyenre példa - hacsak filmekben nem, a valóságban ez nem fordulhat elö, mert ezt NEM egy hozzá nem értö valakinek, hanem az orvosnak kell eldönteni.


Az orvos alapesetben az anyát próbálja megmenteni elsösorban, ez igy van szabályozva.

2013. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Magyarországon nincs ilyen, ez igaz, de én a kérdésre voltam kíváncsi.


Ki tudja hogy itt maradok-e, vagy sem. Ez egy eldöntendő kérdés. Szülő vagy gyerek.


Nem az, hogy mi van itthon, és mi nincs. Magyarországon ritka is az ilyen, külföldhöz mérve.

2013. okt. 23. 17:10
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdezik meg tőled ezt. Az orvos mindig a mater(anya) javára dönt.
2013. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

De a kérdésben nem szerepel hogy Magyarországon...


Reménykedjünk inkább abban, hogy hasonlítunk majd a külföldiekhez. Magyarországon arra sincs jogod, hogy arról dönts, hogy mit akarsz...

2013. okt. 23. 17:13
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó, hogy jogod van-e dönteni, hanem szimplán szakmai dologról és száraz tényekről.


Általában nem vagy ez vagy az alapon lehet dönteni, hanem arról, hogy egy felnőtt, élő nőt (aki később szülhet, vagy a már élő gyermekét fel kell nevelnie) nem fognak hagyni elveszni, hogy TALÁN a magzata életben marad. Nem hiszem, hogy kockáztatnának egy emberi életet egy olyan magzatért, aki vagy megmarad, vagy nem, ha igen akkor is ki tudja fogyatékos lesz-e mert a szülés alatt bármi történhet.

2013. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

gyereke még lehet később is, ha más nem, akkor örökbefogadással. viszont egyetlen orvosnak sincs joga ahhoz, hogy anya nélküli életre ítéljen egy gyereket.

nonszensz a kérdés.

2013. okt. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

lehet hogy nonszensz, de külföldön már volt arra példa, hogy a csávó nevelte fel a gyereket mert az anya balesetet szenvedett és a gyereket megtudták menteni.


Volt esély arra is, hogy az anyát mentik meg, de akkor a gyerek biztosan meghal. Az anya is ugyanúgy túlélhette volna mint a gyerek, csak következményekkel ugyanis rendes ütéseket kapott.


Ekkor akart a férfi öngyilkos lenni, de csak a gyerek miatt maradt életben. És hasonló - nem ugyanilyen történetű - esetek még ma is előfordulnak.

2013. okt. 23. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!