Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol és hogyan kell keresztneve...

Hol és hogyan kell keresztnevet változtatni?

Figyelt kérdés
Tudom a google a barátom utána nézte és arra jutottam hogy az anyakönyvi hivatalba kéne mennem. Anyum azt mondja hogy elötte az okmányirodába kell mennem de ott csak a személyi és egyébb igazolványok átírásával foglalkoznak. És azt se értem hogy csak úgy szimpán bemegyek az anyakönyvezetőhöz hogy jónapot megszeretném változtatni a nevemet, de valószínűleg be kéne jelentkeznem elötte. Meg valami kérvényt is találtam régebben azt nyomtassam ki itthon vagy kérjek ott? Bocsi hogy ilye butának tűnök a témával kapcsolatban.

2013. nov. 13. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Gugli jól mondta. Én úgy kezdtem, h felhívtam az anyakönyvvezetőt, elmondtam h mit szeretnék. Elmondta, h honnan tudom a nyomtatványt letölteni, mit kell még hozzá csatolni, vagy menjek be és ad nyomtatványt. Adott egy időpontot is, amikor tud fogadni (eredeti szül.akvi kivonat, személyi, lakcímkártya, ha 18 év alatti vagy, akkor szülő is személyesen, okmánybélyeg, kérelem, stb.). Maga a papírmunka kb 15 perc. Aztán majd megkapod a Névváltoztatási okiratot postán, utána lehet menni új anyakönyvért, utána az okmányirodába. Addig oda felesleges. kb ennyi
2013. nov. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mikor krll fizetni ah jól tudom 10000 ft-ba kerül akkor amikor kitöltöm nála a papirokat?
2013. nov. 14. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A papírokat otthon töltöd ki. Kérdezz rá, hogy kell -e kérvény is hozzá, nekünk az is kellett. Amikor mész majd és viszed magaddal a nyomtatványt+papírjaidat, akkor kell majd vinni a 10.000 Ft-os okmánybélyeget. De erre is kérdezz rá az akv.vezetőnél, hogy nem változott -e. Elmúltál 18 éves?
2013. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen elmultam 18, érettségi elött álok és felvételi elött erért lenne fontos.
2013. nov. 15. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell szülői nyilatkozat, azért kérdeztem. Első lépésként hívd fel az anyakönyvvezetőt és beszélj vele mit kér, kérj időpontot, aztán hajrá!
2013. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettél:)
2013. nov. 16. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!