Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Multikulti család: magyar...

Multikulti család: magyar apa, kinai anya, német nyelvterület. Egy tartós kapcsolat esetén milyen kulturális hatások várnak a leendő gyerekeikre?

Figyelt kérdés

A szülők kizárt, h perfekt megtanulják egymás anyanyelvét, egymással németül kommunikálnak zökkenőmentesen.

A gyerek:

- németül fog tudni, mert ott él

- kinaiul meg fog tanulni, mert az anyja úgy beszél hozzá

- apa szeretné a magyart is továbbadni, és nem hagyni elveszni.


a kérdésem:

- nem sok egy pici gyereknek, h egyszerre 3 "anyanyelve" legyen?

- hány éves korára fog megtanulni beszélni rendesen, megkülönböztetve ezt a 3 nyelvet?

- ha 3 anyanyelve van, azok közül a német lesz a legerősebb? azt fogja tekinteni az igazinak?

- ha a beszédet még meg is tanulja, mi van az irással? a németet az iskolában beléverik. ha német/kinai iskolába megy, akkor talán a kinait is. a szép magyar helyesirásról le kell mondani?


van esetleg valakinek tapasztalata hasonló történetekben?



2013. nov. 18. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Egy embernek egy anyanyelve. Annak az országnak a nyelve ahol születik,felnő,szocializàlódik. Jelen esetben a nèmet lesz. A màsik kèt nyelvet esetleg fogja beszèlni,de nèmet anyanyelvű lesz.

Nem tudom mièrt kène fàrasztani a magyar helyesíràssal\íràssal.

Màs gyerekek is tanultak meg màr 3 nyelven,nem hiszem hogy sok lenne neki, de ha a szülők nèmetül kommunikàlnak meg meg nèmetorszàgban èl akkor a magyart meg a kínait úgyse nagyon fogja hasznàlni.

2013. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Német lesz az anyanyelve. De szerintem valamelyik helyesírásrol le kell mondani. A német az adja magát, a kinai és a magyar között kell választani. Szerintem ez már kicsit sok lenne ha még a helyesírással is kéne foglalkozzon.
2013. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Németországban fog felnőni, oviba, iskolába járna, a német lesz a legerősebb nyelv.


A másik két nyelvet annyira fogja megtanulni, amennyire a szülők foglalkoznak vele.


meglepően jól elbirkóznak a 3 nyelvvel :)

2013. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Igen a német nyelv lesz az amivel boldogulni fog az életben, hacsak nem mennek el valamelyik hazába.

A magyart és a kinait is el tudja sajátitani(nagyobb korában), ha a szülõk segitenek neki.tapasztalat

2013. nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem ritka az ilyesmi manapság. Az első nyelv amit elsajátít az a kínai lesz, mivel az anyja beszél hozzá a legtöbbet. Az apja csak magyarul beszéljen hozzá, hamar megtanulja megkülönböztetni a két nyelvet és tudni fogja kivel hogy kell beszélni. Persze az elején lesznek keveredések, összevissza fogja használni a két nyelvet. A német nyelvet nem kell erőltetni, mert ha óvodába kerül ott úgyis ráragad. Nem lesz az sem túl idegen neki, mert ha a szülők egymás közt úgy beszélnek, akkor hallani fogja azt is sűrűn. Általában ezek a gyerekek az átlagnál később kezdenek el beszélni, tehát nem 2 éves kor körül, hanem közelebb a 3-hoz. De ez sem mindig jellemző, minden gyerek más.

Nyilván ahogy nő, az a nyelv kerül előtérbe, amit a legtöbbet használ, a német. Mivel a barátaival, tanárokkal így kommunikál. Ha azt akarjátok hogy a többi nyelvet is tökéletesebben elsajátítja, vagyis írás szinten is, akkor többet kell vele foglalkozni, tanulásszerűen leülni vele, vagy külön órákra járatni.

Egy ismerős család van ugyanígy, tőlük tudom.

2013. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%
Nem igaz, hogy boldogulnak vele, még a Nők Lapjában volt erről egy hosszú cikk, és ott pszichológus, és szakértő is nyilatkozott erről. A gyerek (amíg kicsi) sokkal nehezebben tanul és ért meg dolgokat, hiszen duplán kell megtanulnia, társaitól sokszor elmarad, más területeken elmarad a tanulással, nagyobb valószínűséggel alakul ki diszlexia (jól írtam?), vagy egyéb dolog, pl. dadogás, viselkedési zavar. A legfontosabb, hogy a két nyelv nyelvtani felépítése, és rendszere is más, ezért nem a szavak keverése a probléma, hanem a logikai sorrend, a mondatok mögötti gondolkodásban, a mondanivaló helyes felépítésében is szenvednek hátrányt. Tinikorban már lehet hogy megéri, de a gyereknek egészen biztosan hátrány. A szakemberek ezt két nyelvre értették, a három ott nem került szóba. Remélem hogy tudsz erről olvasni, én nem értek hozzá, biztos hogy nem szakmaias amit írtam, de erről szólt a cikk.
2013. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Semmi baja nem lesz, ismerek olyan családot, ahol négy anyanyelvük van a gyerekeknek. Mindegyik anyanyelvük, semmi gondjuk. Szerintem a legszerencsésebbek!
2013. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! További tapasztalatokat is nagyon szivesen olvasok!!


Hogy éli meg egy ilyen családban felnövő gyerek, h más-más nyelven beszél a szüleivel? ha épp németül beszélnek, akkor az a szülőknek nem az anyanyelve, csak a közös nevező. érdekes felállás. bizonyára anyu-apu is megtanul kicsit kinaiul és magyarul, de nem folyékonyan.

2013. nov. 18. 13:45
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem férjem német és némtországban élek van 2 kislányunk. Nagy 3 éves ár mindkét nyelven folyékonyan beszél (és énekel), fordítás nála természetes(pl mikor mi beszélgetünk, anyukámnak rögtön fordít, hogy mi miröl diskurálunk).

Pont ugyan olyan gyorsan tanult meg beszélni mint a német barátaink gyerekei, persze vannak akik elöbbre voltak, de egynyelvü gyerekben is van aki késöbb beszélt mint ö.


Van egy család ahol az anya Magyar az apa angol és itt élnek németországban. A kicsi már 4 éves múlt és szuperül beszél magyarul is és mind a 3 nyelven.


Az anyanyelv az amelyiket 3 év alatt a hozzá legközelebb álló ember beszéli. Ha bölcsibe megy a gyerek korán akkor valószínü a német lesz az anyanyelve, ha anyukával marad otthon akkor a kínai lesz neki az anyanyelve.

Apának nagyon nehéz helyzete lesz mindenképpen keresnie kell Magyar barátokat, akikkel össze járnak, és anyuka is eljár Magyar egyesületbe a gyerekkel.(mi is járunk heit 1x Magyar oviba, késöbb itt tanulnak heti 1x Magyar iskolában is)

A mi egyesületünkbe egy Magyar apukát ismerek akinek a felesége német, és a nö rendszeresen hordja magyarra a kisányt. Neki egyértelmüen a német az anyanyelve, de elég jól beszél magyarul is, és megért mindent.


Sajnos ismerek még 1 Magyar apukát is itt akinek német a felesége, náluk egyik gyerek Sem beszél magyarul, ott anyukát konkrétan idegesíti ha apuka Magyar közegben beszél. Egyszer együtt vacsoráztunk és mikor mi magyarul beszéltünk, akkor anyuka mindent tudni akart, a végén már németül beszéltünk. Nekem férjem nagyon támogat minket, és elvárja hogy a lányokkal csak is magyarul beszéljek.

2013. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt írta hogy a kicsik tanulnak a legnehezebben annak nincs igaza. Főleg hogy a kicsik tanulnak könnyebben..

Külföldön élek, és rengeteg ilyen házaspárt ismerek ahol a gyerekek 2-3 nyelven beszélnek.

Könnyen megtanulják, és ami számomra mindig meglepő, hogy hihetetlenül könnyen tudnak egyik nyelvről a másikra térni.

A kolléganőméknél is ez van. 4 éves a kislány, és szépen beszél angolul, magyarul, és franciául..(apja francia, anyja magyar, és Angliában élnek)

Már többször megfigyeltem (nem csak náluk) hogy otthon az anyjával csakis magyarul beszél, az apjával csak francia nyelven..azokkal akik csak angolul tudnak angolul beszél. Nem okoz nehézséget nekik.

A helyesírás meg olyan, hogy idővel ezt is szépen meg lehet tanítani neki. Hiszen ahogy nagyobb lesz, ahogy egyre többet fog írni, a szülők úgyis kifogják javítani a helyesírási hibáit.

Bevallom, nagyon jó dolognak tartom, ha különböző anyanyelvű szülők törekednek arra, hogy a gyermek megtanulja a nyelvüket..Mire felnőtt lesz több nyelven is tökéletesen fog beszélni..

2013. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!