Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkednél olyan...

Hogyan viselkednél olyan anyóssal aki szeret füllenteni, hazudni és ezt a párodba, a szerelmedbe is próbálta belenevelte?

Figyelt kérdés

2013. nov. 20. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A hazudós embereket jobb kerülni. Nem lenne a párom. Automatikusan az anyós kérdés is letudva. Közösülni egy egér is tud, nem attól férfi egy férfi. A férfi attól férfi: a szava igaz és szép. Ez a (tudom) nulla értékű véleményem.
2013. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

A mi házasságunkban az őszinteség az alapja mindennek.

Ha bele próbálta nevelni a párodba, az nem annyira nagy baj. Ha sikerült is neki, akkor gondolkodnék. Nem azon, hogy hogy viselkedjek az anyóssal, hanem, hogy milyen jövője lehet a kapcsolatomnak.

2013. nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos a hazudást,füllentést nem lehet kinevelni az emberekböl, amikor abban nõttek fel.

Amikor észreveszed, hogy az anyósod nem mond igazat, próbáld bebizonyitani, hogy nem neki van igaza.Tudom, hogy ez nehéz, de meg kell találnod a módjàt.

Egyébként miben füllentenek?

2013. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hibáztathatom a páromat, akit nagyon szeretek, azért ha füllent, ha közbe meg látom, hogy az édesanyja is ilyen, és ő nevelte bele ezt a szokást vagy nem is tudom minek lehet ezt nevezni? Minden másban tökéletes a párom, csak ezt az egy dolog sántít, a füllentés amit szerintem anyós pajtás nevére lehet írni...
2013. nov. 20. 09:52
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Hibáztathatod. És elvárhatod tőle, hogy legyen őszinte.

Nem kell mindenkinek olyannak lennie, mint az anyja. Ha felnőtt létére belátja, hogy a kapott minta valamiben rossz, és ezen akar változtatni, akkor tud is. Ha nem akar, az más kérdés.


Egy példa, anyukám hihetetlenül zsörtölődős típus, állandóan mindenért morog apuval, nem mondom, hogy apu ezt túl jól kezeli, de ez van. Az ő házasságuk nem túl kiegyensúlyozott, mert állandóan problémáznak ( a hülyeségeken).

Nekem ez volt a minta. Sokáig nem is láttam mást. De én a saját agyammal tudom, hogy ez rossz, és én nem akarok ilyet házasságot. Én nem morgolódok a férjemmel apróságokon (ha véletlenül elkezdenék valamin, előtte gyorsan észbe kapok), ő sem szekál apróságokkal. Az eredmény: jól elvagyunk, és a fontos dolgokkal foglalkozunk, nem olyan hülyeségeken stresszeljük egymást, hogy pl. ki mit hova rakott, ki mennyi időt tölt a fürdőben...stb.


De ez tudatos. Mivel felnőtt vagyok, és el tudom dönteni, hogy egy viselkedés jó vagy rossz, tudok dönteni, hogy jól akarom csinálni, vagy rosszul. Akkor is, ha előttem a rossz példa volt.


Szóval beszélgess el életed párjával, hogy ez így nagyon nem jó és változtasson.

2013. nov. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, de sokszor azt tapasztalom, hogy úgy próbál nekem hazudni, hogy a napnál világosabb legyen számomra, hogy ő becsap engem. Vagy nem tudom ennyire ostobának néz-e engem, és dörzsöli a markát, hogy megint jól becsaptam, közbe nem mondom de valójában átlátok a szitán. Gondolkozok folyton, hogy miért csinálja, miért csinálják, sokszor össze is tartanak a hazugságban, ha ketten jelen vannak és kérdezem őket. Elgondolkodtam, hogy az anyós talán azért csinálja mert, kisebbségi érzése van, nem vitte túl sokra az életben, és esetleg ezzel próbálja meg kompenzálni, hogy ravaszkodik. Próbálom megfejteni. A páromat hazudozása ellenére is nagyon szeretem, kisebb hazugságból több volt neki, nagy hazugságokból csak 1-2.

Mondta, hogy rájött, hogy nem érdemes hazudni, remélem, hogy komolyan is gondolta. Belegondolok, hogy milyen égő lehet párom számára, hogy az anyukája apróságokban hazudik nekem, és én meg közbe tudom, hogy az nem is igaz amit mond az anyós, de ő meg mondja nekem. Ez a hazugságot szerintetek ki lehet magyarázni azzal, hogy már öregszik az anyós és rossz az emlékezete? A családom, is neheztel a hazugság, nem teljesen őszinte jellem miatt,páromra és annak családjára, de már nagyon régóta együtt vagyunk, voltak fájdalmaim az elhallgatások, hazugságok miatt. A legrosszabb, hogy sokszor senkitől nem tudtam megtudni az igazat, mert ugye az anyós is bármikor kapható a hazudozásra, főleg ha a fiának kell falazni. Az apósom kedves, rendes ember, ő még nem hazudott soha. Félek, hogy az anyósoméknál ez valami családi vérörökség lehet ez a sunyiság és füllentés mert az anyósom anyukája is egy szabad szájú, néha nagyot mondó nagymama. Emiatt a füllentés és hazudozás miatt ha gyerekeink lesznek, nem valószínű, hogy szeretném, hogy a gyerekem sokat legyen a füllentős ravasz róka anyóssal. Szerintetek normális ahogyan gondolkozok erről, és amit érzek?

2013. nov. 20. 10:10
 7/8 kovpet ***** válasza:
69%

Ne haragudj, de egy felnőtt ember nem "füllent", hanem hazudik. Ami viszont a szememben megbocsáthatatlan.


"Mondta, hogy rájött, hogy nem érdemes hazudni"


HÁNY ÉVES? Úr isten...

Csak szédít. Én azonnal elhajtanám.

2013. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 intrepid ***** válasza:
Az én volt feleségem, és anyósom is olyan volt, hogy csak akkor mondott igazat, ha eltévesztette. Hamar kiismertem őket, és utána azt sem hittem el nekik, amit kérdeztek. Persze ezt nem mondtam el nekik, megtartottam magamnak.
2014. szept. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!