Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne lehetőségetek, ti...

Ha lenne lehetőségetek, ti kimennétek külföldre munkát vállalni, vagy maradnátok itthon, a szeretteitek mellett?

Figyelt kérdés

Voltam már kint néhányszor néhány hétig-hónapig külföldön. Tudom milyen, amikor az ember onnan hazavágyik, honvágya van. És azt is tudom, milyen érzés, amikor az ember hazajön, és továbbra sem, vagy nehezen talál állást, de legalább a családtagok érzelmi, lelki támogatást adnak.

Ti mit tennétek, ha jönne egy külföldi munkalehetőség? A jobb keresetet célszerű ilyenkor nézni? Vagy, hogy ezer szállal idehaza köt minden? Viszont a következő években vszínűleg nem lenne olyan fizetésem, mint a külföldi lehetőségnél... de legalább egy bázis, a család mellettem lenne itthon...



2013. dec. 6. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én kimennék. egy próbára mindenképp. és ha úgy alakulna akkor vinném magammal a közeli családtagjaim. vagy ha nem akkor marad a kétlaki élet.
2013. dec. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Mindenféleképp belevágnék,és ebben a család is támogatna.Persze rendszeres hazajövetelekkel tarkítva.
2013. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a külföld mellett teszem le a voksom ! Ott is fogunk letelepedni ,a férjemnek évek óta biztos állása van kint .Ismerve Magyarország helyzetét ,véglegesre tervezünk kint .Ahogy vége a tanévnek ,megyünk a férjem után a lányommal .Itt albérletben is vagyunk ,könnyű fogni a sátorfánkat ... 1000 szál minket nem köt ide ,páromnak már rajtunk kívül nincs senkije ,az én szüleim 200 km-re élnek tőlünk ,olyan gyakorisággal ahogy jelenleg találkozunk ,külföldről is meg fogjuk tudni oldani ..Édesanyámék is belátják ,hogy itt nem sok értelme van maradni ..Barátok ? Ők is külföld felé kacsintgatnak.. Szóval ez van .
2013. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért (család, barátok) nem pályáztam meg soha egy ösztöndíjat sem, és ezért nem is nézegetek külföldi állásokat.

De ez én vagyok, el tudom fogadni, hogy mások másképp gondolják. Szeretek külföldre menni, de nem tudom elképzelni, hogy tartósan ott éljek.

2013. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
75%

#3

nagyon szomoru amikor a hazug, gazember poliikusok elhetetlenne teszik az orszagot es eluldozik az embereket. Jol teszitek megfogjatok talalni szmitasotok. Eleinte kicsit szokatlan, de a gyereketek mar egy szabad orszagban fog felnoni.


En a kadari paradicsomot hagytam ott es nem bantam meg

2013. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm 5 . :-)))) !!! Mi is úgy gondoljuk ,ez egy jó döntés ! A lányunk is csak profitálhat ebből ,egy percig nem bánom ,hogy ezt a döntést hoztuk ! Neked is minden jót ! :-)
2013. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Én már kinn vagyok külföldön 3 éve, nem is tervezem haza menni, itt a családom, a férjem:) látogatóba talán, de örökre már nem.
2013. dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Maximum néhány hónapra mennék ki végszükség esetén. Egyébként egyetlen embert ismerek, aki letelepedett kinn és jól is érzi magát, a többiek mind hazajöttek végül. Egy barátnőm hat éven keresztül járt ki, csak évente egyszer volt itthon kis időre, szeretett is kint lenni, de ő is azt mondja, soha nem lesz ugyanaz, mint itthon, ő nem bírta tovább a családja nélkül.

Volt olyan is nem egy, aki az állítólagos szuper munkalehetőséget megragadva kiment, aztán sírva jött haza (egyik életerős, nagydarab fiatalember, nem is valami nyafogós kislány).

De nagyon elijeszteni sem akarlak, az az egy ismerősöm, akinek nagyon jól sikerült a munka, a beilleszkedés és kint maradt, sokkal jobban él, mint ahogy itthon valószínűleg élhetett volna.


Szóval egyrészt nem mindenkinek való, nem mindenki szeret elszakadni több évre a családtól, másrészt a távolság sem mindegy, harmadrészt jól meg kell nézni magát a munkalehetőséget is és aztán dönteni.

2013. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, én sem mennék. A munkámat szeretem, jó is vagyok benne, de borzasztó honvágyam is volna, ha mennék. Legutóbb, mikor két hetet nyaraltunk külföldön, már az utolsó pár napban is azt éreztem, jó lenne már itthon, így el sem tudom képzelni, hogy akár éveket kint töltsek valahol, nemhogy véglegesen elköltözzek.
2013. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
nem akarok altalanositani, de a magyar egy roghoz kotott nep.Nem mer belevagni a vilagba, nem meri keresni a szerencsejet.
2013. dec. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!