Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez irígység?

Szerintetek ez irígység?

Figyelt kérdés

Van a családomban egy tag, akivel nem igazán jövök ki. Ő egy elég akaratos, irígy és bunkó személy. Én magamat nem tartom egy irígy embernek. Viszont ha van körülöttem egy olyan személy, akinek a viselkedését nem igazán tudom tolerálni, hirtelen azzá válok. Sajnálom tőle a levegőt is,a szüleitől állandóan mindent kikövetel magának, holott nem érdemelne meg semmit örülök, ha valami nem sikerül neki. Úgy érzem megérdemelte. Szeretném, ezt a személyt teljesen kivonni az életemből, de sajnos nem lehetséges. Folyamatosan gonosz megjegyzései vannak felém, ami nekem van az csak szar lehet, méreget és becsmérel.A szüleivel gonosz, akaratos és csúnyán beszél, ami kifejezetten zavar, mert tisztelem őket!

Szeretnék egyszerűen nem törődni vele, de valahogy mindig felviszi a pumpát. Szerintetek ez irígység, gonoszság amit érzek?


2009. nov. 23. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kutya, másik eb.
2009. nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy irigység lenne, inkább a feléd áradó rossz indulat visszaadása. Nekem is van ilyen személy a rokonságomban és habár mindenkinek mindenem odaadnám, őt kimondottan utálom és még a 10 méteres távolságban sem szívesen tűröm meg. Igyekszem minden találkát kerülni vele, persze ez nem mindig megy, ha meg beszól akkor én vissza szólok. Lehet, hogy segítene egy alapos beolvasás és ha jól sejtem ettől nem is állsz messze. Öntsd ki a lelked egy alkalmas pillanatban amikor beszól vagy méreget, lehet változtatni fog a kapcsolatotokon, de legalábbis te kicsit kiengeded a mérges gőzt.
2009. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ha az illető tényleg ilyen, akkor szerintem érthető, ha bármi rosszat érzel az irányában. Mivel nem tudod kirakni a családból, az egyetlen megoldás, hogy te magad próbálsz meg másképp gondolni rá.


Ha jobban belegondolsz, az ilyen embert senki sem szereti, és tulajdonképpen sajnálnod kellene azért. Másrészt, az utálatos viselkedés mögött - amikor pl. rád vagy másra rossz megjegyzéseket tesz - önbizalomhiány húzódik meg. Azzal, hogy téged ócsáról, magát jobbnak érzi, és attól szintén többnek érzi magát, hogy a szüleitől bármit megkap amit kíván. Nem tudom, hogy hány éves az illető, de egy idő után szánalmas ha a szülőktől kérünk mindent és nem igyekszünk saját erőnkből elérni dolgokat.


Azt javaslom, hogy ha téged ócsáról, gondolj ezekre, és próbálj meg nem reagálni, vagy fordítva, hagyd rá, mondd neki hogy teljesen igaza van, te ilyen és ilyen vagy - majd meglátod hogy meglepődik, hogy nem kezdesz el vitatkozni vele.

2009. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én jól megmondanám neki a magamét, ha egy ilyen lusta, önző ember lenne a rokonom, hiába családtag. Add ki a mérges gőzt, hátha az agyához kap és te is kiadhatod magadból, ami bánt.
2009. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ellentmondó dolgot írsz: "Én magamat nem tartom egy irígy embernek. Viszont ha van körülöttem egy olyan személy, akinek a viselkedését nem igazán tudom tolerálni, hirtelen azzá válok." Azaz, és ezzel józan feltételezésem szerint más Olvasó is így van: Te is az vagy. Ez olyan igen / nem játék. Vagy az vagy, vagy nem. Nincs köztes válasz, és itt az i-re Te tetted fel a pontot. Ami nem baj, mert beláttad egy általad gyengének vélt pontodat - mármint azt, hogy kibillenthető vagy, és alkalomadtán ki is billensz. A megoldás is pont itt lesz: készülj fel agyban ezekre a helyzetekre, és amikor ott van (az a pattanásig feszült helyzet), ne félj őszinte lenni. Ne félj őszintén elmondani, hogy ez szerinted nincs így nincs rendjén, hogy szerinted ez és ez a helyes út. Lehet akkor, abban a percben "meghalsz", mert az ilyet valóban nehéz túlélni, de ami utána következik, az felemelő. Hm, mi is lehet utána, milyen verziók? (A) valami rendberakó folyamat elindul, és ez mindkettőtöknek jó, vagy (B), hogy a helyzet, a párbeszéd addig durvul, hogy az egyetlen kézzelfogható megoldás egymás kerülése. Mindkét esetben nyertes vagy. A-t nem kell igazolni, B-nél pedig a "jó-szándéka" Téged igazol. Ha ez utóbbi, B verzió jönne be, és akár mások is, többen elfordulnak Tőled, akkor kérdezd meg Magadtól, hogy kik is vesznek Téged körbe? Egy embernek nem jó állapota az irigység és a mérgesség - mérgezi őt. Kénytelen lesz meghajolni a jószándék előtt (nem előtted, hanem a szándék előtt!), mert ez az egyetlen együtt járható út - egyébként külön kell továbbmenni. Ha van lehetőséged rá, segítsd őt ennek megtalálásában, akár ha még felnőtt is.

Szép napot kívánok!

2009. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egyszer kirobban belőled a feszültség,ami régóta gyűlt,és úgy istenigazából megmondod neki a magadét,onnantól kezdve leszáll rólad és csendben marad.Ha lehetséges,azonban inkább kerüld vele a kontaktust,de ha mégis beléd kötne megint,szerintem egy kiadós vita helyre rakná.Akkor talán megtanulna téged egyenrangú félként kezelni.Én egyszer ordítottam le a haját a drágalátos utált családtagnak,láss csodát,azóta hangosan,előre köszön,és meghúzza magát,pedig alapból egy ritka nagypofájú,és főnöki típusú ember.Nem muszáj őt elviselned,adj csak bátran hangot a nemtetszésednek!
2009. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!