Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltozhat? Hogy érjem el,...

Megváltozhat? Hogy érjem el, hogy megértse, élhetünk normális színvonalon? Össze merjem így kötni vele az életem?

Figyelt kérdés

A párom nagyon furán gondolkodik és nem képes bánni a pénzzel. Évekig nem volt fix munkája, alkalmi munkákból élt egyik napról a másikra. Így előregondolkodni, pénzügyekkel tervezni képtelen.

Most normális munkája és keresete van. Mégis úgy él, mint amikor egyik napról a másikra kellett. Hónapok óta mondogatja, hogy el kéne vinni talpaltatni a csizmáját. 5 ezres tétel, de soha nem viszi el. Most meg már itt a tél. Ugyanígy hónapok óta mondogatja, hogy kellene egy télikabát. De nem hajlandó eljönni és venni. Amit tudok, azt megveszek neki én (pl. zokni, mert azokat nagyon gyorsan koptatja), de télikabátot mégse vehetek neki nélküle?

Ezek 5-15 ezres tételek, mégis mindig azt mondja, hogy nincs rá pénz.

De ha elmegyünk szórakozni, ketten 10-15 ezret gond nélkül otthagyunk. Amivel nincs is baj, mert megengedhetjük magunknak. És érdekes módon ezeken a kiadásokon ő se problémázik.


Most én munka nélkül vagyok, és jó eséllyel decemberben már nem is fogok dolgozni (betegen fekszem itthon még legalább egy hetet, ha nem többet, utána meg nem sok esélyt látok rá, hogy a két ünnep között bárhova felvennének).

Kiderült, hogy ő is most kap majd fizetést, aztán leállás, két hetet nem dolgoznak. Arra az időre pénz sincs. Mondtam, hogy akkor figyeljünk oda, mert a most rendelkezésre álló összegből kell kifizetni a januári albérletet.

Erre elkezdett hisztizni, hogy ennyi pénzből nem lehet, meg majd kér előleget. (az "ennyi pénz" kb. 150 ezer forint, az albérlet 40, esetleg még befuthat egy-két számla, de akkor is max. 50, szerintem a maradék elég ajándékokra meg kajára, főleg hogy az ünnepeket a szüleinknél töltjük)

Engem a sztoriban az bosszant, hogy rögtön az a megoldás, hogy majd kér előleget.

Két hónapja alig bírtam lebeszélni arról, hogy hitelre vegyen magának számítógépet. Oké, a régi tényleg régi, de az enyém tudja használni, szóval nem olyan sürgős a dolog. Ezt azzal indokolta, hogy "ha már dolgozik, szeretne kicsit előbbre lépni". Szerintem a hitel minden, csak nem előbbre lépés.

Egy behajtócéggel is kapcsolatban van, mert korábban kötött egy hűségidős szerződést, amit nem fizetett. De azzal is késésben van. És ezt is azzal indokolja, hogy nincs pénze.


Az a baj, hogy pontosan tudom, hogy ezeket ennyi idő alatt meg lehetett volna oldani. Kb. 160 ezret keres havonta, a fix kiadásaink nem magasak. Nem azzal van gond, hogy nincs pénze, hanem azzal, hogy mit tart fontosabbnak. Én előbb kifizetem a lakást, veszek bérletet, kajálok, öltözködöm, minden mást utána. Ő kifizeti a lakást, bliccel, sz@r, de legalább drága kajákat eszik, és a maradékot elcigizi, elissza, elbulizza. Együtt élünk, látom.

Azt is hallom, amikor a tesójával megbeszélik, hogy kéne valami jó ötlet és belevágni megcsinálni, hogy jó pénzt keressenek, mert ebből nem lehet előbbre lépni.


Nekem meggyőződésem, hogy ha én is újra dolgozom és szintén 150-160 ezret hazahozok, de akár csak egy 100 ezret, abból nemhogy normális színvonalon élni, de félretenni is lehet. De ehhez szemléletváltás kellene a részéről.

Szeretem és szeretnék vele tervezni, gyerekek, stb. De félek - mi van, ha hozzámegyek és ugyanezt folytatja, elkezd hiteleket felvenni, és ha nem fizeti, én is bukom. No meg az is zavaró, hogy a jelenlegi életszínvonalunk sokkal alacsonyabb, mint amit egyébként ésszel költekezve megengedhetnénk magunknak. Őt nem zavarja, mert ez is már hatalmas előrelépés számára, de engem nagyon!


Bocsánat, hosszú lett, de remélem, sikerült érzékeltetni a problémát. Meg lehet egyáltalán változtatni az ilyen hosszú évek alatt berögződött "szegény", "egyik napról a másikra élünk" gondolkodást?


2013. dec. 9. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az a tapasztalom, hogy a felnőtt emberek nemigen változnak.

Próbáld meg azt, hogy összeírod az 'apró-cseprő' kiadásait, amiről ő úgy gondolja, hogy semmiség. Pl. rendelt kaja, cig, bulizás és szembesítsd vele, hogy mennyi pénzt dob ki az ablakon feleslegesen. Hátha észbe kap.


27/n

2013. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

De sok manapság az ilyen férfi és nő is. Elképesztő: számomra nagyon fura ez a gondolkodásmód és elhiszem, hogy téged is bosszant.

Ismerek én is pár ilyen embert, sajnos nem nagyon változnak.

2013. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

10.éve vagyunk együtt 2gyereket nevelünk.Mintha az én férjemről írnál!

Nem akarlak elszomorítani,de nem fog változni!

Egyszerüen nem tudjuk az agyukat átprogramozni!!!

2013. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

"Én előbb kifizetem a lakást, veszek bérletet, kajálok, öltözködöm, minden mást utána. Ő kifizeti a lakást, bliccel, sz@r, de legalább drága kajákat eszik, és a maradékot elcigizi, elissza, elbulizza."


Egy semmirevalóhoz van dolgod,sajnálom,hogy tőlem tudtad meg...dobd ki a francba!

2013. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Az emberek alaptulajonságai nem változik. Ilyen pasival, nem érdemes jövőt tervezni, többre vinnéd egyedül.
2013. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért vagyok elnéző, mert nekem is volt egy olyan időszakom, amikor valóban egy pólóért sajnáltam kiadni egy ezrest, viszont egy ebédért gond nélkül kifizettem a dupláját is. Csak aztán elgondolkoztam és idővel változott a helyzet.

Emiatt bízom benne, hogy ő is változhat. De már nem emlékszem, hogy nálam hogy ment ez a dolog, és nem tudom, őt hogy lehetne rávenni. Mert egyébként úgy érzem, hogy megtaláltam életem párját, és ő is ezt mondja rólam. Ezért mindent hajlandó vagyok megtenni, hogy ez az egyetlen kérdéses pont változzon.

2013. dec. 9. 13:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
tehát gyakorlatilag csak a maga hülyeségére költ,cigi ital,buli..meg még kitudja mi,nem igaz? lehet valami narkós köcsög is,meg még mindig kitudja...aki ennyire nem képes önellátó lenni,annak nem való kapcsolat,te meg egy végtelen naiv liba lehetsz,ha az ilyen szaralakok jutnak neked.Talán érdemes lenne különbet keresned....
2013. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőmék vannak így.

Náluk az lett a megoldás,hogy a barátnőm kezeli mindkettejük fizuját,vezeti excelbe,hogy mennyi jön be,mennyi a rezsi,kaja,stb. A férje fix "zsebpénzt" kap,bankkártyája sincs.

Ők már a válásnál tartottak,amikor erre a kompromisszumra jutottak.De így már lassan 10 éve működik.


Én nem tudnám csinálni,nekem egy férfi fölött ne kelljen anyáskodni így.

2013. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

előttem már leírtak mindent, ez a pasi felejtős.

sok ilyen van sajnos, de ne add fel, találsz jobbat!!!

2013. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyasmit akartam javasolni, mint az utolsó előtti. Gazdálkodj te, de a saját vagyonod közelébe se engedd, csak annyit adj a kezébe, amennyi éppen kell.
2013. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!