Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a feltételei annak, hogy...

Mik a feltételei annak, hogy valakinek a gyámja (nevelőszülője) legyek?

Figyelt kérdés
anyagi okok miatt, segíteni szeretnék.
2009. nov. 23. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Az,hogy alkalmas legyél te és a párod is,és el kell végezned egy nevelőszülői tanfolyamot.
2009. nov. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyedülálló vagyok, a családommal élek (elmúltam 18), olyasvalakinek szeretnék a gyámja lenni, aki intézetbe kerülne, mert a szülei nem tudják biztosítani számára az alapvető dolgokat. (víz, gáz, villany, iskolázás, ruhák, stb)
2009. nov. 23. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom csak alapvető dolgok...víz,lakás,munkahely,villany....ilyenek
2009. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a valaki a rokonod vagy sem? Ha a rokonod, a gyámhivatalnál kell kezdeményezni a családba fogadást (ez a neve annak, ha valaki egy családtagjának szeretne a gyámja lenni). A gyámhivatal elindít egy eljárást, melynek keretében környezettanulmányt készítenek és ennek eredménye alapján döntenek a családba fogadásról. Nem egy bonyolult eljárás, ha ezzel megmentenél valakit az intézettől, érdemes minél hamarabb elkezdni!!!
2009. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A nevelőszülőség teljesen más! Akkor valóban tanfolyamot kell elvégezni, bizonyos számú gyereket kell magadhoz venni és ezután ellátmányt és fizetést is kapsz. De szerintem te nem erre gondoltál!
2009. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyok tisztában ezekkel a fogalmakkal, nem rokonom, hanem nagyon közeli ismerősöm, ki szeretném emelni abból a környezetből, ahol él, tanulni szeretnék vele, el szeretném látni ruhákkal, normális kajával, mindennel, hozzám szeretném költöztetni. A hét vége felé már suliba se fog járni, mert nincs pénzük, de 18 év alatt tanköteles az ember, otthon áram nélkül nem tud tanulni, meleg víz nélkül nem tud normálisan tisztálkodni, ezeket szeretném megadni neki.
2009. nov. 23. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem rokonod akkor is családba fogadhatod.

Feltételek: nagykorúság, megfelelő lakáskörülmények, munkahely

Nem lenne jobb ha a szüleid fogadnák családba?

Az illetékes gyámhivatalhoz kell menni.

Miért akarják intézetbe adni?

2009. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hivatalosan nincsen semmilyen bejelentett munkahelyem, de többet keresek, mint a szülei, anyum mondta, hogy az önkormányzat intézetbe adhatja a gyerekeket, ha látják, hogy nem megfelelők a körülmények.


Mi van akkor, ha az Ő szülei nem engedélyezik a családba fogadást, vagy bármi ilyesmit, hogy hozzám kerüljön?

2009. nov. 23. 20:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor intézetbe fog kerülni ,de szerintem ha ismer a család akkor valószínű azt választják hogy hozzád, hozzátok kerüljön a gyerek.
2009. nov. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!