Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnos a karácsonyi ajándékvás...

Sajnos a karácsonyi ajándékvásárlás hatalmas nyűg nekem. Az évek során bármit kaptak/adtak a családtagjaim sosem örültünk neki igazán. Tök feleslegesnek és pénzkidobásnak érzem. Csak én vagyok így ezzel?

Figyelt kérdés
Egyedül a gyerekeknek vennék ajándékot mert ők legalább őszintén örülnek és én is mivel látom, hogy boldoggá tettem őket. A felnőttek meg csak egy szimbolikus ajándékkal csokival+egyéb apró dologgal letudnám. Ha szűkre húzom a nadrágszíjat akkor is legalább a fizetésem felét költöm el ilyenkor (kevés a fizetés nagy család). Félek, hogy megsérteném a családom ha előállnék ezzel.
2013. dec. 12. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk már évek óta ez megy. Apámnak ajándékozunk, mert születésnapjával egybeesik, de karácsonyra vagy kézzel készített, vagy semmi.

Amire szükségünk van, úgyis megvesszük megunknak év közben, mindenkinek van keresete.

2013. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Vannak családok, ahol úgy gondolkoznak, hogy minek törjék magukat az ajándékozással.

Nálunk az a divat, hogy kitaláljuk, mire van szüksége a másiknak, illetve mire vágyik. Sok év után igen, sértő lenne, ha valaki azt mondaná, hagyjuk ezt. Mert ennek az az üzenete, hogy "bocs, lusta vagyok azon gondolkozni, mivel okozhatnék neked örömet"

2013. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 SzilKa ***** válasza:
74%
Nálunk az egész család így gondolja, hogy felesleges pénzkidobás a sokadik haszontalan kütyümütyü, főleg hogy mindenkinek megvan már kb mindene. Kisgyermek nincs, így mi az együtt töltött időt ajándékozzuk egymásnak, az ünnepek alatt elmegyünk egymáshoz, finomakat főzünk, jókat eszünk, beszélgetünk, társasozunk. Már vagy 5 éve így telnek a karácsonyok és sokkal meghittebb így...
2013. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Meg kell beszélni a családdal. Nehéz döntés volt nekem is, amikor felhoztam ezt a témát, de mint kiderült, a szülők is hasonlóan gondolták, csak nem mertek ők se szólni. Így aztán néhány éve mi is megegyeztünk, hogy tök fölösleges egy rakás pénzt elszórni ilyenkor. Azóta csak jelképes ajándékokat adunk (bonbon, egy üveg valami) és inkább jókat eszünk, beszéllgetünk együtt a családdal. Sokkal nyugodtabb is mindenki.
2013. dec. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A helyzetem a következő:

Szüleim mindent ami létezik megvesznek maguknak és látszik, hogy nem örülnek az ajándékoknak. A nagyszülők már egy évtizede készülnek arra, hogy meghalnak és ezért nem kellenek nekik az új cuccok és nem is használják hanem elrakják. A testvéreimmel nem ajándékozzuk egymást csak a gyerekeknek veszünk.

2013. dec. 12. 11:52
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Én nagyon szeretek ajándékozni, kb. úgy, ahogy a 2. írta. Nálunk mindig meglepetés az ajándék, legyen az karácsony, szülinap, névnap. Évközben odafigyelünk, hogy a családtagjainknak mire lenne szükségük, én néha fel is szoktam írni, ha egy jó ötlet eszembe jut. Így mindig van egy listám 4-6 ajándékötlettel fejenként. Nagyon jó érzés úgy ajándékozni, hogy örömet okoz az ember és meglepetést, nem csak a szokványos csoki-bort adja. És nagyon jó érzés így kapni is.


A férjem családjánál főleg pénzt volt szokás ajándékozni, ebből kifolyólag a férjem nagyon unta is a karácsonyt, értelmetlennek tartotta. Azóta született gyermeke a sógornőmnek + én is behoztam ezt a meglepetéses szokást, már ők is átálltak erre, és a férjem is örömmel várja a karácsonyt azóta :)


Komolyan mondom, örömet okozni a legjobb érzés a világon!!


Pár tipp: ha kevés pénzből kell ajándékoznod, akkor gondolkodj el milyen apróságoknak örülnének. Pl. vannak emberek, akik egy cserepes növénytől mindig boldogok, megint mások egy koncertjegytől, van akit pedig egy puha papucs vagy pulóver örvendeztet meg. MINDENKINEK van olyan, amit meg lehet oldani alacsony összegből is. Ha pedig kifogysz az ötletekből, akkor élményt mindig lehet ajéndékozni: fürdő, masszázs, színház, kiállítás, stb. belépők, utalványok - párezet ft-os összegek és nincs aki ne örülne nekik.

2013. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Ja 2-es találd már ki egy olyan emberről, hogy mire vágyik, aki világ életében megvette magának amire vágyott még karácsony előtt, arról nem is beszélve, hogy én per pill nem igazán tudnám megvenni mondjuk a 700 000-es plazmatévét amit már meg is vett magának rég, mert erre pl. vágyott, hiába találom jól ki.


Ilyen esetben semmi értelme az ajándékozásnak, mert többet ér, hogy együtt vagyunk. Az már tök mindegy, hogy viszek-e valamit mutatóba vagy nem.

2013. dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jó lenne ha sikerülne megbeszélni de egyszer az egyik testvérem felhozta a témát és nem igen örültek neki...

A másik testvérem egyszerű lélek és ő meg szeret ész nélkül vásárolni ilyenkor a "karácsony" szellemében és félek, hogy a végén egyedül maradok...

2013. dec. 12. 11:57
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen ahogy az utolsó is írta az ajándékot csak mutatóba lehet vinni annak akinek minden cucca megvan. Aztán látod a kellemetlen arckifejezést az öröm helyett. Nem egyszerű az élet :)
2013. dec. 12. 12:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi előre megbeszéljük, hogy ki mit kér karácsonyra. Így egyik részről nem kell agyalnod, hogy mit is vegyél és a másik tutira örül neki. Kivéve persze a gyerekeket, nekik meglepetés az ajándék.
2013. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!