Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit tennél ilyenkor? 62...

Te mit tennél ilyenkor? 62 éves nagymamaként besegítenél a 0-15 éves unokák (5 unoka van) mindennapjaiba, vagy ápolnád az állandó felügyeletre szoruló (etetni, itatni, mosdatni, pelenkázni kell őt), idős, beteg, ágyban fekvő édesanyádat?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Az unokáknak ott vannak a szülei, azokkal foglalkozzanak ők.
2014. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Az elsővel egyetértek.
2014. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Frigg ***** válasza:
51%

Hát szerintem ez egyértelmű. Gondolom az unokáknak vannak szüleik. Anyukának meg láthatóan sokkal több segítségre van szüksége.


23/N

2014. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Ez így túl kevés információ.


Amennyiben a szülök nem tudják másként megoldani a gyerekek ellátását, akkor természetesen besegítnék, és az idös édesanyát is részben ellátnám, de hozzá kérnék segítséget is. (Ugyanis ha ennyire beteg, akkor ajánlott szakebmerrel gondoztatni, mert ha nem megfelelö módon látják el, akkor többet ártanak neki, mint amennyire használ.)


Adott esetben a két dolgot kombinálná, ahol az idös néni van, oda vinném a gyerekeket is és akkor sokkal kevesebb idöt venne igénybe.


De mint írtam, a pontos háttér ismerete nélkül nehéz konkrétan válaszolni.

2014. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez nagyon nehéz kérdés. Egyrészt igen, ott vannak a szülők a gyerekeknek, így nézve nagyon egyszerű. DE! A nagymama még nagyon fiatal 62 évesen ahhoz, hogy egész nap a magatehetetlen anyukájával kelljen összezárva élnie, ebbe szabályosan bele lehet betegedni (családban volt már rá példa).


Ha az édesanyját mosdatni, pelenkázni kell, akkor valószínűleg emelgetni is, ami egy asszonynak nehéz feladat, nagyon megterhelő. Arról nem beszélve, hogy kimarad az unokák életéből, ami nem csak arról szól, hogy a saját gyerekeinek segítene, hanem nagymamaként egy élmény, amit utólag nem lehet pótolni.


A fenti esetben szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha a dédmamának keresnének egy olyan otthont, ahol jó szívvel ápolják, a nagyi egész nap mellette lehet akár, de nincs hozzáláncolva, lehet mellette programja, magánélete, részt vehet az unokák életében is, ami mind a nagyinak, mind az unokának fontos.

2014. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Nos biztos lepontoznak,de szerintem az se jo,ha teljesen felaldozod magad anyukadert. Nem fogod birni lelkileg,ha nincs mibol toltekezz. Az unokaidnak vannak szulei..de szukseguk van nagyszulore is! Es ha anyukad egyszer mar nem lesz,neked is szukseged lesz rajuk,hogy jo legyen a kapcsolatod veluk. Probald bevonni a gyerekeid is neha,hogy vigyazzanak par orat a nagyira,mig te unokazol,es vigyek hozzatok is a gyerkocoket. A beteg oreg nem szegyellnivalo,akit dugdosunk,nem kell megkimelni a latvanyatol a gyereket,plane ha mar nagyobb. Jo volna szakitani vegre ezzel a szemlelettel,de sajna a vilag nem efele megy..De ezert nem art a pozitiv pelda se a gyerekeidnek,se az unokaknak,hogy a beteg nagyit nem dugjuk be rogton valami elfekvobe hanem apoljuk ha megoldhato. Ne feledd,te is leszel idos es lehetsz akar ilyen beteg is,nyilvan jolesne ha a csalad nem hagyna magadra.
2014. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

"Fő állásban" az édesanyámmal foglalkoznék, hiszen neki a mi esetünkben nem lenne kire számítania rajtam kívül. Megbeszélés szerint, ha ő is úgy látja jobbnak, akkor szereznénk mellé egy ápolót, vagy keresnénk egy jó otthont, ahol megteremtik neki az élethez szükséges feltételeket, emellett pedig mindennap meglátogatnám és nagyon sokat beszélgetnék, törődnék vele. Nagyon nehéz helyzet ez, de ha anyukám már ilyen állapotban lenne, akkor ha nem is én ápolnám, igyekeznék minél többet vele lenni, hiszen sosem tudni mikor jár le az ideje sajnos.

Az unokák életéből sem maradnék ki, de természetesen nekik ott vannak a szüleik, akik képesek megadni nekik mindent, ami szükséges az életükhöz. Én csak nagymamaként lennék a képben, aki szereti, elkényezteti őket és olykor megfőzi a kedvencüket, vagy vigyáz rájuk, ha a szülők nem érnek rá.

A leírtak alapján anyukádnak nagyobb szüksége van a gondoskodásra, de tényleg nem mindegy, hogy milyenek a körülmények, kevés az infó.

2014. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Frigg ***** válasza:
Valóban több információra lenne szükség ahhoz, hogy teljesen át lehessen gondolni és megfontolni a választ.
2014. jan. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Magam a helyedben mindkettővel foglalkoznék, még ha a nagyobb gyerekeket hívnám a dédihez akkor is. Különben megszakadna a szívem.

Viszont már most kamaszos szülőként megfogadtattam a gyerekeimmel, hogy ha olyan állapotba jutnék, hogy nem ismerem meg őket, vagy annál csak alig több, akkor igenis tegyenek itézetbe, mert nem akarom, hogy olyan szinten túlvállalják magukat, mit a szüleim az én nagyszüleimmel.

24 órában csak beteg öregek felügyelete szempontjai szerint élni évekig nem való. (akkor még fizetett segítség se volt)Nem fogadnám el a gyerekemtől, ezért szóltam nekik előre.

2014. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én a lány vagyok. Édesanyám ápolja a nagymamámat, az édesanyját, aki súlyos beteg. A házi ápolás nélkül már régen nem élne. 8 éve vette őt magához az édesanyám, de mostanra lett olyan a helyzet, hogy már nem hagyhatja magára.

Nekem 3 gyerekem van, tesóméknál a másodikkal mindenórás a sógornőm.

Édesanyámnak lelkiismeretfurdalása van, amiért úgy érzi, nem tehet mást, mint hogy ápolja a nagyit.

Mi a tesómmal azt mondjuk, felesleges aggódnia, mert mi is azt tennék adott helyzetben, amit ő.

2014. jan. 3. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!