Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim idős, nyugdíjasok!...

A szüleim idős, nyugdíjasok! Elakarják adni a családi házat! Ti elfogadnátok egy ilyen ajánlatot?

Figyelt kérdés

A szüleim kijelentették, hogy nincs energiájuk, sem anyagi kapacitásuk tovább már arra, hogy fenntartsák a családi házat, ezért szeretnék eladni és venni egy kisebb lakást a városban, ahol minden elérhető közelségben van. Segítsünk nekik ebben.

Kérdeztem, hogy az átalakíttatással mi a helyzet, azt mondták az is jó lenne, de erre nincs keretük, így inkább eladják.

Tudom, hogy szeretik azt a házat és mi is szeretjük a testvéremmel. Így van hova hazamenni és a régi szobáinkban mindkettőnk családja elfér, ha hazalátogatunk havonta, két havonta. Ha elköltöznek anyuék egy kis lakásba, akkor már nem tud majd így összejönni a család. Ezt hangoztatta anyu is régen, hogy sajnálná, nem tudom elfogadnának-e olyan mértékű "ajándékot", amit most mi tervezünk.

A ház jó felosztású, lent van egy szoba, konyha, étkező, wc, fürdő, ezt le lehetne választani a részükre, az emeletet pedig fölösleges lenne nekik fűteni. Egyelőre a leválasztás nincs megoldva sem térben, sem fűtési rendszerben, ezt szeretnénk nekik mi állni, illetve berendezkedni úgy, hogy kényelmes legyen számukra az alsó szinten az élet. (Eddig fönt aludtak ők is)

Ami felújítást végeztek, azt mindent úgy, hogy öreg korukban is használni tudják majd, akadálymentesített a fürdő pl. és a wc is nagyjából. Mi szeretnénk megcsináltatni a ház további részeit is úgy, hogy ne kelljen annyit lépcsőzniük, ne legyen fárasztó az élet ott.

Ti szülőként elfogadnátok egy ilyen mértékű "ajándékot"? Vagy szimplán csak törődjünk bele, hogy költöznek és kész?



2014. jan. 4. 12:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ennyi felújítási áron kb egy lakást kaptok már. Akkor vegyetek nekik egy kicsi lakást ti meg költözzetek oda, szóval cseréljetek.
2014. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nagyon nehezet kérdeztél,

-mi nem ismerjük őket annyira se mint ti,ezért aztán bajos lenne tanácsokat osztogatni itt ,

2014. jan. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vonakodva talán, de el, ha a testvéreddel ennyire ragaszkodtok hozzá. Azért vonakodva, mert ha már idős vagyok, tényleg jobb lenne olyan belvárosi lakás, ahol minden a szánkban van, nem kell sokat menni, egy kis lépcsőzés még nem ártott meg senkinek, a nagyim 80 évesen még vígan, a maga kis tempójában. De ha tudom, hogy nektek, gyerekeknek mennyire fontos, nagyon átrágva esetleg!
2014. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem

De egy példa:

A szüleimnek lenne pénzük felújítani, még nem is nyugdíjasok, de már most úgy döntöttek mennek kisebbe, mert mi kirepültünk.

Ők is azon aggódnak, hogy hogy fogunk ezentúl összejönni, de 1 nagyobb vendégszobávaloldják meg, ahol ágymatracot lehe majd letenni(minket nem fog zavarni, ha 2 csakád alszik 1 szobában arra az 1 napra, és mindenképpen nagy étkezős, nappalis helyet szeretnének. Nem lakást, csak kisebb házat.

(Jelenleg 3 30 nm 2 25 nm szoba an 2 fürdő nappali, 2 szintemn..és itt is a felső szint kifűtése a sok, eredetileg 2 generációs a ház,(de itt sincs így kialakítva még)de mi nem szeretnénk odaköltözni,így szükségtelen.)


Én is idősként kisebb ingatlanba költöznék, ha lenne pénzem áalakítani, felújítani is

2014. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyjából átrágtuk már a tesómmal és lenne is ismerős, aki a fűtés korszerűsítést és a leválasztást "baráti áron" megcsinálná. Persze számokról csak nagyságrendileg volt szó.

Egy kisbolt és patika van néhány háznyira, a nagyobb bevásárlásokat így is mi intézzük nekik, avagy együtt velük, ha hazatévedünk. Mi általában 2-3 hetente hazamegyünk 1-2 napra, tesómék is, de csak havonta, két havonta sikerül úgy, hogy mindkettőnk családja egyszerre van ott.

Anyuék is jól vannak még, beülnek az autóba és elmennek bárhova, de hát kezdenek megöregedni na. Megértem, hogy egyszer eljön a idő, amikor ez már nem így lesz.

Az alsó szinten nem sok átalakítani való van, inkább csak bútorokkal lenne probléma, mert nem tudjuk hogyan lehetne kialakítani úgy, hogy kényelmes legyen pihenésre, de ha vendég áll a házhoz, akkor se kelljen "rejtegetni" a szobát. Ezt már úgy is velük közösen oldanánk meg. A lépcsőket is elég akkor eltüntetni, ha ne adj isten olyan helyzetbe kerülnek, amikor már csak trabival, vagy tolószékkel tudnak közlekedni. Inkább az anyagi vonzatától tartok. A saját családjainknak már mindene megvan, jól keresünk a testvéremmel mindketten és beleférne ennyi kiadás anyagilag, de a szüleim nem tudom, hogy képesek lennének-e elfogadni.

A kérdésem alapján inkább arra lennék kíváncsi, hogyha megtehetnétek ti "gyerekként" bevállalnátok-e ezt a régi szülőházatokért és a szüleitekért, illetve szülőkként elfogadnátok-e ennyi hozzájárulást a további életetekhez, vagy ez már sok? Tudom, hogy az én szüleimet nem ismeritek, ezért általánosságban értem.

2014. jan. 4. 12:56
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Elhiszem, hogy szeretnetek, de ok mar idosek, ezert kellene az o erdekuket szem elott tartani, mert nekik igy lesz a jobb, konnyebb.
2014. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekik napi problémát okozna az amivel ti havonta két havonta egy két nap előnyhöz jutnátok. Szerintem egyértelmű mi a helye.
2014. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem, én támogatom a szüleimet a döntésükben, miszerintel akarnak költözni.

(Akármennyire fáj, hiszen az az otthonom, a szobám, amit saját pénzből és kezüleg újítottam fel, tehát szívem lelkem benne van. A házban is, hiszen apuék építették, én is végigkövettem kisgyerekkent)

Látom a nagyszüleimet, hogy mennyire nem bírják, hogy apuék segítenek nekik, amennyi idejük van, és hogy a nagyszüleimnek ez már nem okoz örömet. Egy kertes ház fenntartása nem csak pénz kérdése(ha nem számítjuk a dúsgazdagoat, akiknek kertész..stb mindenre van emberük) hanem sok fizikai energia is.

Egy szülő nem szívesen kr segítséget a gyerekeitől rendszeretpsen, még akkor sem ha azt szívesen nyújtják.

2014. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ne, haragudj, de én is úgy látom, hogy a szüleid költözni akarnak. talán azért, hogy a közeletekbe legyenek és tényleg nem bírják már a nagy házat.

Szerintem inkább támogassátok abban amit ők kitaláltak.

2014. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogyha egyértelműen azt érezném rajtuk, hogy menni akarnak, akkor eszembe sem jutott volna mindez.

Ha a felső szintet leválasztanánk javarészt ugyanott lennének, mintha elköltöznének egy másik, kisebb házba. Kertjük nincs, füves udvar van, kutyákkal, akiket imád anyu, biztos hogy vinné őket magával, ahova mennek. Azon a néhány négyzetméteren lenyírni a füvet és megmetszeni a fákat igazán nem tart semeddig (ezt is mi csináljuk, ha otthon vagyunk, ne nekik kelljenek dolgozni vele), így ez sem lehet túl nagy kifogás, de ha ezen múlna is megkérnénk valakit a faluban, aki 2 ezer forintért megcsinálja két hetente, avagy ellapátolja a havat, ha olyan van. Ez jelen lenne problémaként akkor is ha más, kisebb házba költöznének, ha pedig lakásba, akkor a lépcsőzés (kisváros, liftes társasházak nem igen vannak). Nem feltétlenül biztosítható, hogy földszinti lakást találjunk nekik.

Ha ők ezt látják a legjobb megoldásnak, természetesen mi nem erősködünk, de egyelőre nem így érzem. Köszönöm a válaszaitokat azért érdemes volt feltennem a kérdést szerintem!

2014. jan. 4. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!