Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiskorú veszélyeztetésének...

Kiskorú veszélyeztetésének minősül-e a Btk szerint, ha az anya a gyerekek előtt több alkalommal is pofon vágja, megrugdossa, mocskolja az apát?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalat?
2014. jan. 9. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
208. § (1) A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy - ideértve a szülői felügyeletet gyakorló szülő, illetve gyám élettársát, továbbá a szülői felügyeleti jogától megfosztott szülőt is, ha a kiskorúval közös háztartásban vagy egy lakásban él -, aki e feladatából eredő kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését veszélyezteti, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2014. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt én is olvastam, de ebből nem derül ki konkrétan.

Más az elmélet és más a gyakorlat.

2014. jan. 9. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

"aki e feladatából eredő kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését veszélyezteti, "


Ennél egyértelműbben ezt nem lehet leírni. A gyerek azt látja, ahogy a szülei testileg és lelkileg alázzák egymást. Ez egyértelműen hátrányosan hat az értelmi és erkölcsi fejlődésére.

2014. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Mit tettél?
2014. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mit csináltál?
2014. jan. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyszerű nézeteltérés következményeképpen szokta ezt tenni. Ha vitámba szállok vele és érzi, hogy igazam van, és nem engedek az igazamból, főleg akkor támad.

Én nem bántom fizikálisan soha. Sőt, vigyázok, hogy ne fajuljon el a dolog. Csak annyit mondtam legutóbb is a gyerekeknek, hogy ez nagyon csúnya dolog, ilyet nem szabad csinálni. Persze védtem magamat és próbáltam csitítani, hogy a gyereke előtt ne csinálja.

2014. jan. 9. 15:09
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, abszolút nem életszerű amit írsz:)
2014. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mert mi lenne életszerű?
2014. jan. 9. 16:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert egy egyszerű nézeteltérésnél emberek igy nem szoktak viselkedni illetve ennyire nem szoktak kikészülni.
2014. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!