Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én reagálom túl?

Csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Két és fél éve vagyunk házasok, most vagyok 35 hetes terhes. Úgy érzem nem bírom tovább cérnával, anyósomék kiakasztanak. Júliusban volt egy nagyon csúnya veszekedésük a párrommal amit én azóta sem tudok megemészteni. A baj az volt, hogy nem segítek eleget ( jelzem 31 hetes terhesen még dolgoztam, két város közt nap mint nap ingáztam, volt úgy hogy meg kellett állnom vezetés közben mert rosszul voltam, vagy mire hazaértem a munkából sirva "száltam" ki az autóból. Egy ilyen nap után fordult elő, hogy vacsora után nem mosogattam el, na szóvá is lett téve elég alaposan, a dolog másik oldala, hogy anyósom iszonyú lusta. Nem érdekli hogy van e valamit enni vagy sem, de a kérdést nekem tudja szegezni: Mit főzzünk? Takarítani sem igazán szokott pedig nem dolgozik sehol "rokkant nyugdíjas", nem túlzok ha azt mondom két hetente mossa fel a követ. Külön álló épületben lakunk a párommal de egy telken velük, az étkezések közösek mivel ha én főzök állandóan fel kell caplatni hozzájuk, hogy ők is megkóstolhassák, jelzem apósom eddig semmit nem evett meg amit én csináltam. Most, hogy jön az unoka még rosszabb, úgy érzem rámtelepszik és megfulladok tőle. Már előre örül annak, hogy a rokonság jönni fog látogatóba és milyen jót fogunk beszélgetni. Jelzem nagy a család és ebben a vírusos időben a hátam közepére sem hiányoznak. Persze ők a védőoltásról sem akarnak hallani, pedig megkértem őket rá a kicsi érdekében. A párom megértő, de csak annyit mond erre, hogy ő nem tudja őket megváltoztatni, próbáljak meg velük együtt élni és elfogadni. Ez eddig rendben is van, de ez iszonyú nehéz és úgy érzem nem csak nekem kellene alkalmazkodni és mindenkinek a kedvére tenni. Nem tudom de úgy érzem, hogy ha nem változik a dolog szülés után összepakolok és haza megyek anyukámékhoz. Viszont ez is nehéz menet lenne mert akkor mindent el kellene mondanom, mivel ők abban a tudatban vannak, hogy minden a legnagyobb rendben van. Szerintetek bennem van a hiba?
2009. dec. 1. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Akkor miért költöztetek közel az anyóshoz? Mi lenne ha nem itt panaszkodnál,ez nem kérdés volt amire lehet válaszolni hanem panaszkodás. Nem érdekel ha lepontoznak a sok szánalom anyuka majd egyet ért veled:D Pápá.
2009. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Nekem, amiket leírtál, abban semmi tragikus nincs. Tipikus anyós-meny "probléma". Szerintem most csak a terhesség miatt vagy amúgy is érzékenyebb a kelleténél. De az a véleményem, ha Ti költöztetek oda hozzájuk (melléjük), akkor inkább Nektek kellene alkamazkodnotok hozzájuk.


Én biztos vagyok benne, hogy ők szeretik a fiukat, és téged is. Próbálj meg velük kicsit kedvesebb lenni, és ha ennyire zavarnak, akkor a minimálisra csökkenteni az átszaladgálást hozzájuk.

2009. dec. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
csak annyit szolnék hozzá, hogy ha már most így érzed, valoszínuleg ha megszuletik a baba, még rosszabb lesz. nálad a tombolo hormonszint, megváltozik az életetek, a nagyszulok tulzott rajongása...mi nem lakunk egyutt, mégis feszult volt a viszonyunk foleg az elso évben, mert ugy éreztem, mindenbe beleszolnak, semmit sem csinálok jol. eszemmel tudtam, hogy kellene kezelni a helyzetet, de nem voltam teljesen onmagam ebben az idoszakban, joval érzékenyebbek vagyunk ilyenkor. ugyhogy a neheze szerintem még csak jon, a férjed válaszábol ítélve rajtad áll, hogy megszokod a helyzetet, vagy veszekedni fogtok:(
2009. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Ha jól értem külön lakásotok van, csak közös telken. Egyszerüen zárd be az ajtót és kész - az anyósék akkor jöjjenek,ha hivjátok öket, mint ahogy bárki más is.

Ti külön házaspár vagytok, szükségetek van magánéletre.

Ha meg az anyósnak nem tetszik, hogy nincs elmosogatva akkor csinálja meg ö neked.

Veszedekni nem kell, meg nem is érdemes, de teremtsétek meg a magánszférátokat.

2009. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

"...mert akkor mindent el kellene mondanom, mivel ők abban a tudatban vannak, hogy minden a legnagyobb rendben van. "


A megoldás a problémáidra... beszéljetek velük, együtt a pároddal. Szépen, nyugodtan, nem bántóan.

2009. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is érzékeny vagy a terhesség miatt és ilyenkor nehezebb elviselni bármit is. Nem biztos ám, hogy olyan rossz ötlet egy ilyen számodra nehéz szituban anyukád segítségét kérni. Nem szégyen. Jobb lenne, ha valaki olyan is körül venne, akire biztosan számíthatsz.
2009. dec. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerűen nem kell egy telken lakni sem a szülőkkel sem az anyóssal,de még szomszédságban sem,ugy garantált a jó viszony.
2009. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Probalj ugy viselkedni hogy ne lehessen kifogasuk.A sajat lakasodban elsz,ha ok jonnek hozzad,akkor azt nagyon baratsagosan ugy kezeled ahogy neked jo.Ha eppen nem ersz ra vagy nincs sok kedved a dologhoz,akkor elnezest kersz hogy nagyon sajnalod de most eppen nem tudsz veluk foglalkozni mert valami surgos vagy halaszthatatlan dologgal vagy elfoglalva.A fozest meg ha kerdezi, akkor egyszeruen csinalj ugy mintha nem hallanad kezdj gyorsan valami mas temaba.Ha mindig tisztelet teljes es udvarias vagy, akkor nem lesz ok veszekedesre, te pedig a helyzet magaslatan fogod erezni magad.

Nalam ez nagyon jol bevalt.

En mindig modogatom a ferjemnek, hogy szaladjon be hozzajuk mert biztos orulnenek ha neha megjelenik.Igy a ferjed is latja a joindulatodat es akkor vele sem lesz veszekedes!

Mit szolsz hozza?

2009. dec. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, mi a tarka f.ancnak kell neked hozzájuk rohangálni.

Hazamész, főzöl, ha van kedved, a férjed köszönje meg, ha főzöl neki.

Ha akarja, a férjed vigyen át kedves mamáéknak ennivalót a főztödből, neked tök felesleges menni, egyetek otthon és csak adjatok át ennivalót. Miért kell közösen enni velük??? Külön család vagytok. Szerinted hány felnőtt eszik a szüleivel minden nap??? Halló, nem kötelező!

Mit kell neked segítened az anyósnak? Van saját háztartásod, ott elmosogatsz, ha akarsz, ha netán nincs kedved, mosogasson a férjed, neki se esik le a gyűrű az ujjáról, de ha neki sincs kedve, majd elmosogattok másnap... Anyósnál mosogasson az anyós. Ha nem eszel ott, ez fel se merül. Ha át se mész, pláne fel se merül.

Szeritnem redukáld le a látogatásaid számát heti max. egy alkalomra, a párod menjen, amikor csak akar, bíztasd rá bátran, hogy te fáradt vagy, de ő menjen csak, egyedül is odatalál. Aztán anyós ezzel kilőve. Ha átjön, akkor menj be a hálószobátokba és pihenj le. Majd csak elmegy haza, ha nem állsz szóba vele :-))

2009. dec. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Ezt most nem értem.Ha külön épületben laktok,akkor miért együtt főztök?Mit érdekel mennyit takarít anyós?

Kerítést kell felhúzni,aztán nincs átjárogatás.Aztán egy kutya,amitől anyós fél és nem fog befutkozni.

Az idomítást meg mihamarabb el kell kezdeni.Már ma hívd fel anyósodat ,hogy akkor este fél órára beugranál,ha nem zavarsz,aztán este szigorúan fél órára beugrasz.Ezt párszor eljátszod,sőt őt is megkéred,szóljon előre ha jön,mert nehogy felébresszétek a kicsit,vagy éppen olyan dolgod van.

Mi az hogy sáskajárás lesz,ha hazajöttök?Össze kell íratni anyóssal azok nevét,akik menni akarnak babanézőbe+telefonszámukat,ti meg majd felhívjátok őket,mikor alkalmas a látogatásuk.Ebbe nyugodtan kérheted a védőnő segítségét,nem fog ő se örülni az átjáróháznak.

A párodnak meg mond meg,hogy nem megváltoztatnia kell a szüleit,hanem a saját családja nyugalmáról gondoskodni,ha erre nem képes,akkor nyugodtan menj anyukádhoz a gyermekágyas időszakban.Az meg,hogy anyukádék elött sumákolsz,hát én nem tenném.Nagyon jól tudja,hogy mindenkinél vannak problémák,te meg még el is bizonytalanítod azzal,hogy nem kérsz esetlegesen tanácsot tőle.

Szóval az,hogy ilyen helyzetbe vagy,jórészben a saját hülyeséged.

2009. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!