Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A saját anyám nem fogad el...

A saját anyám nem fogad el olyannak, amilyen vagyok, szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a szüleim elváltak, anyámmal, pasijával, nagymamámmal lakok. Már nagyon régóta szeretem az extrém dolgokat, extrém sportokat, piercingeket, tetoválásokat, és minden ilyesmit. Régen felvetettem a tetoválás dolgot anyámnak, akkor azt mondta, hogy ahogy betöltöm a 18-at, azt csinálok a testemmel, amit akarok, de addig ne. Betöltöttem, már 2 éve is, és most azt mondja, hogy ha bármi ilyesmit képes vagyok megcsinálni, mehetek a háztól. A barátom is szereti az ilyen dolgokat, nem mutattam be neki, nem is szándékozom, csak képet látott róla, és lehülyézte. Elkezdte mondani, hogy én mit várok egy ilyen suhanctól, stb-stb. Évek óta ez megy, én arra gondoltam, hogy ha nem változik, akkor elköltözök apámhoz vagy barátomhoz (nem egy városban lakunk). Ti mit javasoltok?
2009. dec. 2. 12:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
42%
Költözz. Hátha rájössz,h ogy jódolgodban nem tudtad, mit csinálsz. Ha apukád elfogadja, hogy telerakd magad, akkor ahjrá. Ha a barátod tud téged eltartani, akkor hajrá. Csak jót teszel anyukáddal, megnyugszik szegény végre...
2009. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
69%
20 évesen felnőtt ember vagy! Ideje új életet kezdeni.Menj,és költözz el,és onnantól kezdve azt csinálsz amit akarsz..(Bár ha az apádhoz mész az se biztos hogy jó ötlet,hisz ott sem fogsz tudni "élni")
2009. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
67%

Uh, az anyukád az a típus akinek semmi sem jó? Az lehet, hogy nem a legjobb ha agyontetováltatod magad (idősebb női ismerőseim, mindent elkövetnek hogy leszedjék magukról a régen jónak hitt tetoválásokat, mert 33 fölött már inkább ciki, s szeretnének fölvenni szép estéit, de így...).

Elsősorban önmagadnak kell hogy megfelelj! Mondd, sok mindenbe beleszól? 20 éves ember már kész felnőtt!

Én már 30 vagyok. Anyám a mai napig is beleszólna a dolgaimba ha hagynám. Soha semmi sem jó neki. Így már több éve, hogy nem beszélünk. Jobb ez így, mert csak harc a vége, s nem akarok minden beszélgetés végén gyomorgörcsöt kapni. Nem az a lényeg, hogy hová költözöl, hanem az, hogy képviseld magad. Légy önmagad!

2009. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem akarom televarratni magam, a lábamra szeretnék egy virágot, a nyakamra pedig egy pillangót vagy cseresznyét. Ennyi. Nem hiszem, hogy olyan undorító dolog, hogy idősebb korban megbánjam. Apám elfogadja az ilyen dolgokat, régen meséltem neki, hogy anya mindenbe beleszól, még abba is, hogy 19-20 évesen milyen fiúkkal kellene barátkoznom. Apa első reakciója az volt, hogy ha neki ilyet megszabtak volna, inkább kiköltözött volna az utcára. De apa barátnőjének is az volt az első gondolata, hogy ha anyám nem változik, költözzek el hozzájuk, ha nem is végleg, amíg rájön anyám, hogy változtatnia kell...

Amúgy nem szeretnék elmenni, az én elmémben az él, hogy ha már megszült, gondoskodnia kell rólam, amíg nem tudom eltartani magam (egyetemre járok). Elvégre ő vállalt. És egy anyának mindig ki kellene állni a gyereke mellett, akkoris, ha kicsit "zakkant"... Ezt akarom vele megértetni, amit már sokszor el is mondott nekem. Pl. ha gyilkolnék, ő akkoris az anyám lenne és szeretne. Ilyeneket mondott régen....... Annyira ellentmondásosan viselkedik.... Pff.

2009. dec. 2. 13:08
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád sokat csalódhatott az életben, a te terved egyáltalán nem a túlzás kategória, de én is azt mondom, hogy próbálj máshol új életet kezdeni, és dolgozz, mert úgy tűnik, anyukádra nem számíthatsz.

Engem az egész család nem fogad el olyannak, amilyen vagyok, amilyennek ők akarnak, az meg nem szeretek lenni. Lassan - mivel kevés a lehetőség - de megvalósítom az önálló életet, és boldog leszek úgy is, hogy nem az leszek, aminek ők terveztek. Ők meg vagy elfogadják idővel, vagy az amúgy is széthúzó családra nem lesz szükségem, de ők se számítsanak rám.

20 éves vagy, ha neked se adja aranytálcán az élet a szükséges dolgokat, neked kell megteremtened.

2009. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
76%

Én szülő vagyok, de nem örülnék neki, ha a gyerekem, mikor nagyobb lesz, tele akarná tetoválni magát és piercingeket akarna berakatni. Mivel 20 éves vagy, anyukád nem állíthat meg, nem mondhatja meg, hogy mit csinálj, de valószínűleg csak jót akar neked, mert nem akarja, hogy ne vegyenek fel rendes munkára a tetkók miatt és hogy 40-50 éves korodban jöjj rá, hogy ezekkel a dolgokkal visszafordíthatatlan hibát követtél el. Képzeld el magad nagymamaként tetkókkal és piercingekkel. Igen, a külső sokat elmond egy emberről. Lehet akármilyen jó ember, ha tele van tetoválva mindenhol meg piercingek lógnak belőle. Akkor senki sem fogja meglátni benne az értéket. Munkát sem nagyon adnak neki a külseje miatt. Na mindegy, van, aki csak a saját kárán tanul. Szerintem is költözz külön és akkor meglátod, hogy mennyivel "könnyebb" lesz az élet, mikor magadat kell fenntartani.Van kereseted?


23/N

2009. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
74%

Mivel ő szült és felelősséggel tartozik érted, EZÉRT ellenkezik azzal, ami szerinte nem helyes. A szülőség nem azt jelenti, hogy köteles egyetérteni veled, ha szerinte hülyeség, amit tenni készülsz, hanem azt jelenti, hogy köteles téged visszatartani attól, hogy megtedd.

Mivel felnőtt vagy, így természetesen jogodban áll tetováltatni bárhová magadon, de ne várd hozzá anyukád egyetértését.


Érdekes, hogy szerinted apukádnak nem kutya kötelessége téged eltartani, amíg tanulsz... Csak anyukádnak. Elég furcsa felfogás. Ő nem a te szülőd véletlenül, csakúgy, mint anyukád? Azért megnézném a helyedben apukám száját (és a barátnőét is), hogy ha közlöd velük faarccal, hogy akkor VÉGLEG ide kívánsz hozzájuk költözni. A poén kedvéért tedd meg, légy oly kedves. Csak hogy lásd az IGAZI, ŐSZINTE reakciójukat. Én a helyedben meglépném ezt a tesztet. Nem kerül semmibe. Ha először örülnek, akkor se áruld el magad, várj pár napot, hogy még akkor is annyira örülnek-e neked, vagy hirtelen elkezdenek rábeszélni téged, milyen jó is neked az anyukáddal.

Aztán gondolkodj el az eredményen, ki is szeret téged igazán, tiszta szívből.

2009. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
46%
Ja és a tetkó meg a piercing olyan, hogy most azt mondod, hogy jaj, csak 1 ide, egy oda, aztán, ha az meg van, akkor jön a többi, utána majd nem tudod abbahagyni. Mondjuk én őszintén megmondom, hogy nem igazán tudom azokat az embereket komolyan venni, akiknek a tetoválásuk ott virít valahol meg az arcukban (orrban, szájban, szemöldökben) piercing van.
2009. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Elmondtam, hogy egyetemre járok -> nincs keresetem. Azt is elmondtam, hogy nem akarom teletetováltatni és telelyukasztgatni magam, csak egy pillangót/cseresznyét a nyakamra, és egy virágot a lábamra -> nem hiszem, hogy olyan undorító dolog. Tudom, hogy nem lenne könnyebb az életem, sőt... De ezt az évek óta tartó huzavonát nem bírom. Nem hagyja, hogy olyan fiúkat szeressek, akik nekem tetszenek, azt is meg akarja mondani, hogy milyen barátaim legyenek, hogy mikor menjek el itthonról, mikor ne. Bár ebben már megegyeztünk, de még mindig húzgálja a száját, de nem érdekel.
2009. dec. 2. 13:19
 10/39 anonim ***** válasza:
54%
miért kell azt hinni, hogy 20 évesen felnőtt az ember?? majd ha kilépsz a nagybetűs életbe, és neked kell döntened arról, hogy mennyiből mit költesz, akkor a nyakadig televarrathatod magadat tetszés szerint. 20 évesen hallgass anyukádra, jót akar, mert már egy csomó tapasztalata. Szerinted nem könnyebb és oltósabb lehetőség nagydumát levágni az apád új párjának erről, minthogy anyukád mellé álljon?! (fogadom ha lenne gyereke, nem így állna hozzá)
2009. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!