Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben ott hagynátok...

Ti ilyen esetben ott hagynátok a nagyszülőknél a kicsi (3-4) éves gyereketeket a nagyszülőknél néhány napra úgy, hogy ti nem vagytok ott?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk a párommal és elkezdtem dilemmázni ezen.

Szóval a lényeg röviden: egészen kicsi koromtól a nevelőapám nevelt, én sokáig édesapámnak tekintettem, apának is hívtam. Nem volt semmi gond a szüleimmel, de aztán kamaszkoromban a nevelőapám bekattant, (vagy hát nem találok erre jobb szót), és zaklatni kezdett. Hónapokig molesztált, zsarolt, szexre kényszerített. Nem fizikai erőszak volt, "csak" érzelmi-lelki zsarolás. Aztán ezt megelégeltem, elmondtam anyámnak, ő hitt nekem, el is hagyta a nevelőapámat. De pár hónap után visszafogadta. Még másfél évet lehúztam velük, aztán érettségi előtt elköltöztem. Tartom velük a kapcsolatot, nem állítom hogy nagyon szoros a viszony, de évente 4-5 alkalommal meglátogatom őket, meg beszélünk telefonon is. Nem gyűlölöm őket, inkább semleges a viszonyom hozzájuk, persze a nevelőapámtól érthető módon azért tartok.

És elkezdtem azon gondolkodni, hogy ha megszükletik a gyerek, akkor 3-4 éves korában ott merjem-e hagyni náluk 1-2 éjszakára a felügyeletem nélkül. Inkább afelé hajlok, hogy nem, de azért mégse ugyanaz a kategória, hogy a nevelőapám egy 16 éves lányt zaklatott, nem kicsi gyerek voltam. Szóval tanácstalan vagyok valamennyire.


Persze hülyeség már most ezen kattogni, amikor még várandós sem vagyok, de érdekelne a véleményetek.



2014. jan. 17. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem.
2014. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szexre kényszerített és te azon gondolkodsz, hogy a gyerekedet ott hagyd-e náluk????? Mondjuk anyukád se semmi, hogy egy ilyennel él! Én nem hogy nem adnám oda, azt sem engedném, hogy lássák.
2014. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül se, inkább fizetek bébiszittert, vagy megkérek egy megbízható barátnőt,de semmi esetre se hagynám egyedül a gyerekem egy ilyen emberrel. Anyukádról is megvan a véleményem. Többé nem bíznék meg egyikben sem
2014. jan. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mimidinnye válasza:
100%
Hármasnak támogatom a véleményét!
2014. jan. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Rá érsz még ezzel foglalkozni.
2014. jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
igaz, ráérsz még ezzel, de csak, hogy válaszoljak,- isten ments, hogy otthagyd!!
2014. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
aki egyszer megtette, meg fogja mégegyszer, én nem hagynám ott
2014. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha semmi esetre nem hagynám ott a felügyeletem nélkül,és az édesanyámban nagyot csalódnék,egyikőjükben sem bíznék többé.
2014. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az az 1-2 napos kaland, ami miatt ilyen körülmények között ott tudnám hagyni. Kutyából nem lesz szalonna.

Sosem bocsátanád meg magadnak, ha baj történne, az aggodalomtól, hogy mi van vele, garantáltan nem élveznéd a kiruccanást.

Édesanyádat pedig nem értem.

2014. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként híve vagyok annak, hogy az arra hajlandó nagyszülőket is bevonja az ember a gyermeknevelésbe, de ez esetben NEM, semmiképpen sem hagynám ott! Csak a nagymamát, és akkor ha ő jön egyedül vigyázni a picire.
2014. jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!