Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen mennyiségű és milyen...

Milyen mennyiségű és milyen gyakoriságu italozás számít zavaróan "soknak" egy átlagos "fiatal" házasságban?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 17:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%

Az egészséges ember minden főétkezés előtt elfogyaszthat egy stampedli jó minőségű rövid italt, vagy étkezés után 1 dl jó minőségű bort.

Ez az a mennyiség ami egészségére is válik.

A gond ott van, ha valaki ettől több alkoholt fogyaszt, és az alkohol nélkül nem bír ki 1 napot sem.

2009. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


3-4 naponként 1-1 üveg sör belefér . Nálam. 3-4 naponkénti 2-2 sörre már azt írnám, hogy jó út vezet a napi 2 literhez...De az a legjobb ha egy férfo (nőt nem merek írni) max. ünnepekor iszik, és akkor is mértékkel.

2009. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%

Napi szinten az alkohol káros.Közbe-közbe egy pohár bor,egy sör belefér(mondjuk egy zsírossabb ebéd után)de ha valaki a rízsfelfújtra is "megszomjazik"az gáz.Meg ha minden este nyitogatja a sörösdobozt az is.

Az égetett szeszek(konyak,rum tsi)meg kifejezetten károsak az egészségre.

2009. dec. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Huha... komoly gondok kezdtek felmerülni nálunk, a férjem (42 éves) naponta 2 liter sört fogyaszt, néha töményet is. lassan 2 éve vagyunk házasok, (neki a második)különösebben eddig nem zavart a dolog, mert nem agresszív, és nem hullarészeg soha, de most hogy felmerült a gyerekvállalás, és néhány egyéb probléma is adódott ( elveszítette a munkahelyet)nagyon nem szeretném ha ez végleges állapot maradna ... Vagy csak szerintem tul sok ilyten mennyiségü ital?

26 /L

2009. dec. 2. 17:17
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

A napi, ráadásul minden napi 2 liter sörre+rövidre azt mondanám, hogy kőkemény alkoholista.

Több olyan alkoholistát ismerek, aki soha nem volt hullarészeg, de képes gyalogolni éjszaka 10 kilométert, ha elveszed tőle a kocsikulcsot és még nem itta meg a napi adagját.

2009. dec. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Igaza van az előttem szólóknak. Kiegészíteném azzal hogy ha gyermeket szeretnétek oda jól jönne még a rengeteg alkohol ára. Amit leírtál az napi 1000ft körül van. Egy hónapban ez 30 ezer!!!!!! Szerintem erre is érdemes lenne odafigyelni:((
2009. dec. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%
Nem lehet, h azért iszik, mert elvesztette a munkahelyét?
2009. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
67%

Én nem a mennyiséget és a gyakoriságot emelném ki, hanem azt, mennyire módosítja a tudatállapotát.

Korábban én is azt mondtam, ha valaki minden nap iszik, akkor alkoholista.

A férjem minden este megiszik vacsora után egy doboz sört, közben megbeszéljük a napi dolgokat, lazítunk, leeresztünk.

Soha, még csak spicces sem volt tőle, kocsiba soha nem ül egyetlen korty után sem, a babavállalás idején nem okozott neki gondot hetekig nem inni egy kortyot sem. Ha valami miatt kmarad az esti sör, nem remeg érte.....szóval a férjem nem nevezném alkoholistának, pedig úgymond rendszeresen iszik.


A te férjedet megzavarja az ital? Neked rossz hangulatot okoz?

2009. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem a munkahely elvesztése miatt, mert elötte is ugyanígy és ugyanennyit ivott a szabadidejében.


Anyagilag szerencsére nem jelent különösebb gondot(egyelőre)


Valahogy "bambább" lesz az ital hatására, aluszékonyabb, és nála nem azt a hatást váltja ki az alkohol hogy "buli vaaaan" hangulat, hanem azt az állapotot hívja elő, hogy : jujj de szar az életem, engem senki sem szeret, milyen sz*r az egész, mindenki csak bántogat stb.

2009. dec. 2. 18:14
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Mióta iszik? És mi az h nem zavart eddig? Már akkor is ivott mikor összejöttetek?

Amúgy nem fogja érteni, h ez miért baj, hiszen eddig is így volt, így szeretted meg stbstb... Ezt egy alkoholistától hallottam, aki az első válásáról beszélt. Nem értette mi a baj, hiszen eddig ugyanez volt. És nem kell mindennap inni. Apám volt h 2 hétig se ivott, mégis alkoholista amióta élek. Mára már külön élnek. Az új felesége nem baxogatja h ne igyon, ott iszik is minden nap. :S

2009. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!