Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá hogy abbahagg...

Hogyan vegyem rá hogy abbahaggya az ivást?

Figyelt kérdés

A barátom egyre jobban alkoholizál,már ott tartunk hogy hétvégente kiüti magát meg minden nap van benne egy-két sör,nem bírja ki. ENm merek felmenni vele szórakozóhelyre mert folton az a vége hogy berúg,vagy becsiccsent.

Ha nem kap piát bunkó,ordit,köcsög.

Szeretem,szeretném ha lerakná az italt de nem tudom hogyan vegyem rá.

Ha hisztizek az a baj,mert balhézok azért iszok ha kedves vagyok és elnéző akkor meg azért nem teszi le hisz szabad inni úgyse haragszik.

Mi lenne a jó megoldás?

Már a szex se a régi, van hogy nem is nyúl hozzám hezeken át,mert az ital miatt nem kivánja.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Elsősorban ezek válaszát várom és nem a lebeszélést hogy haggyam el mert akor tényleg nem segít neki senki.

Az anyja nem foglalkozik vele,fontosabb az új pasija,mint a saját fia.

Légyszi adjatok tanácsot hogy szoktassam le, ti hogy tetettétek le a piát vele?


2009. dec. 3. 22:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Te nem tudod letetetni vele,ha ő maga nem akarja.De aki ennyire iszik,az akkor is nehezen szokik le,ha szeretne.Ez csak egyre rosszabb lesz.Hiába ígéri meg,hogy leszokik nem fogja betartani.Ezt tapasztalatból mondom.
2009. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Szakíts vele. Talán miattad leteszi. Ha nem , akkor úgyis az lenne a vége.
2009. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Tudom, hogy nem ezt a választ várod. Alkoholista volt a férjem, akit nagyon szerettem és pontosan úgy gondolkoztam, mint Te. Pár éven át nap, mint nap részegen jött haza és én küzdöttem érte az alkohol ellen. Két gyerek után jöttem rá, hogy vannak dolgok, amiket pontosan azért nem tűrhetek el, mert gyerekeim vannak. Tudom, hiába tanácsolnám azt, hogy menekülj, mert szereted a barátodat.

Ezért azt tanácsolom, hogy keress fel addiktológust, kérj tanácsot tőle. Fontos, hogy átlásd, milyen játszmák vannak az alkoholista ember életében és eldöntsd, részt akarsz-e venni ezekben. Vannak nők, akik élvezik az alkoholista mellett megélhető érzelmi hullámzást, de vannak olyanok is, aki nem szeretik ezt, mert érzelmi stabilitásra vágynak.

Mindenképpen fontos, hogy Te dönts magadról, a kapcsolatodról és csak azt vállald, amit ténylegesen bírsz.

Sok sikert kívánok Neked, talán azon kevesek közé tartozol majd, akiknek sikerül.

2009. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Szióka!

Nem akarok szemtelen lenni,de lehet,hogy te már kevés vagy arra,hogy

ebben a problémában segíts neki,saját tapasztalat...

Már szerencsére semmi közöm ahhoz a ffi-hoz,akivel ez történt,de 3.5 évig vele voltam annak reményében,hogy majd megváltozik,hát nem...

Az idő előrehaladtával nem,hogy jobb lett,hanem sokkal rosszabb...pedig én az utolsó percig bíztam,mig be nem telt a pohár:(

Azután összejöttem ehy másik pasival,aki nem iszik és már a második babánkat várom!,)

Szóval probálkoztam én vele mindenképpen a leszoktatásról,szépen,csúnyán.NEM MENT!

Egyszer elhagytem új életet kezdtem,akkor szaladt utánnam ígért.Én hittem,de tévedtem,3 hétig birta pia nélkül...:(

2009. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

Egy alkoholista addig, amig valaki mellette van SOHA NEM HAGYJA ABBA AZ IVÁST, hanem megmagyarázza, hogy miért iszik.

Neked semmi esélyed leszoktatni,CSAK AKKOR SIKERÜLHET, ha SAJÁT MAGA akarja.

Ha van eszed, akkor minél elöbb elmenekülsz, ha nincs, akkor még szenvedj egy ideig, amig vagy belerokkansz, vagy megöl, vagy sikerül megszabadulni töle.

2009. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Én egy pszichológiai fogást, hétköznapi nyelven az "én-közlést" alkalmaznám. Asszertív kommunikációs tréning a pontos neve, így utána is tudsz nézni.

Ha igazán fontos vagy neki, akkor hatni fog. (Ha nem, akkor meg legalább világosan látsz te is, hogy az alkohol az első nála.)

Az én-közlés körülbelül és nagyon leegyszerűsítve így épül fel:

Minden rá hatni akaró mondatokban az alany az "én"!

Pl: Engem nagyon bánt, hogy...

Nekem nagyon rosszul esik, hogy...Nekem jól esne, ha...

Én szomorú vagyok, amikor te.... Én nagyon örülök, ha te...

Engem elkeserít, ha/hogy...

Én szeretném/szerettem volna, ha...

Kellemetlen helyzetbe hozol engem, amikor/ha...



Pszichológia szakon tanultuk ezt a módszert, mely általában jól beválik. Te magadat állítod be mintegy "áldozatnak", aki elszenvedi az ő tetteit, szavait, megnyilvánulásait. Sok emberre ez azért hat pozitívan, mert ezáltal kap egy tükröt, hogy a cselekedeteivel, szavaival milyen leki fájdalmakat okoz annak, aki a környezetében él, akit szert.

Olvass kicsit utána, célravezető módszer lehet, de nem egyik napról a másikra hoz eredményt. (Bár ebben az esetben nem is találsz olyan megoldást, ami azonnal beválik.)

Minden jót kívánok, remélem tudtam kicsit segíteni.

2009. dec. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

ha egy józan állapotában történő beszélgetés nem segít, akkor nem tusz mit tenni.

lehetséges, hogy egy elvonókúra sem használna neki. ha megkezdődött a szellemi leépülése, már a jóisten sem segít rajta.

2009. dec. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Én bizony a fejembe vettem, hogy megmentem a páromat. Most aztán itt vagyok 3 gyerekkel, egy részeges férjjel, aki állandóan részeg, és még csak nem is vállalja be, hogy alkoholista. Csak hát már sokkal nehezebb elválni, mert a gyerekekkel mi lesz. Szociális ápoló lettem, és láttam a statisztikát, hogy az alkoholisták mindösszesen egy százaléka tud józan maradni az elvonó után. Mind visszaesik.

No hát, fuss, amíg teheted. Mert én sem tudtam megmenteni az enyémet, meg a nők 99%-a sem tudta. Csak még hozzá megkeserítették és tönkretették a saját, és a gyerekeik életét, meg még a saját szüleikét, és testvéreikét is. Mindenki engem sajnál az elkúrt életem miatt, meg a gyerekeim élete miatt. Mégse tud senki segíteni.

Remélem, okosabb leszel, és nem játszod a megmentőt. Mentsd meg inkább magadat.

2009. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Eric Berne által leírt játszmákról olvastatnék veled.

De ha elfogadsz egy jó tanácsot, menekülj inkább a zűrös pasitól. Te magad pedig fordulj az Anonim Alkoholisták mentén kialakult társfüggőknek létrehozott csoporthoz segítségül. Találsz ott sorstársakat, és könnyű velük együtt kijózanodnod a társfüggőségből. Mert a zsák a maga foltját találja.

Az alkoholizmussal az a gond, hogy fűggőség. A pia issza már a piást. Nem tud ellenállni, mert az ital erősebb. Ez nem az ő döntésén múlik. Képtelen, és ezért szégyenli magát, de mégsem képes.

Gyógyulj ki te, és már nem akarsz többé másokat megmenteni. Ez is egy betegség, a társfüggés, ami veled történik. Valld be te.

2009. dec. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

Vedd fel videóra, hogy milyen gusztustalanul viselkedik, ha részeg. De ezt akkor tedd meg, amikor tényleg hulla részeg. Ha megnézi, és valamennyire is tartja magát, akkor felfogja, hogy mit csinált.

Ha nem, akkor el kell hagyni. Tegye tönkre a saját életét, a tiédet ne. Te megpróbálsz neki segíteni, szóval nincs miért szégyenkezned. Hidd el van választásod!

2009. dec. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!