Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg Édesanyám,...

Miért nem érti meg Édesanyám, hogy most, másodéves egyetemistaként jöttem rá, hogy mást szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Világ életemben kétfelé szerettem volna menni, ha felnövök, de az egyiktől a gimnáziumi tanárom a nem éppen kedvcsináló tanítási módszerével eléggé eltántorított, így a másik irányba indultam el. Másodéves vagyok egy jónevű egyetemen, és mostanra jutottam el odáig, hogy nagyon megbántam ezt a döntést. Szeretnék felvételizni a másik egyetemre, a pontjaim alapján nagyon jó eséllyel fel is vesznek (de ha mégsem, akkor is folytathatnám ezt, egyébként). Ha viszont ott akarok tanulni, a mostani képzésemet abba kellene hagynom. Édesanyám szerint ennek az lesz a vége, hogy se itt, se ott nem szerzek diplomát.


Egyébként én szívesen elvégezném mind a kettőt, de sajnos akkor az egyiket ki kellene fizetnem, amire nincsenek meg az anyagi lehetőségeim.


Annyiszor próbáltam már beszélni erről Édesanyámmal, de egyszerűen megmakacsolta magát, már olyasmit is a fejemhez vágott, hogy az egészet azért találtam ki, mert nem akarok diplomát! :/


Adjatok tanácsot, hogy értessem meg vele, hogy úgy érzem, rossz úton járok, és nagyon szeretnék váltani?


Előre is köszönöm!


L/20


2009. dec. 4. 14:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

ami nem megy, azt nem érdemes erőltetni

ha nem tudod meggyőzni, dönts, és csináld azt amit szeretnél! a te életed, ne szúrd el egy szülő makacssága miatt

2009. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele és mondd el neki,hogy miért akarod ezt, magyarázd el neki,hogy az a szakma,amit most tanulsz,nem a te világod és hiába szerzel belőle diplomát, nem leszel boldog abban a szakmában, ha már most tudod,hogy nem érdekel. Azt is mondd el neki,hogy tényleg szeretnél diplomát,de olyan szakon,amivel aztán a további életedben is boldogulsz,amit csinálni szeretsz, nem csak olyat,amivel lesz egy papírod,de utálni fogod.

Próbáld meg ezt nyugodtan ,érvekkel,magyarázattal elmondani, ne legyen veszekedés, szóváltás, hanem egy szép nyugodt beszélgetés. Hagyd hogy ő is azért elmondhassa az érveit.

2009. dec. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is így állok, csak már harmadik évnél járok :) Én már első félév után gyűlöltem amit tanulok, mert nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Most már befejezem amit elkezdtem ( anyáék meg a befektetett idő miatt), aztán ha utána lesz kedvem akkor meló mellett keresek valami OKJ-s képzést. Úgy gondolom ha szüleid olyanok mint az enyémek akkor ezzel a témával nem éri meg növelni a feszkót, gondolom így is sokat áldoztak eddig a sulidra nem túl jó ilyenkor váltogatni amikor a szülők állása sem biztos.

Magadnak is bizonyítasz ha elvégzed azt ami kicsit nehéz neked. Ritka az a szerencsés aki azt csinálhatja amit akar. Nekem az életem a zene, de apám értékesítő egy cégnél, anyám könyvelő, bátyám logisztikus gondolhatod milyen fogadtatása volt amikor gitározni kezdtem majd médián akartam tanulni. jelenleg közgázon tanulok... Hurrá!

Neked pedig türelem, sztem ráérsz még tanulni egy életen át. Úgy sincs semmilyen végzettségű embernek most munka. Ebbe már ha beleöltél két évet akkor ne dobd ki az ablakon ;) a másikat nulláról kellene kezdened még két év mire erre a szintre jutsz ott is... gondold át jól

Hali!

f/23

2009. dec. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanígy jártam, rendkívül egyszerűen oldottam meg a dolgot. Felvételiztem a másik helyre, kiiratkoztam az előzőről, és kész tények elé állítottam a szülőket. Hiába puffogtak, felnőtt vagyok és döntést hoztam. Végül mikor dicséretes kitűnővel végeztem, már ők voltak a legbüszkébbek a Földön.

A te életed.

2009. dec. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Elmúltál 18, nem kell az ő engedélye.
2009. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%
Attól is függ, milyen szakról, milyen szakra váltanál. Az egy dolog mit szeretsz tanulni.. és a másik miből fogsz tudni megélni. Az is fontos!
2009. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nagyon önző vagy! Gondolom, rájöttél, az egyetemet finanszírozni nem 2 fillér! Nem hiszem, hogy anyukád örül, hogy ki kell dobnia annyi pénzt az ablakon, mert te csak úgy meggondoltad magad. Főleg, ha másik városban tanulsz, mint ahol laksz. Ő abból a pénzből elmehetett volna nyaralni, vagy vehetett volna magának szép ruhákat stb. És ne hidd, hogy én öreg vagyok, mert én is egyetemista vagyok, de nekem lesülne a bőr a képemről, ha ilyet kérnék. Volt esélyed dönteni! Végezd el szépen, aztán meló mellett még így is megcsinálhatod, amit szeretnél. Nem csupa kacagás és öröm ám az élet, néha vállalni kell a döntéseinket! Ez egy olyan dolog, amiben nem lehet ide-oda ugrálni.
2009. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Véletlenségből se hallgass az utolsóra, semmi sincsen kőbe vésve. :)

Akkor váltasz, amikor akarsz. A te életed, és jogodban áll azt tanulni, ami érdekel. Ki akarna olyat tanulni, ami nem érdekli? Aztán ha végez, csinálhat egy olyan szakmát egy életen át, amit gyűlöl.

2009. dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%
Felnőtt vagy, viselkedj is úgy! Én emiatt vagyok párhuzamos képzésen. Egyiken úgy tanulok, hogy a másikon a költségtérítésem meglegyen és melózok, hogy eltartsam magam. Mert addig joggal szól az életedbe, míg ő tejel. Hidd el, ha ezt a nehéz de saját utat választod, másképp fogsz látni mindent. Nekem megérte.
2009. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
És te miért nem érted meg,hogy anyukád nem biztos,hogy még sok évig tudja finanszírozni a tanulásodat?Esetleg ha két év múlva megint rájössz nem ezt akartad.
2009. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!