Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem zavar hogy nálunk...

Csak engem zavar hogy nálunk sosincs normális időben ebéd és sosem eszünk együtt?

Figyelt kérdés

Vagy délelőtt 11kor már tálalva van, vagy csak délután 3-4 közt, persze sose tudni hogy épp hogy lesz és ha reggelizem mondjuk 10kor akkor persze, hogy 11kor már ebéd van...és ha meg nem vagyok éhes akkor meg megy a sértődés, pedig nem is szoktunk együtt enni mert anyu tök összevissza szokott enni, én meg próbálok normális időkben.


No meg néha odaülök hozzá hogy együnk együtt, és van hogy erre elkezd telefonálni vagy ilyesmi.


Tudom hogy nem nagyon tudok mit tenni, meg amúgy is csak hétvégén meg suliszünetben ebédelek otthon, de akkor is zavaró. Titeket is idegesítene?


2014. jan. 28. 10:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
nem, főleg egy nagyobb családban.
2014. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Mondd csak segítsz anyukádnak, hogy időben kész legyen az ebéd? Ha nem akkor ne hisztizz emiatt.
2014. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Szóval abszolút nem idegesítene.
2014. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Mi mindig együtt eszünk (már amikor otthon vagyunk, ami kb. egy héten egyszer van sajnos...), de mi is nagyon korán ebédelünk, 11-kor kb. Nem reggelizünk, 11-kor ebéd, és utána vacsora nincs, hanem gyümölcsöt eszik mindenki össze-vissza. Tehát azt már nem együtt.

Ilyen értelemben nálunk sincs "normálisan", de mondjuk engem nem zavar.

2014. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
Hátha 3-4 közt lenne ebéd az igen, az azt jelenti, hogy dél előtt neki sem álltak főzni. Beszéld meg anyukáddal, hogy ez zavar, kérdezd gyakran mikkor lesz ebéd.
2014. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%
Ha zavar, hogy 3 után van ebéd, kimehetsz te is ám a konyhába főzni! Átlag heti 2 napot meg ugyan kibírsz, ha nem rakják eléd az ételt pontban déli 12-kor. Az még nem jutott eszedbe, hogy létezik másfajta ember is rajtad kívül, olyan, akinek nincs igénye a közös együttevésre? Én se szeretek másokkal enni, ez a közös családi ebéd mániától agybajt kapok. Egyik csámcsog, másik gyökkettővel eszik, harmadik meg állandóan kérdezget evés közben. Hány éves vagy, hogy ilyenen bírsz problémázni?
2014. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Én egy édesanya vagyok és szeretek figyelni arra, hogy hasonló időben legyen az étkezés, illetve ha valahová pl. megyünk kirándulni vagy hasonló, akkor előre úgy készülünk, hogy esetleg tolódhat az étkezés.


Olyan keveset van együtt a család és olyan jó érzés az étkezés idejére együtt leülni, beszélgetni- ezt ki kell szerintem használni és erre talán még a legrohanósabb családban is akad idő és valóban nem pénzkérdés.


Hétközben este a vacsoránál, hétvégén pedig a lehető legtöbb étkezésnál együtt vagyunk. A gyerekek kicsi korában kezdetben az állandóság fontosabb, nagyobb korban pedig a beszélgetést, egymásra figyelés is felértékelődik.


Édesanyáddal beszéltél már erről? Mondd el neki, hogy számodra nagyon fontos lenne, hogy ilyenkor együtt legyen a család lehetőség szerint és neked fontos az állandóság (pl. +/- 1 óra). Megkérdezném a helyedben, hogy te mit tudsz neki segteni, mit tudsz tenni annak érdekében, hogy ez megvalósuljon? Felajánlhatod pl. hogy hétvégén te készíted a reggelit mondjuk 9ig vagy hogy te azzal tudsz hozzájárulni ennek a közös étkezésnek a sikeréhez, hogy elmosogatsz vagy előkészítesz zöldséget stb. amire megkér és amit pl. előző este megbeszéltek.


...persze ehhez azért az is szükségeltetik, hogy hétvégén te se 10kor kelj fel és akkor reggelizz, hiszen aki már kora reggel óta fent van, az nem fogja tudni kivárni, míg te éhes leszel.


Én anyaként örülnék, ha a gyerekem azzal fordulna hozzám, hogy van igénye a közös étkezésre, beszélgetésre.


Kölcsönös alkalmazkodás és megbeszélés kellene ide :)

Sok sikert.

2014. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem zavarna ! Nálunk általában nincs időhöz kötve ,és mindenki akkor eszik amikor éhes . Szombat délelőtt pl elmegyünk piacra ,utána auchanba ,tehát nem tudom garantálni ,hogy hétvégén ebédidőre ott fog gőzölögni az ebéd az asztalon .Ha valaki nagyon éhes ,eszik addig amit talál otthon .
2014. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Hát ez legyen a legnagyobb problémád az életben! :)


Mikor még otthon laktam anyuéknál, szinte soha nem ebédeltünk időben. Nem azért mert hamar kész volt az ebéd, vagy mert később lett kész. Szimplán azért mert apum keveset volt otthon (dolgozott), de ha otthon volt is dolgozott valamin éppen, másrészt van hogy mi késtünk öcsémmel ebédről, vagy anya éjszakásból később ért haza; vagy vendéget vártunk. Valami miatt ritkán ebédeltünk időben.

De a lényeg hogy elültünk együtt ebédelni. Az hogy nem délben hanem kettő órakor, már részlet kérdés. Örülj hogy együtt vagytok olyankor és ennyi.

2014. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Engem anno nem zavart, eleve nem is fértünk volna a konyhában egyszerre el, csak az étkezőben, de ott csak ünnepekkor ettünk, de akkor mondjuk együtt. Viszont azt szerettem, hogy általában mindig volt valaki a konyhában, amikor ettem, tehát egyedül ettem, de mégsem voltam egyedül :-)
2014. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!