Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig a pénzen megy a balhé!...

Mindig a pénzen megy a balhé! Mégis mi a fenét tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Volt egy szörnyű munkám. Heti hat nap dolgoztam 10-13 órát. A párommal összeköltöztünk és elkezdte mondogatni, hogy hagyjam ott. Nem nagyon akartam, mert féltem, hogy nem találok új munkát. De addig rágta a fülem, hogy akárhogy is lesz, megoldjuk az anyagiakat, hogy végül felmondtam.

Ez december elején történt. Utána beteg lettem, torokgyulladás, majd tüszős mandulagyulladás. Így nem tudtam dolgozni. De ez még nem volt baj, volt pénzem. Bár a betegeskedés elég sokba került. Január elejétől találtam egy egyhónapos munkát, ami jó is lett volna, mert egyetemre járok és még csak most fog kiderülni az órarendem. De két napot tudtam csak dolgozni, aztán tüdőgyulladással ágynak estem. Erre a hétre lettem jobban, el is kezdtem rögtön munkát keresni.

Viszont a pénzem már nagyon hamar elfogyott, a januári lakbért és számlákat se tudtam fizetni. Ahogy most a februárit se.


Ő kéthetente kap fizetést. Ma jött meg a harmadik. És most totál ki van akadva, hogy megint nem lesz pénze. Ez ment az előző körben is a számlák, meg előtte a lakbér miatt.

Amikor elméleti szinten beszélünk, akkor "ne aggódj, megoldjuk, nem lesz gond", most meg közölte, hogy már megint nem tud egy fillért se magára költeni, elege van és szétveti az ideg, és ennél többet már nem bír dolgozni. Persze elsírtam magam, erre rám förmedt, hogy nekem mégis mi bajom van.


Komolyan nem értem, miért jó ez neki. Persze egyébként amikor van pénz, akkor azt pikk-pakk eltapsolja, meg se próbál spórolni. De a jelen helyzetemben, hogy ugye nekem nincs jövedelmem, nincs jogom se beleszólni abba, hogy mire költ. De már annyira elegem van ebből! Mégis mi a fenét tehetnék? Azon túl persze, hogy ezerrel keresek munkát...


2014. jan. 31. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Addig otthagyni egy munkát míg nincs jobb elég hülyeség főleg a ti helyzetetekben. Különben meg ha decemberben mondtál fel,akkor is jár még 2 hónapig munkanélküli.
2014. jan. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Diák vagyok, nekem nem jár semmi. Egyébként be se jelentettek.

Azért hagytam ott, mert 9-22 óráig kellett dolgoznom, szabadságom nem volt, így munkát se tudtam keresni.

De úgy számoltam, hogy ő 120 ezret keres, az albérlet kb. 60-70 ezer kettőnknek, így meg lehet oldani. Ezért mertem belemenni. Illetve nekem két hónapra elég lett volna a pénzem, de a betegeskedés miatt egy hónap alatt elment. Ha nem esek ágynak, nem is lett volna gond, most már én is kapnék megint fizetést.


Mondjuk tényszerűen nem sokat számít, hogy felmondtam, mivel az időm nagyját ágyban töltöttem, emiatt már rég kirúgtak volna. De ha nem, fizetést akkor se kapnék.

2014. jan. 31. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:

60-70 csak az albérlet? pluszba jön a rezsi, kaja, egyebek?

mert akkor az a 120 az nem sok.

miért kellett sietni az összeköltözéssel???

2014. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos rá kellett gyere, hogy sosem szabad másra rábíznod, nem szabad mástól függővé tedd magadat, mert így is végződhet a dolog. Párod egyébként alapjáraton egy világi bunkó, már ne is haragudjál meg.

Egyébként tényleg, minek kellett ennyire sietni az összeköltözést?

2014. jan. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!