Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha anyósotok...

Mit tennétek ha anyósotok ilyen lenne, lásd alul?

Figyelt kérdés

Ha már min. 10-szer elmondtátok neki, hogy amíg gyereketek nem megy gyerekközösségbe (itt óvodás koráig), nem akartok édességet adni neki, és ő se vegyen, ennek ellenére, mindig újra próbálkozik? Amikor mellesleg még nem is ehet mindent, családi allergia miatt. Kínálja a gyereknek, hátha beleharap, a rokonoktól is sütit küldözget neki, mikulásra is azt vett, amikor direkt tényleg sokszor elmondtam előtte (is), férjem is.


Kérem, hogy csak a kérdésre válaszoljanak!

(A kritizálgatás, feltételezésekre nem vagyok kíváncsi, és nem szeretnék és időm sincs magyarázkodni. A nem kérdésre vonatkozó válaszokat egyébként is törlik a moderátorok az oldal szabályzata szerint.)


2009. dec. 6. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Akkor a véleményem:

Semmi baja nem lenne a gyereknek egy falat sütitől, az anyós meg boldog lenne.

Nem vagyok híve semmi "én nem adok semmi" szabálynak, később rá fogsz jönni, hogy butaság volt.

2009. dec. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Mit tennék?Leorditanám a fejét(hogy lobogna a haja..), fogja már fel végre,hogy NEEEEEM lehet neki édességet adni!!!Vagy egyszerűen ha hozna kikapnám a kezéből még mielött a gyereknek adja és elzárnám a csokit ls sütit is!Hááát rosszabb mint egy gyerek,igy a leirtak alapján!
2009. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem értené meg, ráhagynám. Amit küldenek, nem adnám Neki oda, amit hoznak barátságosan elkérném, és elraknám. Most is így teszek. Ehet a kislányom édességet, de amikor én engedem, nem akarom, hogy a főétkezés rovására menjen a csoki. Az anyós dolgai meg leperegnek. Nem gyötröm magam a butaságaival.
2009. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Csokoládé 70-90% finom és egészséges, na jó nem táblaszámra. Ha allergiás akkor felvilágosítás szükséges, felhívni a figyelmet a tünetekre (fulladás, kiütés, ájulás). Felnőtt ember, megérti. Rosszindulatú, vagy hátsó gondolatokra nincs szükség.
2009. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Kerdezd meg tole, hogy akarja-e hogy megszakadjon a kapcsolat koztetek, mert ha igen, akkor nyugodtan hozza a csokit, es nyugodtan idegesitsen tegedet, mert akkor jo uton halad, hogy nem sokaig beszelsz mar vele.

Ha tenyleg allergia miatt nem ehet a kicsi csokit, akkor nem tudom, hogy miert nem erti meg anyosod. Akkor buta, nem?

Ha pedig csak azert nem akarsz neki adni, mert ezt te igy latod jonak, akkor kicsit nehez teszta. Mert gondolom te viszont jo izuen megeszed a csokit es mast is.

Ki allergias nalatok az edessegre? Te? Ez edesseg allergia, vagy hogy hivjak? Csak mert meg nem hallottam rola.

2009. dec. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Szétb@sznám a fejét úgy,hogy azt se tudja merre van az előre!Ha szóból nem ért...
2009. dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom tejallergiás a gyerek, ezesetben csak étcsokit ehet ugyanis... Csak az érdeklődők kedvéért írom, mert nálunk is ez a helyzet, csak nálunk nem adnak semmit agyereknek, hanem megkérdezni mindenki tőlem előbb, hogy szabad-e. Tök egyszerű, nem is volt nehéz nekik felfogni...
2009. dec. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a fordított pszichológiát:>
2009. dec. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért tiltod az édességet, olvasd csak az alábbi 3 cikket. /Feltéve, ha erre van időd, de ha csak a neked tetsző válaszokra van időd, akkor azért anyósodat is sajnálom kicsit./ A cikkek rövid lényege: 1. a csokoládé tök egészséges is lehet, 2. azok a gyerekek esznek több édességet, akik gyorsabban . nagyobbra nőnek: egyszerűen a szervezetük okosan diktálja ezt a kényszert, 3. az édesség eltiltásával a szülő árthat is.

Amugy engem is irritálnak zsigerből emberek, ha erről van szó, hidd el megértem, ennek oka sincs, egyszerűen ez a tény.



[link]


[link]


[link]

2009. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem tejallergiás, csak az én allergiáim (többek között tejfehérje, tejcukor is) miatt kell óvatosnak lenni ezekkel. Még nem kap minden tejterméket, óvatosan kell ezeket bevezetni elővigyázatosságból, de ezen kívül is úgy gondolom, hogy amíg a gyerek nem látja másoktól, addig minek rontani a fogait, amikor még a fogmosás sem megy annyira (meg még foga is alig van...)?

De tulajdonképpen szerintem mindegy, hogy ki miért nem ad csokit, édességet, ez akkor is a szülők döntése, és nem kívülállóknak kéne beleszólni, akikre ráadásul amúgy semmiben sem lehet számítani (kérésre csak kibúvókat keresnek). Mindenki más megérti és tiszteletben tartja egyébként, csak anyós és a túlintelligens (tényleg diplomás!) lánya nem. (A lánya +családja nem sok vizet zavar, mert egy évben 2-szer látom.)


Azt, hogy anyós, virágnyelven szólva nem annyira intelligens, hogy ilyesmit megértene, sőt még annyira sem, hogy meg akarna érteni, mindegy, az elején írtam, hogy nem bírálni vagy megítélni vagy bármi mást akarok, csak az érdekel, amit ilyen helyzetben tennétek.

2009. dec. 6. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!