Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 13éves vagyok és szeretném...

13éves vagyok és szeretném megváltoztatni a vezetéknevem, mivel a szüleim elváltak, apám nem nagyon kiváncsi rám. Hol kell vezetéknevet váltani? Vagy ez hogy van? Sos?!

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha 18 éves leszel, akkor felveheted anyád, vagy valamelyik nagyszülőd nevét. Addig nem.

Akkor lehetne ebben a korban, ha apád lemond rólad és valaki örökbefogad.

2009. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
De apád csak akkor mondhat le rólad, ha az édesanyád férjhez ment új apuhoz, és az hajlandó a nevére venni. De attól hogy megváltozik a neved, a hivatalos papírokba mindehol édesapádként az apád marad.
2009. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

úgy érzem, hoyg el vagy keseredve.

bárhogy is, ne tagadd meg a véredet, édesanyád nevét is felveheted, .... sőt, amikor anyakönyveztek, anyukád kérhette volna, hoyg ne a férj/ apa nevére anyakönyvezzék a babát, hanem az övére.....

bizony ekkora egyenjogúság van-

mondjuk ilyesmi akkor jön a gondolatok közé, amikor valami nincs rendben a kapcsolattal

( nálunk két nevük van a gyerkőcöknek)

a névváltás: mindez, ha nagykorú vagy, és anyakönyvi hivatal.

2009. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt egy osztálytársam gimiben és ő még 18 éves kora előtt változtathatta meg a vezetéknevét, ő is az édesanyja nevét vette fel. szóval akkor ezek szerint megoldható 18 év alatt is.
2009. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet nagykorúság előtt is nevet változtatni, csakhogy azt a szülőnek kell kérvényeznie, vagyis a szülők beleegyezése nélkül nem megy!
2009. dec. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Az első válasz a jó. Én is szeretném levetetni a gyerekem apjának a nevét. Sajnos csak akkor lehet18 év alatt, ha annak idején az apa lemondott volna az apai jogairól.
2009. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%
NEm teljesen mind 1 hogy hívnak?
2009. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,én úgy hallottam hogy ha nem közös gyám akkor meg lehet változtatni a beleeggyezése nélkül is. És nem,nem mindegy hogy hívnak,ha neked lenne ilyen a helyzeted talán megértenéd..de hogy is várhatnám el..
2009. dec. 6. 20:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha apukád beleegyezik, akkor az édesanyáddal megváltoztathatjátok a neved. Attól még, hogy nem apád vezetéknevét viseled, attól még az apád marad, ugyanúgy kell gyerektartást fizetnie, megmarad a láthatási joga, etc. Az én nevem 11 éves korban lett "lecserélve". Ha nincs szülői beleegyezés, akkor marad az, hogy várnod kell, amíg nagykorú leszel.
2009. dec. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nha szoval várd meg a +18 as kort én is akkor változtattam meg mert a városba már évszázadok óta bevolt mocskolva a családnevem + kitagadtak az unokatesomék a változás miatt de ez kitérdekel és tölörültem amikor vajda árpádból gróf árpád lehettem .... szoval várd meg sztem
2009. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!