Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti lemondanátok az örökségről...

Ti lemondanátok az örökségről a lelki terror miatt?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Egy ideig apámmal éltem, aki újranősült. A felesége sokszor megvert amikor apukám nem volt otthon, aztán letagadta. Amikor kórházba kerültem, végre hittek nekem és anyukámhoz költöztem. Azóta nem találkoztam a nővel, apukám nem vitt többé a házukba. Van két féltestvérem, őket sem láttam soha.


Apukám elhunyt, azóta a nő meg a gyerekei folyton zaklatnak hogy mondjak le az örökségemről, mert az őket illeti, ha nem teszem akkor nagyon megbánom.


Ti mit tennétek?


2014. febr. 9. 14:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem mondanék le. Ezek után ez a minimum, ami jár nekem.
2014. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem mondanék le róla, ellenben feljelenteném őket zaklatásért
2014. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Mondana le a bánat!


Ha a nő gyerekei (és nem édesapádéi), akkor nekik így sem, úgy sem jár belőle semmi, ne aggódj.


A zaklatás ellen tégy feljelentést (bizonyítékkal, pl. levél), változtass mobilszámot, otthoni számot, email címet és kész.

2014. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem mondanék le róla. Ha apukádnak nem volt külön végrendelete, akkor a gyerekek örököltek szinte mindent. Ha hárman vagytok apukád gyerekei, akkor javarészt mindennek a harmada a tiéd. Téged is legalább annyira megillet, mint őket, akármilyen hányott vetett sorsod is volt.

Nem mondanék le róla és nem azért mert pénzleső köcsög vagyok, hanem mert úgy érezném, hogy szeretném, ha nekem is jutna egy kicsi apukámból így halála után is egyrészt, másrészt lehet márcsak azért is alátennék a mostohának amiért úgy bánt velem anno, ahogy... Ne engedd magadat lelkileg terorrizálni, állj ki magadért és igenis tett fel nekik a kérdést, hogy ők mivel többek nálad?

2014. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Apád akarta, hogy örökölj? Ha igen, akkor akkorát beintenék a nőcinek mint a ház.

Ha nem akarta és ez írásban van, akkor nem perelném őket a köteles résszel.Tiszteletben tartanám az apám akaratát a helyedben.

2014. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Mindenben egyetértek a 4/4-es hozzászólóval!
2014. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Az öröklést törvények szabályozzák. Ha apukádnak nem volt végrendelete 1/3 arányban örököl a három gyerek. Ha volt, akkor megjelölhetett örököst, de a törvényes örökösöket akkor is megilleti a köteles rész. Ez a törvényes örökrész fele. Tehát legrosszabb esetben is 1/6 rész jár neked. Semmi esetre se mondj le róla, az a tiéd. Nem írtad, hogy mikor halt meg az apukád, de pár hónappal a haláleset után már megtartják az örökösödési tárgyalást. Ott mindenkinek közjegyző előtt nyilatkoznia kell a szándékairól. Annyit kell mondanod, hogy igényt tartasz az örökségre, utána a testvéreid már semmit sem tehetnek. Sajnos, ha ingatlan az örökség akkor a házastárs haszonélvezeti jogot örököl. Tehát, amíg a mostohaanyád él, be sem teheted a lábad a házba, hiába tiéd a harmada. Ebben az esetben jobb, ha megpróbálsz megegyezni velük, hogy fizessenek ki.
2014. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Csakazert sem mondanek le az oroksegrol. Na persze, ezek utan? Meg mi az, hogy megbanod, ha nem?

Beintenek nekik.

2014. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
NEM (Ne hagyd magad)
2014. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

én személy szerint, holnap elmennék egy ügyvédhez és bírósági távoltartási végzést kérnék az egész pereputty ellen. Utána az utolsó centig kiverném belőlük a jussomat. De én egy határozott ember vagyok, annak, aki szerint az élete más irányítása alatt van, nem való ez a fajta eljárási mód. A gyenge jellemek adnának a fenyegetésre.


Te döntesz melyik vagy.

2014. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!