Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyit veszeksz...

Normális, hogy ennyit veszekszünk?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és a nagymamámmal lakom, kettesben. Ő 81 éves. Nagyon szeretem és ő is engem, mert feladta a vidéki életét, hogy ide költözzön hozzám, hogy ne legyek egyedül.

De rengeteget veszekedünk. Mindig mindenen aggodalmaskodik (mi lesz ha nem mész suliba, mi lesz ha nem veszel BKV bérletet és lógsz meg ilyen hasonló dolgok) néha a fejemhez vágja, hogy olyan makacs vagyok mint apám; meg, hogy miért nem inkább az anyai családra hasonlítok. Egy pár hete azt mondta, hogy ő már nem bízik benne, hogy valaha is férjhez fogok menni, mert ő ennyi idős korában már 2 gyerekes anya volt nekem meg még barátom sincsen.

Nem akarok nyafogni, de sok, hogy 19 évesen árva lettem és suliba kell járnom, mellette intéznem a mindennapos bevásárlást, a postára menést, az ügyek intézését; az orvoshoz való menést, hogy legyen gyógyszere stb. Mindezek mellett hirtelen haragú is vagyok ugyanúgy ő is. Reggel mikor felébredek (általában 5:50 körül) nem vagyok olyan hangulatban, hogy rögtön elkezdjek beszélgetni és ő ezen mindig megsértődik...

Tényleg nem telik el úgy nap, hogy valamiért ne vesznénk össze. Ezután ő mindig elkezd sírni én meg sz*rul érzem magam. Tudom hatalmas dolog, hogy ideköltözött és ezért hálás vagyok neki, de ezt már kezdem nem bírni idegekkel...Hogyan jöhetnénk ki jobban?


2009. dec. 8. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Adj hálát az égnek, hogy gondoskodik rólad és aggódik. Az idősek márcsak ilyenek. Neked kell engedned mert nem akar rosszat. Csak egymásnak vagytok. Nekem anyum ilyen.
2009. dec. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy nem engedi, hogy bárhova is menjek. Illetve azt mondja, hogy jól van menjek csak, de ő egész éjjel az ablaknál fog ülni és vár. Mivel nem mehetek sehova ezért általában a szobámban tv-zek, vagy netezek. Ezt sem szereti. Mindig azzal jön, hogy a számítógépezés gyerekes dolog (mert a 10 éves unokatestvéreim a gépen játszani szoktak és ezért automatikusan gyerekes dolog, pedig mondtam már párszor, hogy a gépen nem csak játszani lehet) Jó, igaz, hogy ha hazajövök a suliból akkor rögtön felkapcsolom a gépet, dehát mit csinálhatnék? Attól függetlenül szoktam vele beszélgetni(elmondom, hogy mi volt a suliban stb) van hogy együtt nézzük a tv-t, de akkor meg az nem tetszik neki, hogy ő is és én is mást szeretnék nézni....
2009. dec. 8. 18:29
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát én hálás is vagyok neki mindenért amit tesz értem, de néha kikészít...
2009. dec. 8. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit is mondhatnék mást, mint hogy türelem...türelem...sajnos más megoldás nem igen akad...

Kell, hogy türelemed legyen hozzá, ha néha rossz napod van, akkor egyszerűen hallgasd végig amit mond, a véleményét, aztán szived joga, hogy mit csinálsz...egyik füleden be másikon ki a megjegyzései...nehéz, lehet ezért mondom, hogy meg kell próbálnod tudtosan kontrollálni, hogy "nem, most nem szólok semmit..." vagy hasonló...

amiatt meg, hogy nincs párod ne idegeskedj, lesz ez után:) nem kell felvenni, az én nagyszüleim szerint nekem meg túl korai, hogy van :)) (Veled egyidős vagyok) na de kivánok neked kitartást, és azt, hogy megtalald azt amit igazán keresel az életben:)

Üdv

2009. dec. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Hát, tényleg kedves, hogy nem hagyott magadban, de ha jól értem, most még róla is gondoskodhatsz, meg még ráadásul mindegy mit csinálsz semmi sem jó neki. Mindenhez hülye vagy és gyerek, de utána meg már kéne neked is vagy két kölök, le vagy maradva.


Nem normális, hogy ennyit veszekedtek, de ez van. Én is ennyit veszekednék a nagymamámmal, mert már öreg és folyton olyanokat mond, hogy az agyam eldobom, mert egyrészt buta is és a tetejébe még rosszindulatú is. Nem tudsz vele mit csinálni, öreg, és még meg is sértődik, mindegy, hogy tálalod a kritikát...

2009. dec. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamád már igen idös, ebben a korban sokkal jobban féltenek az emberek, már az agy is igen meszes lehet, és ilyenkor még nehezebb velük.

A nagymamád attól fél ha ö nem lesz már akkor férj nélkül egyedül maradsz és ki fog rád vigyázni. Az ö korában csak is úgy tudott egy nö boldogulni ha volt férje.

Nagyon lehet neki is ez és az egész felelöség egy 81 éves öreg kezében van. 81 évesen az ember már nem gyereket akarna nevelni hanem nyugodtan pihenni. Ahogy érzem te azért eléggé érzes azt hogy a nagyinak sem egyszerü ez a szitu.

Bele gondoltál hogy mi van ha nagyi annyira lebetegszik hogy neked kell ápolni, etetni, pelenkázni? Sajnos ez is benne van a pakliban. De a nagyid nagyon félhet attól hogy mi lesz veled ha ö nem lesz melletted.


Ha nem mehetsz sehova akkor hívj barátokat, akikkel egy egy szombat délután beszélgettek stb...

2009. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy találnotok kellene valami hasznos közös elfoglaltságot. Tudom, hogy az ilyen korú fiatalokat nem érdekel egy csomó olyan dolog, ami az időseket igen, de ennek oka a generációs különbség.


Hidd el, hogy ő a 81 évével és az ebből merített tapasztalatával fontos lehet az életedben.

Pontosan tudom, hogy "kamszként" azt hiszed, Tied a világ, ami igaz is, de az egész élet kompromisszumkötésekből áll.


A mai rohanó világban egy csomó mindenre nem figyelünk oda, ami fontos. Így például az idősekre. Pedig hidd el, nekik sem volt soha könnyebb.


Olvasd el a neten: Weöres Sándor: Öregek című versét. A youtube oldalon megtalálod a vers megzenésítését: Kodály Zoltán kórusművét.

Én nemrégen hallottam ezt a művet és sok mindent másképpen látok. Ez azt hiszem, hogy az egyik olyan kórusmű, ami hatással van az emberre.

Ha tudod, akkor életed során többször is hallgasd meg. Mondjuk évenként, vagy félévenként.

Ahogyan Te magad is idősebb leszel, azáltal bölcsebb is leszel, és megérted, hogy miért is félt a Nagymama Téged.


A Karácsony most jön. Ő az egyetlen, aki valóban Hozzád tartozik. Próbáld meg kibírni (bár tudom, hogy vagány nőcske vagy, ami nem baj), hogy mondjuk karácsonytól szilveszterig nem szólsz vissza. Ezzel elkerülöd a veszekedés forrását is.

Hidd el, hogy szebb lesz az ünnep veszekedés nélkül.


Szerintem 1 próbát megér.

2009. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Én pedig azt mondom, hogy egyszer csüccsenjetek össze, süssetek együtt valamit (mindegy mit) és ha az alkalom úgy hozza, akkor beszéljétek meg - de őszintén ám(!) - hogy mi a problémátok egymással. Az ilyen 'folyton veszekedés' és 'sérelem emlegetés' valami komolyabb, mélyebb problémára szokott utalni, amiről nem szívesen beszél senki sem.

De hát... egyszer át kell esni rajta - ugyebár.

Itt is fontos az örök szabály. Csak akkor mondj valamit, ha:

- igaz

- lényeges

- jóindulatból fakad.


Ps.: egyébként attól mindenki kiakad, ha mikor hazajön az, akivel egy fedél alatt lakik, rögtön benyomja a számítógép szemét. XP

2009. dec. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, sokszor a szülőkkel sem könnyű, a nagyszülővel meg még nehezebb, mert minden teljesen máshogy volt amikor ő még fiatal volt. Nem kell elvárni tőle hogy mindent elfogadjon. Nyugodtan hagyjad, mondja a magáét, egyik füleden be, másikon ki, "Igen nagyi, igaz nagyi...." és kész. Felesleges dolgokat nem kell neki elmondani. Hagyjad, hadd mesélejen a gyerekkoráról, arról mikor fiatal volt, és kész. nem kell neked jobban tudni dolgokat. :) magadban megjegyzed amit akarsz és kész.

Ha félt hogy elmenjél este, akkor mondd meg neki, hogy ne aggódjon, fel fogod hívni. És ha akarja este 11 körül felhívod, ha ettől jobban érzi magát.


Tudod, neki nincs más dolga, csak hogy a te dolgaidon agyaljon, ezért viszi túlzásba. Kombinál, elmélkedik a mai fiatalokon... :) Meg kell köszönni, ha félt és figyelmeztet dolgokra, de ettől még tedd azt amit te szeretnél.

A veszekedést nagyon ügyesen ki lehet kerülni, ha igazat adsz neki, és nem bonyolódsz magyarázatokba, nem próbálod megmagyarázni, hogy de ő rosszul gondolja... Hagyjál mindent rá.

Reggel meg csak ismételgesd hogy "ne haragudj nagyi, még nem ébredtem fel, este beszéljünk" ha elvonod a figyelmemet itthon hagyok mindent. Adsz neki egy puszit és kész. Előbb utóbb abba hagyja a dumát :) remélem.

2009. dec. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!