Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van! Hogyan vegyem rá...

Elegem van! Hogyan vegyem rá a bátyámat hogy dolgozzon vagy egyáltalán mit csináljak?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok 18 éves koromban anyukám meghalt egy autóbalesetben. Édesapám azóta csak iszik nem dolgozik amit kap 28.000ft-ot az neki elég borra.

Bátyám a 2. diploma után sem akar dolgozni. Vagyis akar szakmába vágót és 500.000-ért. 19 éves korom óta én tartom el őket.

Szinte minden szombat vasárnap is bemegyek túlórázni hogy ki tudjam fizetni a rezsit és legyen mit enni mindenkinek bátyám tanulását is én fizettem. Nincs egy rohadt szabadnapom, csak az ünnepek azt is alvással töltöm. És 2 napja volt a szülinapom fel sem köszöntöttek. Úgy ünnepeltem hogy rendeltem magamnak egy pizzát és egy kólát és egyedül megettem a szobámban.

S biciklimet 2 hete ellopták nincs pénzem még egy használtra sem, hiába kerestem 180.000ft-ot mind elment tartozásokra. Most gyalog járok dolgozni is.

Nem nem megyek el apámat nem hagyom magára bátyámmal kéne kezdeni valamit.


a válaszokat köszönöm előre is


2014. febr. 12. 17:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
10%
Erre nem tudok mint mondani. Ha van isten biztosan megsegít.
2014. febr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kegyetlen leszek, de en elkoltoznek a helyedben, es csak egy keves penzt adnek, apukadnak a rezsire. A sajat penzebol vegyen ennivalot, 28 ezer ft 1 embernek eleg ennivalora egy honapban. A batyad meg oldja meg a kajajat, ahogy tudja.
2014. febr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem "létezhetsz" azért hogy más "éljen". Hagyd ott őket! Fiatal vagy, hidd el, ha nem lépsz, bele fogsz nyomorodni.
2014. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem vagy köteles eltartani! Ha esetleg lesz komoly párkapcsolatod, előbb utóbb ugyis ott kell hagyd őket... akkor mit fognak csinálni?
2014. febr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hogy apud segíted, az még csak-csak hagyján (bár ha iszik ő se érdemelné meg), de a bátyádnak egy kanyi fillért nem adnék az tuti, főleg ha lusta elmenni dolgozni!
2014. febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Keményen hangzik biztos, de én elköltöznék. Elhiszem én, hogy apukádat nagyon megviselte anyukád halála, de ott vagytok ti, a gyerekei, nem teheti meg, hogy olyan szinten támaszkodjon rátok (jelen esetben rajtad), hogy teljesen tönkremenjen az életed. Legalább miattatok összeszedhetné magát.

Még azt is megérteném, más helyzetben, hogy a bátyád a végzettségének megfelelő munkát akar, mert ha most elvállal valami sz*rt, kevesebb eséllyel talál jobb munkát később, csakhogy ebben a helyzetben ő sem nagyon válogathatna.

De akkor sem mehet ez így tovább, nem vállalhatsz mindent magadra.

2014. febr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bátyád talál is majd 500K-s melót az tuti hogy elfelejti hogy te mennyit segítettel rajta éveken át. Pláne a legszebb évek aminek csajozásról bulizásról kell hogy szóljon.


És ha majd megörökölitek a házat 100% hogy követeli a felét, de azt felejti, ha te nem vagy már rég elárverezték volna a házat a tartozások miatt.


"egy cipőben "

2014. febr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor értik már meg az emberek, hogy az ész nélküli pénzelés nem segít, sőt, csak konzerválja a problémás helyzetet?

Lehet, hogy jó szándékú vagy, de konkrétan kib*szol a 2 diplomás bratyóddal, ha pénzeled. Amíg rendszeresen le tud nyúlni, nem fog elmenni dolgozni.

Függetlenítsd magad. Mindenki érdekében.

Utólag boldog szülinapot!

2014. febr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Szia. Szerintem nem megoldás, az, hogy lelépsz. Amikor az apukád beszámítható állapotban van akkor szépen leülteted őket az asztalhoz és elmondod ezt szépen nyugodtan. Elég volt. A bátyád értelmes ember gondolom, közöld vele, hogy nem finanszírozod a semmittevését valami bevételt hozzon. Munkát lehet keresni úgy is ha pár hónapra elvállal valamit ami nem a szakmája sőt takarítás, csomagolás, szalagmunka akár. Ha a szó nem használ akkor majd az üres hűtő fog. Lehet kegyetlen de veszel magadnak kaját, vagy ami jobb valahol megkajálsz és mondod otthon nincs pénz kajára.Apukádnak is megemlíthetnéd, hogy segítsen mert tönkremész picit kevesebb bort vegyen.
2014. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nem megyek el apámat nem hagyom magára bátyámmal kéne kezdeni valamit."


Akkor maradj, és rokkanj bele idő előtt, akkor aztán mindhárman éhen haltok.


Hogy nem fogod fel, hogy se az apád, se a bátyád nem fog hirtelen rádöbbenni, hogy "jaj, szegény Ferike, Pistike... (vagy ahogy hívnak) szarrá dolgozza magát, miközben mi henyélünk, kapjuk már össze végre magunkat!".


Ha az elmúlt 6 évben nem tűnt fel nekik, hogy mindent te teszel össze, míg ők semmit, akkor már nem is fog, csak ha elhatározod végre magad, és elköltözöl!

2014. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!