Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tegnap reggel meghalt....

Anyám tegnap reggel meghalt. Márciusban megkapja még a "fél havi" nyugdíját? Hol lehet ennek utána járni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 06:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Nyugtass meg, hogy ez csak egy kamu provokációs kérdés, és nem komoly a kérdésed.Mert embert nem láttam még aki az édesanyja halála után nem egészen 24 órával egy ilyen kérdést bárkinek is feltett.
2014. febr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Elsö: nem lehetséges, hogy a kérdezö enélkül nem udja eltemettetni az anyját? Sok embernek a 10-20 ezer Ft is életbevágó összeg lehet a szó legszorosabb értelmében.
2014. febr. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Ebbe a hónapba felvette már? Mert ha nem, még ezt sem veheted fel, csak a hagyatéki tárgyalás után.

Nem valószínű, hogy megkapja, még nincs (halálakor) 15.-e, ami a félhónap.

2014. febr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Első válaszoló! Kívánom, hogy soha ne kerülj ilyen helyzetbe.


Harmadik válaszoló! Igen, kedden kapta meg a nyugdíját.

2014. febr. 13. 07:07
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Februári nyugdíját kedden felvette, mivel tegnap reggel meghalt, így már a márciusi nem jár neki, nem értem milyen félhavira gondolsz? Egész havi nyugdíját felvette, visszafizetnie szerencsére akkor már nem kell.
2014. febr. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Ez van a nyugdij folyósító honlapján: Ha Ön házastársa, gyermeke, unokája, szülője, nagyszülője, vagy testvére volt az elhunytnak és haláláig közös háztartásban együtt éltek, akkor e nyilatkozat kitöltése esetén lehetőség van a jogosultat az elhalálozás hónapjára megillető ellátás kifizetésére.

A nyugdíjat utólag folyósítják, tehat járni fog. Itt az igénybe jelentő:

[link]

2014. febr. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Nyugdíjat nem utólag folyósítják, mindig az ahavit kapják, tehát a februárit már felvette, nem jár semmi.
2014. febr. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjas elhalálozása esetén a fel nem vett ellátás kit illet meg és meddig érvényesíthető az erre irányuló igény?

A nyugdíjast (járadékost) a halál napját magába foglaló hónap végéig esedékes ellátás illeti (illetné) meg. A fel nem vett ellátást a nyugdíjassal (járadékossal) annak elhalálozásakor közös háztartásban együtt élt házastársa, gyermeke, unokája, szülője, nagyszülője, testvére igényelheti - ebben a meghatározott, egymást követő sorrendben, a halálesetet követő egy éven belül -, ezek hiányában pedig az örökös a hagyatéki végzés jogerőssé válása napjától számított egy éven belül.


Az együtt élt családtag részéről az igényléshez elegendő egy erre a célra rendszeresített nyilatkozat kitöltése, amelyből megállapítható a rokoni kapcsolat, az egy háztartásban történt együttélés, továbbá tartalmazza az elhunyt adatait, az ellátásának folyósítási törzsszámát.


Örökös részére a jogerős záradékkal ellátott öröklési bizonyítvány, illetve hagyatéki végzés alapján fizethető ki a fel nem vett nyugellátás.

2014. febr. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem... :(

Nekünk nagypapám halt meg nyáron június 30-án... (de ő 24-én kapta meg az a havi nyugdíját). Ha július elsején halt volna meg (tehát egy nappal később) akkor még járt volna neki 24-én a teljes július havi nyugdíja (ami elég magas összeg volt).


Sajnos ti márciusban már nem tudtok felvenni semmit, mert a februárit megkapta most kedden.

2014. febr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Sajnos nagyon sok ilyen van, akinek ez az első gondolata egy haláleset után, hogy kinek miért az mindenkinek a magánügye.

Ha az eltemetéssel van gond, kérhetsz segítséget a lakhelyed szerinti önkormányzattól, illetve a munkahelyedtől is, és sok temetkezésnél van lehetőség részletfizetésre is.

Ha tudok segíteni valamiben írj nyugodtan, a szakmában dolgozom.

2014. febr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!