Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a volt férjem ellenzi...

Ha a volt férjem ellenzi attól még a gyámügy bele egyezik h eladjam kiskorú gyerekem lakását?

Figyelt kérdés
Volt férjem vett egy lakást a gyerekünknek. Szeretném eladni mivel nem birom fenn tartani azt is és a saját lakást is. Albérlőkkel már befürödtünk. Exem nem hajlando fizetni a lakás alap költségeit,az eladás miatt háborog. A pénzt lekötném.
2014. febr. 14. 05:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%
A ferjednek van beleszólása, de vita eseten a gyamugy dont. A pénzhez viszont nem fogsz hozzáférni, zárolt gyamhivatali szamlara kerül, tehat te nem donthetsz rola, hogy llekötöd, vagy felhasználod. Mellesleg értelmesebb megoldás lenne kiadni a lakást - igaz, azt a penzt is a gyamhivatal fogja kezelni, de a gyereknek lesz majd sajat lakása, ha felnő.
2014. febr. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%
Ja, amúgy ha bele is egyezne a ferjed se lenne egyszeru, mert a kiskoru vagyonának értékesítéséhez mindig kell a gyamhivatal engedélye.
2014. febr. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%

Keresni kell normális albérlőket, és ha felnő a gyereked, lesz lakása is, és pénze is. Szerintem ha engedélyezi is a gyámhivatal, butaságot csinálsz. Én a két kezem összetenném egy lakásért.


Nem beszélve arról, hogy ami ma nagy pénz pl. egy lakás ára, az 15-18 év múlva lehet nem lesz már ekkora értékű, viszont ha lakása lesz, annak az értéke a gazdasághoz igazodik. Tehát mint ahogy régen 60 ezer forintért lakást tudtak venni az emberek, mára az a 60 ezer egy havi megélhetésre nem elég. Most eladod 5 milláért. Hú de nagy pénz... kitudja 20 év múlva nem-e törölheti ki véle a sejhaját. Tartsd meg, keress normális albérlőt, és a pénzt amit fizetnek szintén a gyerekedé lesz. Százszor jobban jár.

2014. febr. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%
Nem csodálom, hogy ellenzi, hülyeséget csinálsz. ABból a pénzből soha többet nem fogsz lakást venni a gyereknek. Mi a baj az albérlőkkel? Keress normálisakatr! Így eltehetnéd egy számlára a pénzt az albérlőktől, így mikor felnő lenne pénze is meg lakása is. Mi az hogy nem tudod fentartani? Ha egyszer albérlő van benne akkor mit kell neked fenttartani?
2014. febr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%
Albérletbe is csak a gyámhatóság engedélyével adhatod ki, akkor pedig az előírásoknak megfelelő szerződést kell kötni, és nem lesz "befürödés".
2014. febr. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
55%
A kerdezo azt irrja hogy alberlokkel mar befurdott. Meg lehet erteni ha odzkodik tole. Es igazan, hol lehet normalis alberlot talalni, erre en is kivancsi vagyok
2014. febr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
38%
Ha már ennyire el akarsz adni valamit, miért nem a sajátod adod el? Ja, hogy könnyebb más faxával verni a csalánt értem. Ha az én anyám lennél ezek után biztos nem nagyon tartanám veled a kapcsolatot.
2014. febr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
38%

Szeribtem pedig nyugodtan az apa is fenntarthatná a gyereknek azt a lakást addig..

Akkor a kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad.

Én megértem, hogy 1 lakást sem egyszerű fenntartani, ennek ellenére ha van más megoldás butaságnak tartanám eladni én is.

Ezt az opciót felvetettétek már?

2014. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%

Nem igaz, hogy nem lehet normális albérlőt találni, csak keresni kell.

Nem bírsz fenntartani két lakást? Add el a sajátod, kössd le a pénzt, és mire külön menne a gyerek veszel magadnak egy új lakást. Vagy így már nem olyan jó, csak ha más örökségét lehet elherdálni?

2014. febr. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%
Gonosz apa merészelt venni a gyereknek egy lakást,és ez mellé kér, hogy az alap költségeit fizesd te, egy kicsit beszálva. Egy nem használt lakásnak alig van rezsije.
2014. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!