Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a volt férjem ellenzi...

Ha a volt férjem ellenzi attól még a gyámügy bele egyezik h eladjam kiskorú gyerekem lakását?

Figyelt kérdés
Volt férjem vett egy lakást a gyerekünknek. Szeretném eladni mivel nem birom fenn tartani azt is és a saját lakást is. Albérlőkkel már befürödtünk. Exem nem hajlando fizetni a lakás alap költségeit,az eladás miatt háborog. A pénzt lekötném.
2014. febr. 14. 05:48
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Kb 30 ezer forint.
2014. febr. 14. 15:06
 22/35 anonim ***** válasza:
72%
Ez oke, megvenni is hulyeseg volt, de most eladni felaron egy tokonrugassal er fel. Mondd meg az apanak h kezelje o kulonben eladatod a gyamugy beleegyezesevel.
2014. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Volt férjem nem akar fizetni. Már hónapok óta kérem h segitsen be de nem teszi,mert fizet gyerektartást,és ez az én feladatom.
2014. febr. 14. 15:13
 24/35 anonim ***** válasza:
28%

Esetleg azzal tudnád a költségeket csökkenteni, ha minimum összegeket fizetnél a közműre? Meg lehet velük beszélni hogy üres a lakás. Ilyenkor 1 max 2000 ft ot állapítanak meg havonta. Az egyik ismerősömnek is van így egy lakása és ő 6000 ft-ot fizet havonta utána.

Vagy a másik megoldás, hogy írjatok apukával egy megállapodást, hogy amíg nagykorú nem lesz a gyerek ő kezelje az ingatlannal kapcsolatos ügyeket.

2014. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Apukával sehogy nem jutok dűlőre. A villanyra,vizre csak az alapot fizetem,a gáz a "sok",mivel központi fűtéses a lakás. És elszámoláskor hiába kapunk vissza,az a gyerek pénze azt a gyámügy kezeli,mint mikor ki volt adva albérletbe.


Már nagyon belefáradtam a lakással járó herce hurcába

2014. febr. 14. 15:47
 26/35 anonim ***** válasza:
Akkor tenyleg az lesz a legjobb ha eladod, a gyamhatosag sem es a ferjed sem varhatja el hogy ennyi havi plusz koltseget bevallalj egyedul. A penzt meg le kell kotni az is tobb kezdotoke lesz a gyereknek mint a semmi.
2014. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
40%
30 ezerbe ki hiszi azt el? Én 5 éve tartok fent lakást, van tv mert van, hogy havi 1-2 napot ott vagyok, fizetek szemét díjat sőt még panel így folyosó takarítást is de soha nincs 30 ezer.
2014. febr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Hat utolso, nalunk csak a kozoskoltseg havi 12e. Ahhoz vedd hozza minimum a futes alapdijat, a villany alapdijat es mar hoppa, ott is vagyunk a harminc korul.
2014. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Ha sok a géz, de úgy hogy elszámoláskor visszakapsz, akkor meg lehetne oldani havi diktálással és akkor csak a ténylegest diktálod, vagy kevesebbet. Meg ha központi fűtéses és tudod szabályozni, akkor egyáltalán miért kell fűteni ha üresen áll? Jó, egy minimális lehet, de az nem lehet jelentős összeg...
2014. febr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

28/29

Mondom, hogy én is fenntartok egy üres lakást, nehogy már jobban tud mennyibe kerül egy üres lakás fenntartása mint aki maga is csinálja.

2014. febr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!