Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon aggódok a párom miatt,...

Nagyon aggódok a párom miatt, mert kezd belezuhanni a depresszióba és nem nyílik meg hiába kérdezem nem mondja meg, hogy pontosan mi is okozza ezt. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Ha rákérdezek azt válaszolja, hogy most épp' nem gondolkodik a problémákon és tereli a témát. Egyre jobban kezd magába zuhanni mit tegyek?Mindennél jobban szeretem és segíteni akarok, de hogyan ha szőnyeg alá söpör mindent "amit nem lát az nincs" alapon?
2009. dec. 9. 00:55
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Hogy pontosan mi okoza a depresziot arról megoszlanak a vélemények. Mindenképp vidd dokihoz, probálj vele mozogni járjatok el futtni vagy úszni, vitaminok sok magnézium taralmú kaja (hüvelyesek, magvak...), ittas vele citrom vagy orbáncfű teát min. 4 hétig.
2009. dec. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
szerintem a pénzen agyal, illetve annak hiányán, és ez okozza a depresszióját. magamból indulok ki, de ezen nem segít a gyógyszer.
2009. dec. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha sejted, hogy mitől vannak sötét gondolatai, akkor próbáld megnyugtatni, elterelni a figyelmét...


Ha a pénz miatt aggódik, akkor naponta többször jegyezd meg előtte : Egyre jobban állunk anyagilag!... Milyen jó, hogy mi jól élünk, nem kell aggódnunk a pénz miatt!... Ebben a hónapban több tartalékunk maradt, milyen jó!... (És ezekhez hasonlókat.)


Próbálj "pozitív kijelentéseket" belecsöpögtetni, kitartóan, rendszeresen!!!


Mondogasd el neki sokszor : Bármi történik, semmi baj nem lehet, mert mi itt vagyunk egymásnak!... Olyan jó, hogy mi itt vagyunk egymásnak, nem történhet velünk semmi baj!... Jó kis csapat vagyunk mi ketten, mindent le tudunk küzdeni!...


Lehet, instabilnak érzi a munkahelyét, ezt azzal tudnád valahogy kompenzálni, ha éreztetnéd vele, hogy a te keresetedre is számíthattok, nem történhet tragédia, ha az ő munkahelye becsődölne...


Vagy ha már csőd szélén állna a munkahelye, keressetek együtt neki másik helyet! (Nincs egyedül, ne aggódjon.)


Ügyesen azért ki tudnád húzni belőle, hogy mi nyomassza!


(Lehet, hogy csak a téli depresszió : ha napsütéses idő van, menjetek sokat ki a szabadba, adj neki sok vitamint és Halolaj kapszulát!!!)

2009. dec. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha tényleg depresszióba zuhan, akkor ez egy szakmai kérdés, orvoshoz kell menni, van sokféle terápia. A depresszió egy komoly és életveszélyes betegség, ezért nem lehet annyival elintézni, hogy "szedje össze magát" stb.


A depresszió alapvetően azt jelenti, hogy bizonyos molekulákból nem termel eleget az agy. Ezt lehet "indokolni", pl. azzal, hogy aggódik a munkája vagy az anyagi helyzet miatt stb., csakhogy ez tévedés. Ugyanis senkinek az anyagi helyzete vagy munkája nem TELJESEN biztos. Nincs olyan ember, akinek nincs min aggódnia. Még a világ leggazdagabb embere is aggódhatna reggeltől estig (pl. azon, hogy nehogy hirtelen szívhalált haljon vagy agyvérzést kapjon, amire mindig van egy minimális esély. Meteorit is eshet a fejére.) Mégis, a legtöbb ember átvészeli a napjait anélkül, hogy állandóan aggódna vagy keseregne. A legtöbb ember még egészen nehéz életszakaszokat is átvészel aggodalom és elkeseredettség nélkül. Ezért igaz az, hogy a depresszió nem egyszerűen aggodalom vagy rossz kedv, hanem kedélybetegség. Amit a gondolkodásmód célirányos megváltoztatásával (kognitív terápia), illetve az étrend és életmód javításával (megfelelő nyomelemek biztosítása, megfelelő napi életritmus kialakítása, az alvás minőségének és mennyiségének vizsgálata és szabályozása, függőségek - pl. koffein - vizsgálata, elégséges napi testmozgás biztosítása), valamint gyógyszeres kezeléssel kiválóabn lehet kezelni, különösen, ha minél előbb megkezdődik a kezelés.

2009. dec. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Én depis vagyok,de ezt tudja a barátom.De néha én magam sem tudom mi a baj,csak egyszerűen rossz kedvem van, sírok, vagy ideges és feszült vagyok.Egyedül érzem magam és magányos vagyok.Szóval ha depressziós az nem jelenti azt, hogy van rá konkrét oka,egyszerűen csak így érzi magát, és tök mindegy, hogy amúgy rendben van minden körülötte. Engem imád a barátom,de mégis sokszor érzem magányosnak magam, vagy nagyon hiányzik a szerete, pedig megad mindent.De lehet csak vitamin hiány is, az is okozhat depressziós tüneteket.
2009. dec. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

A legtöbbször azért van oka a depressziónak, és a legtöbb depressziós ad le jeleket, hogy segítségre szorul és hogy ez vagy az a baja. Ez nem feltétlenül önsajnáltatásban merül ki, pl lehet következtetni a múlt és jelen eseményeiből is.

Pl elvesztette az állását? Haláleset, súlyos betegség történt a családi körében? Veszteség érte? Történt a környezetében olyan dolog, amit ő magára vett?

A párom "depresszióit" úgy lehet olvasni, mint egy könyvet, egyszerűen csak odafigyelés kell.

Amikor legutóbb lett nagyon levert, megéreztem, hogy a munkahelyén vannak gondok. Nem akarta elmondani, de megkérdeztem 1-2 kollégáját, és akkor tudtam meg, hogy rászállt a főnöke. Ezután már könnyebb volt kommunikációra bírnom a párom, és együtt oldottuk meg a dolgot. Csak figyelni kell, utánajárni. Ha ő nem is mondja el, majd elmondja valaki más.

2009. dec. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 06:19-essel, sokan keverik a rossz hangulatot a depresszióval. Ennek megfelelően nem mindegy, hogy melyik eset áll fenn. Ha valóban depresszió, orvosi segítség szükséges. Ha "csak" elhúzódó rosszkedv, aggodalom, annak "kezelésében" te is sikeres lehetsz. A fenti ötletek jók erre, de fontos, hogy valóban tükrözze a ti életeteket. Azt mondani, hogy egyre jobban állunk anyagilag, miközben valaki a végrehajtót várja épp, nem ildomos. Ez persze csak egy sarkított példa. Saját tapasztalatom is, hogy az ilyen "agyalásos" időszakra nagyon jó hatással tud lenni a reggeli kocogás a maga monotonitásával. Testmozgás is, de közben remekül lehet elmélkedni, de kikapcsolni is, ami épp jobban esik. Én néha azt vettem észre, hogy halkan beszélek :))) (Nem vagyok mentálisan retardált, csak megbeszéltem magammal a dolgokat :) ) De olyan is volt, hogy azt vettem észre, hogy számolom a lépéseimet és ez még jól is esett. Szóval fontos, hogy ne hagyd belesüllyedni a kulimászba, de ne is zaklasd vele túl sokszor, mert akkor még a végén pipa lesz rád.
2009. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

"A legtöbbször azért van oka a depressziónak"


A depressziónak az a differentia specificája, hogy NINCS elégséges oka.


"Pl elvesztette az állását? Haláleset, súlyos betegség történt a családi körében? Veszteség érte?"


Ha valaki elveszti az állását, akkor egy rövid ideig elkeseredett, aztán összeszedi magát és pl. másik állást keres. Az se biztos, hogy egyáltalán rossz a kedve, mert ha kap végkielégítést, akkor örül, hogy egy-két hónapot pihenhet (amire szüksége van mindenkinek) és újragondolhatja az életét. Ha halálesete történt a családban, az néhány hetes vagy hónapos gyászperiódust jelenthet, de ezt aztán a legtöbb ember kiheveri. A különbség pont az, hogy amikor a depressziós veszti el az állását, akkor az elkeseredettségtől az ágyból sem tud kimászni, nem hogy terveket szőne vagy kiélvezné a hirtelen szabadságot. Vagy amikor a depressziós gyászol, akkor nem tud kijönni a gyászból és nem tud továbblépni. De a legjellemzőbb az a depresszióra, hogy elégséges oka nincs is, csak aggodalmakon, feltételezéseken alapul.


"Történt a környezetében olyan dolog, amit ő magára vett?"


Hát ez az, hogy miért vette magára?


Szóval világos és éles különbség van egy egészséges rosszkedv vagy bánat és egy depresszió között.

2009. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem is csak rosszkedvű periódusban van, nem hiszem hogy orvosi eset. Ha nem hajlandó beszélgetni, akkor ne nyaggasd. Nincs annál szörnyűbb, mint amikor valaki folyamatosan faggat valamiről, amiről nem akarsz beszélni. Hagyd rá, előbb utóbb elmondja, Addig csinálj magadnak a barátnőiddel programot. Mesélj neki kellemes dolgokról, legyél vidám. Majd kiheveri
2009. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!