Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van joga a szüleinek egy...

Van joga a szüleinek egy majdnem 30 éves férfit elszakítani a családjától? (teljes sztori alább)

Figyelt kérdés
Van egy kisgyermekes család, ahol az apa magatartása hagyott némi kivetnivalót(most nem ez a lényeg). De emiatt a férfi szülei úgy gondolták,hogy a kisfiuknak nem szabad a saját családjával felnőtt emberként élnie, hanem elvitték magukkal a saját városukba, haza. Elszakították a 3 éves kisgyermekétől és az élettársától. Erőszakkal vitték el, és szinte fogvatartják a házukban, sehová nem mehet, a családjához pedig nem akarják visszaengedni. Azt mondták,soha többet nem mehet haza. A férfi nem tud a sarkára állni,fél a szüleitől, pedig nagyon szeretne hazamenni és a családjának is nagy szüksége van rá. Mit lehet tenni ebben az esetben? Hogyan lehetne hatni a szülőkre, és megértetni velük,hogy nincs joguk szétverni a felnőtt fiuk családját és beleszólni az életébe?
2009. dec. 9. 10:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
88%

Most erre mit írjak?

Nekem nem életszagú a helyzet, hogy egy 30 éves férfit "erőszakkal" "hazavisznek" a szülei. Persze, fogják a kezét, benyomják a kocsiba/vonatba/buszba, és hazaviszik, majd rázárják az ajtót, és eldobják a kulcsot?

Ugyan már, nem kerek a történet.

2009. dec. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azért ebben az esetben elég lényeges kérdés, hogy mi miatt csinálták ezt a nagyszülők. Ha pl. veszélyes lenne valakinek a testi épségére, megérteném.
2009. dec. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:
a hozzászólás végén írtam, h tutyimutyi a férfi a szüleivel szemben,fél tőlük, előbb veszekedett velük,majd tényleg megfogták a kezét és elvitték... az ok az volt, hogy sokat italozott és sokszor elvitte a pénzt, de nem volt veszélyes senkire, hazament és aludt... és ehhez a szüleinek semmi köze, ezt a kérdést saját élettársával kell megoldania...
2009. dec. 9. 10:41
 4/77 anonim ***** válasza:
100%
Ha erőszakkal fogvatartják, akkor ki kell hívni a rendőrséget. Akkor haza tud menni és természetesen fel kell jelenteni a szülőket. De gyanítom itt nem ez a helyzet, hiszen ha így lenne, akkor már régen kihívtad volna a rendőrséget. Tehát gyakorlatilag nem fogoly a párod, hazamehetne ha akarna. Ez esetben viszont vele kellene beszélned valami módon. A szülőkkel nincs nagyon miről beszélned.
2009. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
91%

"az apa magatartása hagyott némi kivetnivalót(most nem ez a lényeg)."

Szerintem pont ez a lényeg. Amennyiben a gyerekre, fejlődésére, vagy saját magára veszélyes, akkor teljesen egyetértek a szülőkkel

2009. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy férfinek meg lehet fogni a kezét és akarata ellenére elszakítani a gyerekétől és a családjától, akkor az nem alkalmas családfőnek. Maradjon otthon.
2009. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, pontosabban egy ilyen alakhoz feleségül menni volt az. De a saját háztájon is gond van, ha valaki el tudja hinni, hogy nem a 'gyerek', hanem a szülők tehetnek a helyzetről.


Fel kéne fogni, hogy más helyett nem lehet akarni: se az apuka helyett nem lehet akarni, sem a szülei helyett nem lehet az eredeti elképzelésük helyett mást akartatni. Fel kell fogni tényként, hogy apu inkább anyu szoknyája szélétől várja az iránymutatást, mintsem ő kiálljon bárkik, azaz felesége és gyermeke 'élére' irányt, utat mutatni. Ez akkor se változik, ha a szülei kidobják otthonról, ettől még nem válik határozott férfivé.


Válás és új élet javasolt. Legfeljebb észhez tér apuka, hirtelen felnő, elköltözik otthonról a nőjéhez, aki véletlen a (volt) felesége is...

2009. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem félemlíted meg jobban, majd utána fogod kézen és viszed haza ezt a főnyeremény hapsit?
2009. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 A kérdező kommentje:
én az édesanya barátnője vagyok, igazából nekem sem lenne közöm az egészhez, csak szoros baráti kapcsolatot ápolok velük... valóban nem alkalmas családfőnek egy ilyen ember, de a szerelme és a gyermeke akkor is szeretik ők és vissza akarják kapni....tudom,h kicsit hihetetlen a történet, mi sem tudjuk felfogni egyszerűen,h ilyen megtörténhet
2009. dec. 9. 10:45
 10/77 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki,hogy a gyereknek nem kell az alkoholita apát nézegetni többet.

A 30 éves kisfiú meg valószínű totál jól érzi magát otthon,hisz piálni titokban is tud,csak most még dolgoznia se kell érte.

Más azon agyal,hogyan tudja kidobni az ilyen férjet,mert ott élősködik a nyakán,te meg sírsz utánna,

Az nem válasz,hogy azért mert szereted,mert akkor a gyermeket nem szereted.ha ilyen életet kívánnál neki.

Itt a karácsony lassa,írjál hosszú köszönő levelet a szülőknek,hogy megszabadítottak tőle.

2009. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!