Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel kéne kezdeni? Megroggyan...

Mivel kéne kezdeni? Megroggyant a kapcsolatunk, ami a szexre is kihatással van.

Figyelt kérdés
Ahhoz, hogy helyre billenjen, lehet, hogy előbb a szexre kéne a nagyobb hangsúlyt fektetni és akkor rendeződik minden magától. 10 éve vagyunk házasok, kicsi gyerekeink vannak. Csak olyan nehéz most nyitni a másik felé, sok a feszültség.
2009. dec. 9. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülyék vagyunk,de mi akkor is szexelünk,ha éppen nem fényes a helyzet.És kicsit összébb kovácsol,átvészelteti a nehezebb időszakokat.15 év házasság.
2009. dec. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szex a tüneti kezelés, ami a mélyben rejlő problémákra nincs hatással. Helyette le kell ülni, és megbeszélni.
2009. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mi nem vagyunk hosszú ideje házasok, de ha össze is vitázunk nagyritkán valamin, este úgy békülünk ki, hogy szexelünk egyet.Nem puszilkodunk, meg "jajjdesajnálom"ozunk, hanem egy szál törülközőben bebujok mellé, ő meg enged a csábításnak,és teljesen mindegy akkor már hogy kinek volt igaza,kinek nem :) szóval csábítani, csábítani!:D
2009. dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köztünk is van ilyenkor is szex, de sokkal kevesebb. Ha minden ok. akkor szinte minden nap. Valahogy úgy érzem, ha visszaállna a szex, még erőltetve is a norm. kerékvágásba akkor az egyéb lelki dolgaink is rendeződnének.
2009. dec. 9. 11:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos(?) ez így nem működik.


Minden problémát a maga helyén és saját módszerével lehet megoldani. A tüneti kezelések nem oldják, csak elfedik a gondokat.


Én azt tapasztalom (itt, az oldalon is), hogy nagy az ellenállás a külső segítőkkel szemben. A saját tapasztalataim jók a témában. Ezért ezt egyszerűen a félelemnek tudom be, ami hasonlóan rossz tanácsadó, mint a harag. (Egyébként is testvérek ők.)


Szerintem az első, hogy megpróbáljatok kettesben, őszintén a mélyére ásni annak, hogy mi lehet a gond most köztetek? Ez nem azt jelenti, hogy a rosszat kell keresni a másikban, mert aki azt keres, az azt talál, és ez csak ront a helyzeten. Azt jelenti, hogy félre kell tenni a saját félelmeinket, magunkban kell megkeresni, mi az, ami zavar a másikban, amit nem vagyok képes elfogadni, ami miatt kialakult a mostani helyzet? Nem árt emlékeztetni magam közben, hogy bármennyire is úgy tűnik, a másik félben van a hiba, én szeretem őt (valamikor legalábbis nagyon szerettem!), és ő is engem, tehát felesleges rosszindulatot feltételeznem. A félreértések, félelmek pedig feloldhatók, ha a jóindulat megvan ehhez.


Egyszerűen hangzik, mégis rengeteg benne a buktató, kell hozzá a gyakorlat. Tehát ha elsőre nem sikerül, sőt veszekedés lesz belőle, az nem csoda, megrémülni sem kell. Ha sokadjára sem sikerül, akkor viszont javaslom olyan ember bevonását, akiben mindketten megbíztok, és külső szemlélőként jól rálát a kettőtök közötti folyamatokra. A barátoknak ez nagyon nehéz, mert eleve vagy egyik, vagy másik fél barátjának számítanak, ha pedig mégsem, akkor csak felőrlődnek kettőtök között. Nem dönteni kell, nem ítélkezni, hanem pártatlanul megoldást keresni és találni. Illetve ezt nektek kell, a segítő arra van, hogy ez sikeres legyen, ne térüljetek el, ne vesszetek össze.


Sok sikert!


Ui.: Ha a párod nem nyitott a külső segítségre, akkor sem kell egyből elvetni ezt. A párterápia, moderált beszélgetés ugyan ugrott, mint lehetőség, de te ettől még olvashatsz a témában, és egyénileg is kérhetsz külső tanácsot a gondjaidra. Ahogy javul a Te kommunikációd, általános közérzeted, ettől javulni fog a párkapcsolatod is. Persze, jobb ha mindketten tesztek érte, mert ez egy munka, ami jobban halad, ha ketten csináljátok. Ilyen egyszerű.


Ui2.: Ezzel persze nem azt mondom, hogy ne szexeljetek! Sőt! Hajrá, ami belefér! Csak ne ettől várd a megoldást...

2009. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kellene próbálnotok több időt együtt tölteni! Apa és anya ugyan így voltak ezekkel a dolgokkal! És nekik a randit javasoltam... Néha elmenni csak ketten és olyannak lenni, mint amikor még nem voltak gyerekek. Biztos bevállalják a nagyszülők, hogy egy estére vigyáznak a gyerekekre... Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak amit régen szerettetek... Vagy elmehetnétek egy moziban...

Sétálni a Vörösmarty térre... Forralt bort inni... Szerintem ezek segítenének...

Vagy pl mi esténként szoktunk játszani anyuákkal.. Kártyázni, társasozni, meg ilyenek... Szerintem ez segítenek.. Legalábbis kezdetnek tuti jó lenne!

2009. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!