Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek-e olyan történetet...

Ismertek-e olyan történetet /igazat/, ahol sok évvel később tudta meg a gyermek, hogy vannak eltitkolt testvéri, akiket az apa "elfelejtett"?

Figyelt kérdés

Mi lett a történet vége? Éltek boldogan, míg meg nem haltak, mint egy nagy család, vagy sem...

Remélem érthető. Köszi a válaszokat.


2009. dec. 9. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
ismerek. nem én vagyok, de egy ismimmel megtörtént, hogy 20 éves volt, amikor az apja közölte, hogy "ja , mellesleg van egy féltestvéred is" (félrement az apja) Evvel csak haragot váltott ki az illetőnél és semmilyen körülmények között nem hajlandó "féltestvérének" tekinteni.
2009. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak olyan történetet ismerek, ahol a két gyereket örökbe fogadták, és más-más családokhoz kerültek, aztán egy fogadóórán teljesen véletlenül derült ki a nevelő anyák között, hogy a gyerekeik valószínű testvérek. Mutattak egymásnak képeket a lányokról, és olyanok voltak a gyerekkori fényképeken mint két tojás. (Egy év van közöttük csak)... Az anyukák úgy döntöttek, szólnak a lányoknak, miért is ne, aztán ebédelt egyet közösen a két család, és azt mondta az egyik lány nekem, hogy először elég fura volt, azóta viszont mindenki nagyon örül neki, hogy találkoztak és igyekeznek a lehető legjobb kapcsolatot fenntartani. Tudom, ez nem ugyan az, de gondoltam leírom.
2009. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
15:23,ez olyan mint egy mese :) tök aranyos
2009. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

A férjem esetében derült ki 14 éves korában, mikor elvált az anyjától. Az apa még utoljára odavetette, hogy mellesleg van egy 6 évvel idősebb bátyja... ennyi. Nem keresete, mert hogyan. Apa köd előttem köd utánam a mai napig nem tudni róla semmit, soha nem érdekelték utána a gyerekei.

Férj jelenleg 34 éves

2009. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Az ismerettségi körömben többen is 20 éves korul körül tudták meg hogy az apjuknak van más kapcsolatból gyereke. Amikor születtek akkor már szeretőt tartott. A leányzó tudja ki a féltesó, de azóta sem keresi és minden ment tovább a régi mederben. Így talán jobban érti miért van minden az anyja nevén nem az apján. Ennyi.
2009. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
88%
Az apám 17 éves korábban tudta meg hogy van egy idősebb féltestvére (aki mellesleg sötét bőrű). Mivel nagyon messze laktak/laknak egymástól ritkán találkoznak, de jó viszonyban vannak néha beszélnek telefonon, semmi extra...
2009. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Kettőt is.

1: Már általános iskolások voltak a gyerekek, amikor véletlenül az édesapjuk személyi igazolványában észrevették, hogy nem csak ketten vannak, hanem van egy másfél évvel idősebb tesójuk is (a hetvenes években még beírták a személyibe a gyerekeket és a munkahelyet is) Az édesapjuk haláláig nem is találkoztak vele, csak a hagyatéki tárgyaláson ismerkedtek meg. Nem tartott igényt semmire, mindenről lemondott a testvérek javára. Néhányszor még beszéltek telefonon, de nem tartják a kapcsolatot.

2:Véletlenül tudta meg egy ismerősétől, hogy van egy idősebb testvére (ez pár éve volt) Neten megkereste, találkoztak, azóta is tartják a kapcsolatot.

2009. dec. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
A nagyszüleim elváltak, amikor anyu 13-4 éves volt. Papám akkoriban alkoholista volt, nagy késsel kergette a családot az asztal körül, válás után teljesen eltűnt az életükből. Anyu 32 éves volt, amikor megkereste őt, elmondása szerint csak azért, hogy nekem és tesómnak legyen egy nagypapánk (na meg persze a kíváncsiság). Akkor derült ki, hogy anyunak van egy féltestvére is, egy kislánnyal. Azóta sem tartják a kapcsolatot, csak amennyit félévente egyszer megtudunk papámnál egy ebéden róla. Egyetlen egyszer találkoztunk velük, akkor is csak véletlenül. Anyu nem érzi testvérének hiába az, míg az öccsével, akivel együtt nőtt fel heti szinten találkozik, beszél.
2009. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Hát apukám 18 évesen csinált egy fiú féltesót. Őt és az anyját otthagyta vidéken, feljött Pestre, összejött anyámmal....Mikor a szüleim elváltak apu elmondta. Csak az volt a baj, hogy már rég meghalt autóbalesetben. Nem is kérdeztem róla, róluk semmit. Talán nem is kellett volna elmondania...
2009. dec. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!