Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családot vállalni egy pénzes...

Családot vállalni egy pénzes idősebb férfival akiről tudod hogy beteg?

Figyelt kérdés

Nincs problémám azzal ha valaki hozzámegy egy tőle majd 20 évvel idősebb férfihoz, ha pénzes és nincs is meg a szerelem akkor sem. Az ő dolguk. Viszon szerintem vannak határok.

Egy ismerősöm esete: huszas évei közepe-vége felé járó nő hozzámegy a 20 évvel idősebb főnökéhez és gyereket vállal! úgy hogy tudja a férfi beteg, pár éve van csak hátra. Nem mondom hogy csak a pénz motiválta, egyébként kedves, rendes nőként ismertem meg. Szép és okos is, megértem hogy a férfi beleszeretett, azt is hogy élvezni akarta még az életét. A nőt is megértem, a férfi nagyon rendes volt hozzá, úgymond igazi úriember, nagyon sok pénze lett így, egy szakmájához illő vállalkozást is átvehetett. Megérte neki. Ezzel így szerintem még nincs baj, mindenki jól járt mondhatni. Viszont vállaltak két gyereket. A férfi nagyon akarta, mert korábban nem volt neki. A nőnek annyi kikötése volt hogy legyen kettő, ne nőjön fel egykeként. Meg is születtek, egy év korkülönbséggel. Nem sokkal később az apjuk meg is halt.

Eddig nem tudtam a hátteret, nem volt semmi gondom a nővel, aranyosnak tűnt, egyedül van amúgy. Nyugodt, békés gyerekkort biztosít a gyerekeknek, tipikus jó rájuk nézni család, emellett anyagilag is toppon van rendesen, mindent megadhat majd nekik. Tudom hogy teljes családban sokkal rosszabb helyzetben vannak gyerekek, nekem mégsem tiszta helyzet, hogy úgy vállalt be két ártatlan gyereket hogy tudta nem lesz apjuk. Szerintem ez erkölcsileg nem megengedhető. Mit gondoltok? Én vagy csak túl lelkiismeretes? A többi, pozitív dolog helyettesítheti az apát?



2014. febr. 17. 08:14
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
45%

"Egy ismerősöm esete: huszas évei közepe-vége felé járó nő hozzámegy a 20 évvel idősebb főnökéhez és gyereket vállal! úgy hogy tudja a férfi beteg, pár éve van csak hátra."


Ennek teljesen nyilvánvaló -és társadalmilag valóban megvetendő- okai vannak.

2014. febr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
48%

Az jelenti, hogy egy ilyen nő rendkívül számító, önző dög aki egyrészt a pasi pénzére játszik, másrészt arra, hogy a pasi úgyis nemsokára meghal, és utána "megmarad" neki a gyerek meg a pénz.


Nem vagy túl lelkiismeretes, csak józan gondolkodású, értelmes ember, akinek van szíve is.

2014. febr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
44%
Mindenkinek meghalhat váratlanul a párja, ezt nem lehet előre tudni. Ők is biztos bíztak benne, hogy minél tovább maradhat velük. Mellesleg még mindig inkább, mint a 16évesek az 'úgyisegyüttmaradunknagyszerelem'-be, ahol a 6. hónapban a csaj már a pasi nevére sem emlékszik jóformán. Ha mindenki a tökéletes körülményekre várna, elfogyna a magyar (ahogy fogy is ... )
2014. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
54%

ma 08:20


Azért ne ferdítsünk már. Itt arról volt szó, hogy a nő tisztában volt azzal, hogy a fickó halálos beteg, szintúgy tisztában volt azzal is, hogy rendkívül tehetős.

2014. febr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Persze sose tudni kinek mikor van itt a vég. De azért tudni, mégha bizakodnak is más. Direkt félárvákat szülni


Gyerek nélkül nekem nem lenne gondom a dologgal. A vállalkozást is hagyni kellett calakire, a nő ért is hozzá. Rendes volt a férfival amúgy, nem hiszem hogy szerelmes volt, de szerette

2014. febr. 17. 08:26
 6/49 anonim ***** válasza:
81%
szerintem mind a két fél jól járt ebben a kapcsolatban, azt pedig nem tudhatod, hogy nem szerette az az asszony a férjét, úgyhogy ne ítéld el őt
2014. febr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
34%

"Szerintem ez erkölcsileg nem megengedhető."


Szerintem meg megengedheto. Ha tullepsz az erkolcson es egy magasztosabb elvet kovetsz, akkor nagyon is.


Te is irtad, hogy ugyes volt az Ur. Anyagilag sikeres. Raadasul uriember.


Akkor miert lenne az rossz, hogy tovabb viszi a vervonalat???


(Es akkor ezek szerint jo Anyukat is valasztott.)

2014. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Én is azt mondom hogy jól jártak. De gyereket vállalni önzőség volt mindkét részről
2014. febr. 17. 08:28
 9/49 A kérdező kommentje:
Mert apa nélkül nőnek fel! Jobb mint egy rossz apával, de akkor sem az igazi. Én nem tudnám ezt megtenni a gyermekemmel.
2014. febr. 17. 08:30
 10/49 anonim ***** válasza:
47%

"Te is irtad, hogy ugyes volt az Ur. Anyagilag sikeres. Raadasul uriember.


Akkor miert lenne az rossz, hogy tovabb viszi a vervonalat???"


Ez mekkora hülyeség. Mármint nem az, hogy tovább viszi a vérvonalát, mert az egy természetes ösztön, hanem ez a predesztináltság-elv.


Tudod, hány olyan kollegám, barátom van, akik tehetősek, majdhogynem gazdagok, a gyerekeik viszont nem vitték semmire? 30 évesen, diplomával ülnek otthon. Honnan veszed azt, hogy a sikeres embernek feltétlenül sikeres lesz a gyermeke is?

2014. febr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!