Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki számít gyereknek?

Ki számít gyereknek?

Figyelt kérdés

Egy kérdőívhez kellene nekem. Az egész család tölti ki: szülők + gyerekek. De akinek már önálló keresete van, de még otthon lakik, az elvileg nem. De lehet főiskolás, akinek van a suli mellett munkája (önálló keresete), de ettől még mindig gyerek.

És ha csak egy gyerek van, és kilövöm az önálló keresettel, akkor csak a szülő tudja elvileg kitölteni...?

Vagy adjak meg korhatárt? De meddig adjam meg, hogy főiskolások is beleférjenek, de ha van pl 23 éves, aki a korhatárba beletartozna, de nem tanul, hanem dolgozik?


Vagy mégis milyen módszerrel oldjam meg?


2009. dec. 9. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Magyarországon 18 éves korig számít az ember gyereknek.
2009. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Ameddig tanuló.


azt is mondhatod, hogy:

Ameddig tanuló, de max 23 éves korig.

2009. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, azt veszik felnőttszámba, akinek állása és keresete van.
2009. dec. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mégjó, hogy csak az a felnőtt, akinek munkája van..ezt a 18 évet meg fel kéne vinni 21-re, mert egyesek azt hiszik, hogy 18 évesen már dolgozó felnőttnek kell lenniük a még szülőkre szoruló gyerekeknek. de ez is csak itt magyarországon van..itt már a 14 éveseket beállítanák dolgozni.
2009. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha jol ertem te allitod ossze a kerdoivet


altalaban nem csalad, hanem kozos haztartas szokott szerepelni, ahol felsorolnak mindenkit, aki a hazban el, ebbol kulon feltuntetik a jovedelemmel rendelkezok szamat, a 18 evet be nem toltott es a 18 evet betoltott eltartottak szamat

2009. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

22;26 vagyok

a nappali oktatasban resztvevo diakok max reszmunkaidoben dolgozhatnak, ez nem felel meg onallo jovedelemkent

2009. dec. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak:

én is nappalin tanultam, és részmunkaidőben dolgoztam, de mivel meghaladta a minimálbért a fizetésem, így nem voltam jogosult a családi pótlékra sem. És azt is mondták, 3 hónap utáni jövedelem rendszeres jövedelemnek számit.

2009. dec. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár azt hiszem nem jutottam sokkal előbbre.

Nem az egy háztartásban élők érdekelnek most, hanem kifejezetten a családok.

Mivel szabadidős szokásokra (sportolás, utazás, sporteszközök) kérdeznék rá, ezért fontos, hogy ki tölti ki.

2009. dec. 10. 17:58
 9/9 anonim ***** válasza:

önálló keresettel rendelkező / eltartott

Hm?

2009. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!