Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak egy olyan...

Mit csináljak egy olyan anyával aki lesz*rja az egész világot? (Csak komoly választ kérek)

Figyelt kérdés

Mindenkinek vannak pénzügyi gondjai, kinek súlyosabb, kinek kevésbé, én úgy gondolom a mi helyzetünk 1-10 skálán (1 a legjobb, 10 pedig a legrosszabb) egy jó 8-as. Még otthon lakom és kézzel-lábbal küzdök azért, hogy ne legyen ennyire kilátástalan a helyzetünk, de anya egyszerűen sz*rik a világra. Megjönnek a csekkek és nem bontja ki egyiket sem, elteszi a szekrénybe, azt mondja azért csinálja ezt, mert úgysincs miből kifizetni. Van egy csomó hitelünk, amit ha levonnak a fizetéséből, akkor max. 30 ezer forint marad nekünk, meg az én fizetésem, ami nincs ugye 70 ezer, mégis a saját fizetésemből tartanom el őt meg az öcsémet, úgy hogy próbálom a számlákkal is utolérni magunkat, meg legyen mit enni is. Én nem sajnálom a pénzt tőlük, de elegem van abból, hogy ő nem foglalkozik semmivel, próbáltam már vele beszélni, de annak az lett a vége, hogy nem állt velem szóba két napig. A legrosszabb, hogy főiskolára is járok és tandíjam is van, ezért ugye diákhitel... A diákhitelt felveszem ugyan a tandíjamra, mégis a 75 %-a arra megy el, hogy a számlák amiket nem bontott ki, hanem jól eldugott rendezve legyenek. 10 forintot nem tudtam még félrerakni, mert amikor otthagytam a nappali tagozatot úgy volt, hogy a fizetésemből finanszírozom majd az iskolát magamnak. Amikor arról van szó, hogy felfüggesztem a diákhitelt vagy passzív félévre megyek szinte sírni tudna, hogy akkor nem lesz pénzt? Plusz munkát vállaltam már, ő pedig annyit mondott, hogy akkor fog pluszmunkát vállalni, ha levizsgázott. 1 hónapja levizsgázott és nem vállalt még semmit. Látom mivel lehetne még spórolni is otthon, de akárhányszor elmondom neki, hogy köttessük ki a vezetékes telefont, mert már az internetnek nem előfeltétele a vezetékes telefon, hallani sem akar róla. A net és a telefon együtt 10 ezer, ebből a net 4, a többi meg a telefon, olyan címszóval, hogy 100 órát ingyen beszélhet a megyében bárkivel. Állítom azt a 100 órát még soha nem beszélte le, tehát csak ráfizetünk erre az egészre, de nem érti meg. Mit csináljak vele? Jobban mondva mit mondjak neki? El kell vele beszélgetnem, mégsem akarok vele összeveszni, nagyon elegem van mindenből. Sokszor szeretném itt hagyni őket, csak azért, hogy térjen már észhez, fogja föl, hogy így nem élhet, hogy nem vesz tudomást a gondokról.


22/L


2009. dec. 10. 09:06
 1/7 anonim válasza:
Erre nagyon nehéz okos tanácsot adni. A legnagyobb baj, hogy annyira el lehet keseredve a nehéz helyzetetek miatt, hogy tagadással próbálja magában megoldottá tenni a dolgot. Eldugja a csekket, nem látja, nincs probléma. Talán úgy tudnád rávezetni, hogy összeszedtek mindent, ami tartozás, befizetendő, stb. van. Ebből csináltok egy költségvetést, szépen levezetve, hogy miként lehetne ledolgozni a tartozásokat. Ha sikerül és látja anyukád is, hogy van megoldás, még ha nem is két nap alatt, akkor talán könnyebb lenne vele. Én ezt próbálnám meg a helyedben. Sok sikert és kitartást neked!
2009. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előttem íróhoz csatlakozom + annyi, hogy van-e esetleg eladható dolgaitok - mellyel a cél az lenne, hogy az esetleges kisebb hiteleket megcélozni, ha azok felszabadulnak akkor máris könnyebb.
2009. dec. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudod a választ, mert leírtad.


Az egy másik téma, hogy ez mennyire kényelmetlen és rossz érzés a számodra. Az. Elhiszem. Nekem is az lenne. Sőt, az én életemben is van ilyen kérdés. Ezek az igazi kihívások, a valódi vizsgák az ember életében.


Van "jó" hírem is! Akárhányszor lehet ismételni. Bár a pótvizsgadíj általában nagy. De amíg élsz, újra és újra nekifuthatsz a "leckédnek", ahányszor csak kell.

2009. dec. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Mire érted, hogy tudom a választ? Tudom, hogy el kell vele beszélgetnem, de nem tudom, mi okosat mondjak neki, hiszen a múltkor amikor belekezdtem a mondókámba 2 napig nem állt velem szóba.


Vagy arra gondolsz, hogy adjak neki akkora "pofont", hogy lelépek csak, hogy legyen olyan amilyen régen volt, térjen észhez?

2009. dec. 10. 10:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy 22 évesen ilyen körlmények között kell élned! Az exem olyan volt kb, mint anyud. Tartozásokat halmozott mindig, a kötelező dolgokat nem fizette, csekkek, albérlet. Egyszer fogtam, összeszedtem az összes csekket, fizetnivalót, tételesen elkezdtem összeirni pontosan hol is tart/tartunk. Több, mint 1 millió ft jött igy össze. És mikor szembesült az összeggel, az sem hatotta meg, el sem kezdett rajta gondolkozni, hogyan kellene ezt rendbetenni.Nappali tagozaton tanultam, mellette dolgoztam minden nap este 10-ig, és azt vágta a fejemhez, hogy én semmit nem teszek meg, hogy jobban éljünk. De a tartozásokat nem én halmoztam fel stb... és az összes ékszeremet elzálogositotta. Szóval vannak ilyen emberek is. Van lehetőséged arra, hogy elköltözz? Én biztosan nem maradnék, tennék róla, hogy nekem jobb legyen. Ez a kapcsolatom összesen 4 évig tartott, ebből 2,5 évet éltünk együtt. Nagyon tanulságos volt.... Életed végéig nem tarthatod el anyudat, és nem gondolkozhatsz azon, hogy mit kellene másképp csinálnod, hogy jó legyen mindenkinek.
2009. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Erre is próbáltam már felhívni a figyelmét, hogy egyszer nekem is lesz családom, akkor majd nem tudok neki anyagilag segíteni. Szívem szerint inkább külföldre mennék, mint hogy elköltözzek albérletbe. Régen nem volt ilyen, tudom nem tökéletes ember, de jó anya volt, és soha nem szenvedtünk hiányt semmiben, pedig már 15 éve egyedül nevel, de most teljesen kifordult önmagából. Főleg mióta dolgozom (február óta). Megpróbálok vele úgy beszélni, hogy ne értse félre mit akarok mondani, mert nincs szükség a veszekedésre, vagy hogy ne álljon velem szóba, és csak kerülgessen a lakásban, mintha nem is tudom mi lennék.
2009. dec. 10. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:

az utolsó vagyok

Sok sikert kivánok neked, remélem sikerül vele mindent megbeszélned, jó lenne ha belegondolna, hogy ilyen fiatalon mekkora terhet cipelsz, az ő felelőtlensége miatt. Amúgy én is külföldre költöztem, de nekem a szüleimmel nincs gond, viszont igy maximálisan tudom őket segiteni anyagilag, úgy hogy nem okoz problémát.

2009. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!