Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amelyik családban a szülőknek...

Amelyik családban a szülőknek más az anyanyelvük a gyereküket hogyan tanítják?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a kisgyerekben akkor fog kialakulni anyanyelvi szinten a szülei nyelve, ha az egyik pl csak magyarul a másik csak angolul szól hozzá. Ez igaz? S a gyerek előtt a szülök milyen nyelven beszélnek? Ez nem zavarja őt össze?
2009. dec. 10. 10:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*szülők
2009. dec. 10. 10:19
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
na erre majd én is kíváncsi leszek , mivel ha nekünk lesz gyerekünk neki eleve három nyelvet kell majd megtanulnia. de azt hallottam a gyerekeknek ez nem okoz gondot, simán megtanulnak akár 3 nyelvet is. de majd ha arra kerül a sor megkérdezek egy szakembert. :)
2009. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A kisgyerekek nagyon okosak,tudni fognak mind a ket nyelven beszelni,es azt is fogjak tudni,hogy kihez melyik nyelven kell beszelni.En magyarul beszelek hozza,az apukaja nemetül.Ha az apukaja itthon van akkor en is nemetül beszelek hozza.Az ismeröseim közül van egy roman csalad.Elöször az anyuka jött Ausztriaba,kesöbb amikor kb 4 eves volt a kislanya öt is magaval hozta. A kislany nem tudott nemetül,most mar kisiskolas es perfektül beszel nemetül,helyes nyelvtannal.Ne aggodj mind a ket nyelven fog tudni beszelni a babad.
2009. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim között vannak kétnyelvű szülők.Mindegyik a saját nyelvén beszél a gyerekhez,egymás között pedig hol így,hol úgy.A gyerek tökéletesen beszéli mind a két nyelvet.
2009. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2 nyelven beszéltünk a gyerekekhez, én magyarul, az apjuk angolul. Mindkettőt anyanyelvi szinten tanulták meg. 10 éves koruk körül én elkezdtem németül beszélni velük, mára azt is beszélik. Természetesen mindhárom nyelvből meg kellett tanulniuk olvasni, írni, ezt úgy oldottuk meg, hogy sok könyv megvolt 2 nyelven is, maguktól rájuk ragadt sok minden. Aztán természetesen tanárhoz jártak és le is nyelvvizsgáztak.
2009. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szintúgy van olyan ismerősöm, ahol az egyik szülő magyarul, a másik németül beszél a gyerkőccel. Semmi gond nincs vele, a kicsi nem zavarodik össze. Tudja, hogy anyához németül, apához magyarul kell szólni. A gyerek előtt a szülők németül beszélnek, mivel a német a tanítandó nyelv a kicsinek (az anya is magyar, de perfektül beszél németül). Akkor zavarodhat össze a gyerek, ha a pl. angolul beszélő apuka olykor-olykor átvált magyarra. De ha folyamatosan idegen nyelven beszél hozzá, azzal nem zavarodik össze a gyerek. (Bár nálunk apukám németül és magyarul is beszélt hozzám, még sem lett belőle gondom..., de az okosok mégis ezt mondják, hogy ez nem tesz jót. Valószínűleg van benne valami...)

Én is gondolkodtam azon, hogy majd ha lesz gyerkőcünk, csak németül fogok beszélni hozzá, de ha elkezded, akkor nem szabad abba hagyni a gyerek 7-8 éves koráig, minimum!

2009. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem zavarja a gyerekeket, anyanyelvi szinten meg tudnak tanulni. A mi gyerekeink is kétnyelvűek. Az ilyen gyerekeknél van, ahol később szólalnak meg, mondjuk nálunk nem így volt, de 4 éves korra mindenképp rendeződik, nem keverik a nyelveket és mindkettőt tökéletesen beszélik. Csak úgy tudják elsajátítani, ha egyik szülő az egyiket, a másik a másikat beszéli vele, nem össze-vissza vagy felváltva. A gyerek előtt mi angolul beszélünk mindig, mivel a férjem nem tud magyarul, de ez nem számít, mert amikor a gyerekekhez beszélek, mindig magyarul beszélek. Soha nem volt ebből gond.
2009. dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Nekem az uncsi tesóm él kint Németországban a német férjével és a 3 éves kislányukkal.Az apa csak németül beszél vele az anya csak magyarul.Tündéri a kislány.Ha az apja szól neki, hogy mondd az anyának ezt, meg ezt, akkor a kislány rögtön átvállt és magyarul mondja az anyának. Nagyon okosak a kisgyerekek.
2009. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 anyanyelvem van, az angol és a magyar. Én annyira emlékszem, hogy volt, mikor a 2 nyelv összetételéből alkottam egy másik szót ilyen 3-4 évesként:D De ez az idő során letisztult bennem és a 2 akcentus sem akadályozza egymás. 10-11 éves koromban az apám elkezdett hozzám spanyolul beszélni, mert az anyja (nagyim) félig spanyol és a spanyol is már eléggé belevésődött a tudatomba.
2009. dec. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz attól, hogy kétnyelvűnek nő fel, sőt, valószínűleg előnye lesz ebből.
2009. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!