Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szól a karácsony csak...

Miért szól a karácsony csak arról, h mindenkinek megfeleljünk mind a finom kajákkal, mind az ajándékokkal?

Figyelt kérdés
Párom családjában ez a szokás. Mindenki halálra dolgozza magát, 3 napon át süt-főz, előtte 1 hónapig vásárol. Tőlem is ilyesmit várnak el, de én erre képtelen vagyok.
2009. dec. 10. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahány ház,annyi szokás. Nálunk nem erről szól szerencsére
2009. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Inkább vezesd be otthon a te családod szokásait! Talán még a párod családja is átveszi egyszer!

Ők így boldogok! Neked nem muszáj utánoznod őket, ha te más vagy!

2009. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én családom is olyan,mint te vagy.Az ünnepek tévézésről,pihenésről szólnak,ajándékot is csak a két gyereknek veszünk,egy-két épp esedékes használati cuccot.El vagyunk mint a befőtt,szeretetben,békességben,mindenféle megfelelési kényszer nélkül.Nekünk nagyon jó így!
2009. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak rengeteget vagyunk velük az ünnepekkor, ezért nem tudok egy "mély levegőt venni" és túl lenni rajta gyorsan. Rengeteg vendégeskedés rokonoknál, ahova mindenki kajakölteményeket visz. Ha én is egész nap főzök, csak konyhamalac hangulatom lesz karácsony helyett, ha meg nem, akkor kibeszélnek és adják a kaját, h nehogy éhenhaljunk. (Főzök mindig halászlét, valami második fogást és sütök bejglit is. Ennél több nekem nem hiányzik a karácsonyhoz - már ami a kaja-részt illeti.) Ugyanez van az ajándékkal is. Minél drágább, annál jobb és egy bizonyos összeg alatt nem lehet maradni akkor se, ha csak felesleges kacatokat veszünk. Köszönöm, h írtatok, várok további véleményeket!
2009. dec. 10. 16:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyetértek az előzőekkel és veled kérdező. Szerintem is nagyon rossz, ha valakinek erről szól a Karácsony. Szerencsére nálunk nincs ilyen. Én mindenképpen szóvá tenném a páromnak. Amit leírtál kajának, szerintem bőven elég, mi kell még? Ha meg mindenki úgyis visz kaját a másiknak, mennyit kellene még pluszba főzni? Hmm, hát én ezt nem hagynám szó nélkül, ha még az ajándékokon is versengenek. Utálom az ilyen képmutatást.
2009. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem most bontsatok formát, és utazzatok el két napra a pároddal, vagy legalább menjetek el egy termálfürdőbe, s ne menjetek a rokonokhoz! Mondjátok, hoyg nagyon kimerültek vagytok, és szükségetek van, hoyg kettesben töltődjetek fel - kivételesen.
2009. dec. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ki várja el? A párod?
2009. dec. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben rendelnék kaját, készen lefőzetnék vag y8 liter halászlevet egy étteremben, s bolti sütit vennék. S szóljanak meg! ajándékot meg direkt mindenkinek jelképeset. Max 1000 ft.

lehet, unják már ők is.

2009. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A párom családja várja el (szülők, nagy család, sok rokonnal). Nem szeretnék velük összeveszni, ilyen direkt-sztrájkot már csak a párom miatt se csinálnék (nem szerencsés direkt bántani a családját, mert megharagszik :S). De ahogy így leírtad, nem hangzott rosszul :)
2009. dec. 10. 16:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha Te nem szereted a felhajtást,és a képmutatást,akkor ne gyötörd magad,csak kifáradsz,és stresszeled magad!Én is hasonló típus vagyok,mint TE,nekem is nyűg ez a sok ugri-bugri,LCD Tv a gyereknek,mert mi megtehetjük,öt napig sütünk-főzünk,stb.Én ezt nem tudnám csinálni!Szerintem vigyél valami egyszerűbb ételt,amit kedveltek a pároddal,valami egyszerű süteményt,és azzal,hogy ki mit gondol,ne is foglalkozz.Velem is volt már,hogy anyós azt nem nézte ki belőlem,hogy húsvétra tudok sajtos sütit sütni,és a nyakamra hozott tonnányi süteményt,hogy legyen,ránk is száradt egy része.Szóval,ne másokkal foglalkozz,hanem azzal,hogy TE és a párod jól érezzétek magatokat a bőrötökben.
2009. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!