Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim eljönnek Karácsonyra...

A szüleim eljönnek Karácsonyra! A férjemnek és anyósomnak nem nagyon tetszik a dolog. Ki mit csinálna a helyemben?

Figyelt kérdés
56nm lakunk 3-an a kislányunkal,anyósom meg külön lakásban.A szüleimet nem látom csak 2-3x évente a távolság miatt.Most eljönnének(természetesen nálunk alszanak kb 5éjszaka)-én ennek nagyon örülök-,de a férjem meg anyosom húzzák az orrukat.Kellemtkenül érzem magam emiatt.Hogyan oldhatnám a a feszültséget?
2009. dec. 10. 15:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Én őszintén megmondo, az első férjemmel is ez volt. Én szépen és világosan megmondtam nekik, hogy engem nem érdekel, elfognak jönni, ha tetszik, ha nem.
2009. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
beszéltünk már a dologról,de ők egyet hajtják,hogy náluk mindig az volt a szokás,hogy mindenki otthon van Karácsonykor és csak a szűk család van együtt.Nálunk meg pont ellenkezőleg,de öket ez nem érdekli.Nagyon örülök,hogy jönnek a szüleim,de nem mondhatom(nem is akarom),hogy ne jöjjenek mert mi a helyzet...alig várom,hogy találkozzunk.Mit tegyek?
2009. dec. 10. 15:08
 3/30 anonim ***** válasza:
98%

Anyósod mit húzza az orrát? Főleg ha külön lakik...

A férjednek meg meg kellene értenije,hogy ez számodra fontos, sőt a kislányodnak is. Ő könnyű helyzetben van, mert az anyja közel lakik...

2009. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
98%

Ülj le a pároddal és beszéld meg vele. Mond el neki, hogy évente kevés alkalommal látod őket. Talán megérti. Az anyós meg nem szólhat bele.

Nagy levegő, kedves hang, s elmondani, hogy neked ez mennyire fontos. Szűk családnak minősül ha anyud és apud is ott van. Boldog Karácsonyt Neked!

2009. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%

Anyósodnak semmi köze hozzá. Ha nem akar velük találkozni akkor maradjon otthon.

A férjednek meg illene elfogadnia főleg ha eddig más volt a rendszer. Egyszer lehet így is.

Szűk család? Nah persze de nem ők laknak a szüleiktől km-rekre.... Neked ők is a szűk család mond meg a férjednek.

2009. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%

Az anyosod mibol gondolja,h a szuleid nem tartoznak a szuk csalad fogalmaba???

Szerintem mondd meg nekik kerek-perec,h te nagyon orulsz ennek es jobb lesz,ha megbaratkoznak a gondolattal! Engem nem erdekel az anysom, de nem imadom, se nem utalom, de ha szuleimmel kapcsolatos dologba beleavatkozna, akkor a torkanak esnek :D

2009. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
98%

1. Ezt ti ketten döntitek el, az anyósnak semmi köze hozzá, ha külön lakik.

2. Az anyós benne van a szűk családban? Vagy ő is egyedül van otthon? Mert felajánlhatod neki, hogy oké, ha csak szűk család, akkor hármasban lesztek a férjeddel és a gyerekkel.

2009. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%
Akkor anyóssal sem találkoztok az ünnepek alatt? Mert ezek szerint a szülő nem tartozik a szűk családhoz. Tehát ha nem tetszik, hogy szeretnéd látni a szüleidet, akkor anyós se lássa a fiát. De én ezt nem is értem...
2009. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%

És mi lenne ha a szüleid mondjuk 26án jönnének és mit tudom én...29éig maradnának. Így Karácsony is meg nem is. A férjed megnyugodhat,hogy együtt lesztek szenteste. Te meg boldog lehetnél,hogy látod a szüleid.


De akkor a kedves anyós se menjen el hozzátok karácsonyra,ha őt zavarja,hogy a szüleid mennének!!!

Csak ebbe gondoljon bele ő is egy kicsit és a férjed is.

Ez kicsit olyan mintha te csak albérlő lennél a lakásban,és semmi beleszólásogd nem lehetne a dolgokba... Szomorú,hogy a férjed az anyja pártáját fogja.

Én őszintén megmondanám neki is és anyósnak is ,hogy te ezt és ezt szeretnéd pont. :)

2009. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

Az anyósod veletek fog karácsonyozni?Gondolom nem alszik ott,hisz közel lakik,de ott lesz nálatok,és együtt ebédeltek,ünnepeltek? Ilyenkor a férjed nem mondja,hogy "Bocs,de csak szűk családi körben ünnepelünk anyuka,úgyhogy te se gyere át!"Mert ha a te szüleid nem tartoznak a "szűk család"-ba akkor az anyós sem tartozik oda!

Vagy a te szüleid nem is családtagok??Én is egyszerűen megmondanám a férjemnek,hogy igenis jönnek a szüelim,és ha ez nem tetszik neki,akkor Ő mint vej mondja el nekik amikor a lakásba léptek!De mondja el az anyjának is mert akkor ő sem maradhat...Ha most nem állsz a sarkadra és engedni fogsz,akkor a szüleid jogosan fognak haragudni rád(hisz abban is megakadályozod őket,hogy lássák az unokájukat),és innentől kezdve mindig befoghatod a szád,mert mindenben le fognak hurrogni...

2009. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!