Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mégis mit csináljak? Mit...

Most mégis mit csináljak? Mit tennétek? Ebbe komolyan beleőrülök egyszer! Anyukám kiborít és tanácstalan vagyok ez ügyben.

Figyelt kérdés
Már külön családom van. Anyum önkormányzati lakásban lakik, és már harmadjára derült ki, hogy annyira felhalmozódtak a tartozásai, hogy kikapcsoltak nála mindent, a bérletit sem fizeti, én tippelek 1 millió felüli összegre. Sírógörcs kerülget már! Az első ilyen alkalommal nullára kiegyenlítette a párom a számláját, még mai napig emlegeti hogy adott anyumnak 2 millió forintot. És igaza van. Másodszor a hugom segített neki úgy, hogy pont tavaly karácsonykor hitelt vett fel, hogy segítsen. Most megint. És titkolja hogy gáz van, mert nem akarja hogy mi segítsünk, de nem látja be, hogy hiába titkolja kiderül a fűtetlen, sötét lakásból. Van nekem megspórolva 200ezer forintom, fontolgatom hogy hitelt veszek fel, mert már csak én vagyok erre képes, nekik nem adnak. A lakást elcserélni nem tudja, mert a szerződése így van megírva. Dühít, hogy viszont az öcsémnek aki vele él, márkás cuccokat vesz, műszaki dolgokat minden ünnepre, legyen szülinap vagy karácsony, és nem látja be anyu, hogy ezért nem halad előre. Védi az öcsémet, aki egy 1500ft-os pulcsinak már nem is örül. Ha nem segítek, lehet kirakják őket az utcára, de mégis hogy?
2009. dec. 10. 15:29
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja és még azt mondja, hogy ha jönnek a számlák, akkor vagy az egyiket fizeti vagy a másikat, mind egyszerre nem megy. Pedig ott az ő fizetése, plussz még mivel a hugom is velük él minden hónapban ad 50-et. A bérletije 27ezer, ez nagyon sok megértem, de nem lehet tényleg kijönni ennyire??
2009. dec. 10. 15:31
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne segíts! Ideje, hoyg felnőjjön! Esetleg abban segíts, hoyg kérjen adósságrendezést az önkormányzatnál. Segélyt.
2009. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember! Lehet egy ideig segíteni, de mindenkinél betelik a pohár. Ne vegyél fel hitelt!!! Neked is fontos a jövőd, ugye? Van még egy öcséd is aki ott lakik. Talán most rajta sor.

Még egyszer: Ne vegyél fel hitelt. Mindenki élje a maga életét! Boldog karácsonyt kívánok neked!

2009. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy úgy kellene, hogy a hugod nem pénzt ad neki, hanem befizet 50 ezer értékben csekket, meg kaját vesz, ilyesmit. Anyud is fizet pár csekket, a márkás pulcsi meg olyan jó minőségű, hogy egyelőre nem is kell venni az öcsédnek, kitart még jódarabig. A párodat én is megértem, ez rengeteg pénz, aminek ráadásul bottal ütheti a nyomát, még csak nem is kölcsön, hanem "ajándék". Vannak emberek, akik képtelenek felfogni, hogy az első a csekk, aztán a rongyrázás. Engem a szüleim még úgy tanítottak, hogy először meglegyen minden, amit be kell fizetni, aztán lehet elmélkedni rajta, hogy mi legyen a maradék pénzzel. Ha maradt. Ha nem maradt, akkor ennyi. Anyud valamiért nem így látja, és, ha gyökeresen nem változik meg ebben a szemléletben, akkor soha sem lesz másképp. Ezen a Ti áldozatvállalásotok sem fog segíteni, sajnos. Az, hogy ő változzon, az meg amolyan csoda kategória szerintem.
2009. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Gyanakszom,valahová elfolyik a pénz,amit jelenleg nem látsz.Vagy anyukád költi esetleg szeszre,vagy a srác kábszerre,nem tudom.Esetleg játékgépek,valamilyen rejtett,költséges szenvedély.

Ne adjatok pénzt,mert a kihasználás a végtelenségig fog húzódni.Hibázni lehet,ti segítettetek,de a megoldást annak kell produkálnia,aki a hibákat újra elköveti.Ti tiszta lelkiismerettel kelhettek fel holnap is.

2009. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom dettó ilyen. Több hónapja villany nélkül van...
2009. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Biztos nem pia, meg drog, de mégsem értem az egészet. Én vagyok neki egyedül, senkire nem számíthat, ezért ha nem is teljesen, de valahogy muszáj őt kihúznom. Csak megint pont karácsony előtt, és egész nap bőgök. És ezek után a párom még mindig megértő.
2009. dec. 10. 15:49
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se segits!Adtál már neki eleget!Felnőtt embernek be kell tudni osztani a pénzt,ha kevés van csak olcsó dolgokat veszünk.Eddig rendes voltál vele és úgy látom csak kihasznált téged.Ha nehéz is, nemet kell mondanod,sok embert nem lehet szép szóval meggyőzni.Talán ha nem segitesz megfogja érteni nem helyes amit tesz.

De ez csak egy tanács,tégy úgy ahogy jónak látod!

2009. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy mégis tudott felvenni hitelt? Providentet már mindenkinek adnak.....Én Anyukám is ilyen.A helyzet is hasonló,csak nem milliókat adok neki. Pedig már 6 éve nem lakok otthon,egyetemre járok plusz melózok.Kezdem én is unni. Gondolom még ti mennyire...Szerintem hitelt semmiféleképpen ne vegyél fel.
2009. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Egyébként ne gondoljátok hogy milliomosok vagyunk. A párom azt a pénzt a gyerekkorától gyűjtötte, és jelenleg a számlánkon 200ezer van. Én meg nem is dolgozom, mert itthon vagyok a picivel, szóval ezért vagyok bajban. Mert ha nem segítek, lehet kirakják őket, és akkor mit csinálok velük?
2009. dec. 10. 15:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!