Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen ajándékot vegyek...

Milyen ajándékot vegyek karácsonyra anyámnak?

Figyelt kérdés

Apámnak már megvan, hogy mit fogok venni, de anyámnak nem nagyon tudok jó dolgot kitalálni.

Elsőnek gondoltam egy könyvre, de aztán rájöttem, hogy azt úgy is ki tudja kölcsönözni, aztán jutott eszembe a szakácskönyv, de mivel elég válogatós vagyok tesómmal együtt, ezért úgyis csak a megszokott kajákat csinálná.

Aztán valami fényképes tárgyra gondoltam, bögre, vagy párna, vagy valami, de nincs semmilyen normális képem, amit rányomatnék bármire.


Mit vegyek neki?

Valami olyanra gondoltam, amit használna is, pl. fürdősó, de nem tudom, hogy jó ötlet-e.


És mivel még csak 14 éves vagyok nincs keresetem, kb. 3000 forint körül szeretném megúszni.


Várom az ötleteket.


2009. dec. 10. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Ilyen idős korban semmit sem kell még venned. Majd, ha felnőtt leszel. Ez így nevetséges lenne ugyanis. Inkább csinálj valamit sajátkezűleg néhány otthon talált anyagból. Vagy énekelj, mondj verset, de semmiképp ne vásárolj.
2009. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha tudod milyen szint szeret, vag, hogy milyen szinu a teli kabatja vehetsz neki pl egy szep salat.

A kasmir salak pont 3 rugo korul vannak.

2009. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Miert ne vasarolhatna?!

Altalanos iskolas korom ota mindig tettem felre penzt, hogy karikor vegyek a csaladnak valami aprosagot, es nagyon boldogga tett!

Hogy arra en tettem felre a zsebpenzembol, en talatam ki es boldog voltam amikor lattam, hogy orulnek!

2009. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Azért ne vásároljon, mert gyerek, és így kvázi a szülő veszi magának az ajándékot, de mindegy, ha nem érti ezt, akkor felesleges.
2009. dec. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vásárolj nyugodtan, nem az lényeg, a spórolt pénzedből veszed. Az hogy a spórolt pénzed előtte Anyukádé volt teljesen mindeggy, őt ez nem fogja érdekelni.


Vegyél neki könyvet! Nembaj, hogy ki lehet kölcsönözni a könyvtárból, attól még szép és hasznos ajándék. Általában nem szoktak az emberek(főleg az anyák) könyvtárba rohangálni, csak azért hogy valami olvaasni valót vegyenek ki az unalmas estéikre:)


Ajánlom: Lőrincz. L. László könyvei, Da vinchi kód, vagy kérdezd meg a bolti eladót, mi az idei év slágere. :)

2009. dec. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
inkább ne kérdezze meg mi az év slágere, mert úgy is azt mondja hogy a twiglight:S AMúgy szerintem az is jó ötlet, hogyha kuponokat adsz. Saját készítésűt. Én mondjunk anyáknapjára adtam neki. Számítógépen is megtudod csinálni szépen. Ráírhatsz mondjuk sepregetést, törölgetés, porszívózást, meg bármit. És akkor ezeket bevállthatja nálad, és így egy csomó időt megspórol, mert nem neki kell emgcsinálni a takarítást:D Anyum örült neki:)
2009. dec. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne vásárolhatna? A zsebpénzéből nyugodtan félre tehet ajándékra... Nagyon is jó, hogy nem csak magára költi szerintem.

Noh, mindegy nem ez volt a kérdés.


sálat én is jó ötletnek tartom, aztán kesztyű,

valami a konyhába: pl mixer (teszkóban van olcsón 2000-2500)

valami tisztálkodó szer, nézd meg mi van kifogyóban a fürdőben :P

parfüm

jah, a fürdősó sem rossz

vagy valami olyan amit magának úgysem venne meg, mert "sajnálja" magától.

2009. dec. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

00:28as vagyok, az előttem szóló ötlete nagyon tetszik!

Nem muszáj kinyomtatni, kézzel is lehet "dizájnosra" csinálni! :)

2009. dec. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%

Azért ne vegyen, mert Karácsonyra NEM VESZÜNK, hanem ADUNK ajándékot. És ajándékot adni (főleg 14 éves korban) saját-kezűt, ha lehet...


De tényleg, vásároltassátok fel a családtagjaitokkal a fél világot :)

2009. dec. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, anyukád mit szeret, vagy milyen, de azért megpróbálok segíteni.


Kérdezd meg apukádat, hogy tőle mit kap, és egészítsd ki azt. Leendő anyósom hordozható DVD lejátszót kap, neki például csinálok egy zenei válogatást (és egy üveg krémlikőrt). Ha pl. anyukád kabátot kap, vegyél ahhoz illő sálat-kesztyűt-bármit, sporteszközhöz valami sportosabb kiegészítőt, mobilhoz mobildíszt-tartót-telefonra programokat...


A saját készítésű ajándék mindig jó, bármi legyen is az. Ha van valaki, aki egy kicsit segít, varrhatsz neki valamit, vagy hímezhetsz, barkácsolhatsz polcot, késtartót, könyvtámaszt.


Mondtad a könyvtárat. Nem érdekes, hogy van, attól még a könyv tökéletes ajándék, főleg ha nagy kedvencét veszed, vagy olyat, amit nagyon vár és nincs meg a könyvtárban. Sokan olvasnak a vonaton/buszon/metrón/stb., nekik lehet kedves, praktikus ajándék egy könyvet védő, szép, univerzális borítókészlet, ami szintén elkészíthető sk.


Nem annyira tárgyi ajándékok is tökéletesek.


A kuponok kivitelezése nálam: egy szépen csomagolt dobozba térkitöltőnek papírt rakok (kis papírcsíkokból harmonikát hajtok, vagy csigákat tekerek, ezzel szórom tele), és ezek közé kerülnek az apró borítékok, mindre ráírva mi van benne ("Ebéd" "Fürdőszoba" "Mosás"), gyöngybetűkkel, szépen díszítve, benne pedig egy papíron vagy kártyán leírás arról, mire jogosít a kupon és hányszor. A kísérőkuponokat pedig nem borítékolom, csak összetekerem vagy lepecsételem magába hajtva.


Még jobb megoldás, ha karácsony előtt, mikor nincsenek otthon (vagy egy rokonhoz bekérve magad) megcsinálod az egyszerűbb karácsonyi kajákat (saláták, kókuszgolyó, stb.), valamint angyalkaként megcsinálod a takarítást, díszítést, a karácsonyi házimunka minden általad elvégezhető részét, és valami aprósággal kiegészíted (pl. egy szép medál, mécsestartó, fülbevaló).


Én idén arra gondoltam, bár nem ajándékként, de készítek valami hasznosat a rengeteg összegyűlt használhatatlan CD-ből és DVDből. Folyékony ragasztóval felrajzolom a mintát, és beszórom csillámporral, nagyon mutatós. Üvegfesték kontúrral, körömlakkal, apró körömdíszekkel, gyöngyökkel is szép. Ha a közepére egyszöges gyertyatalpat teszel, gyertyatartó. Ha elrendezed egy karton alapon, és vékony lécekkel keretezed, falikép. Ha igényesen csinálod meg, tökéletes ajándék, hidd el.


Nagynéném imádja a virágokat, neki nejlonzokniból és drótból valamint papírból virágokat, virágkosarat csinálok, a neten biztos találsz leírást, ha érdekel. Legyél kreatív, anyukád biztosan nagyon fog örülni neki. Ha nem akarsz ilyenekkel vackolni, csak gyorsan letudni a boltban és el is felejteni, vegyél könyvet.

2009. dec. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!