Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell szépen részvétet...

Bara224 kérdése:

Hogyan kell szépen részvétet kívánni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Szóban, személyesen?

Odamész a gyászolóhoz, és azt mondod: "értesültem a veszteségedről, fogadd őszinte részvétem".

Nyilván temetésen nem kell az első részt elmondani.

2014. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 23. 19:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy ne legyél sablonos - ugyanis minden egyszerű ember csak a részvét szót ismeri ahogy észrevettem - használhatod a fogadd együttérzésem, vagy osztozom a gyászodban vagy vmi hasonló kifejezést és mellette felajánlhatod segítségédet.
2014. febr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
"vigasztalódást kívánok"
2014. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Fél év különbséggel vesztettem el a szüleimet nagyon fiatalon (általános iskolás koromban). Azóta (és már akkor is) gyűlöltem a "fogadd őszinte részvétem" kifejezést. Miben veszel részt? Ez egy nagyon udvarias, de borzalmas kifejezés, Szerintem. Arról nem is beszélve, hogy minden részvétem után bőgni tudtam volna.

A "nagyon sajnálom" számomra elviselhetőbb. De ez én vagyok.

2014. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 miben venne részt? A gyászodban. Ez egy régimódi kifejezés. Nem ezért kerülgetett a sírás, hanem mert újra és újra eszedbe juttatta a tragédiádat.

Nincs az embereknek a homlokára írva, hogy őnekik személy szerint mi a kedvenc gyászolós szövegük, úgyhogy szerintem egy ilyen helyzetben, amikor úgyis befelé fordulsz, és mások is inkább békén igyekeznek hagyni, épp tökmindegy, hogy sablonnal jössz, vagy sem.

Mellesleg egy sablon is lehet őszinte. Én mindig részvétet mondok, és eddig még mindig őszintén mondtam.

2014. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Messor725 válasza:
Részvétet nem kivánunk, hanem nyilvánítunk !!!! Kívánni sok boldog születésnapot szoktunk, gyászt nem....
2019. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!