Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy idegen...

Miért érzem azt, hogy idegen vagyok a saját lakóhelyemen?

Figyelt kérdés

Ősz óta kollégista vagyok a fővárosban.

Eddig is nagyvárosban éltem (megyeszékhely), de otthon nem igazán éltem nagy társasági életet, persze volt pár haver, barát, de velük sem volt mindennapos a kapcsolat.


Budapesten persze adott a nagy társasági élet, amit baromira élvezek, sok korombelivel élek együtt, elég sok teendőm is van a sulival kapcsolatban, de mindig szervezünk közösségi programokat is, egyszóval nem unatkozunk.


Viszont mikor hazajövök, akkor állandóan az az érzésem, hogy semmi nem köt ide, persze a családom itt él, és őket nagyon szeretem, de pár nap után kb. begolyózom, hogy én itt nem bírom, vissza akarok menni a kollégiumba. Majdnem szó szerint azt érzem, hogy én itt idegen vagyok, ami baromi rossz, mert bár az időm nagy részét Budapesten töltöm, végeredményben mégis itt vagyok otthon.

Hogy érezzem magam jól itthon, ha ezt érzem? És miért érzem ezt ennyire erősen?



2014. febr. 28. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Mert pillanatnyilag a korodhoz a pesti életviteled illik jobban.

Nem kell ezt túlspilázni. Én is voltam így, de soha nem agyaltam ezen.

2014. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 My Conserve ***** válasza:

Ha most több barátod van, akkor meg is van a válasz.


Ez idővel változhat is. Van, aki fiatal korában imádja Pestet, de mire családot alapít, és megszületnek a gyerekei, elköltöznek egy kisebb városba. Akár haza, a nagyszülőkhöz.

2014. febr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez a legtobb emberrel igy van ne aggodj :)
2014. máj. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert ahol az ágyam, ott vagyok otthon :) Majd megtapasztalod, ez így van... Így volt a kisvárossal, ahonnan 25 éve elköltöztem Pécsre, aztán így volt Péccsel is, ahonnan 2 éve elköltöztem az Óperenciás Tengeren is túlra. Elszakadás, így hívják a dolgot. Éld a saját életed, érezd magad jól akárhol vagy.
2014. aug. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális dolog, nem tudsz mit tenni ellene. Én Szegeden jártam egyetemre és Szekszárdon laktam, akárhányszor "haza" mentem, ugyenzet éreztem. 1-1,5 év után már Szegedre használtam azt a szót, hogy "haza". Én öt évet voltam ott, oda kötött az életvitelem, ott volt az összes barátom. Egy koron túl te már nem ott vagy otthon, ahol a szüleid laknak, és ahol felnőttél. Ezt tudni kell elfogadni.
2014. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
:D Én meg anno Tamásiként voltam így Szekszárddal :D
2015. máj. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!