Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van hozzá jogom hogy bezárom...

Van hozzá jogom hogy bezárom a lakás részünket és a kulccsal együtt távozunk? Vagy ilyenkor mi a helyes?

Figyelt kérdés

Párom épített 5 évvel ezelőtt az én szüleim udvarára egy kis lakás részt! (szoba-konyha-fürdő)


Végre elköltözünk a saját lakásunkba, de mivel szerencsések vagyunk vehetünk új bútorokat de a régiek maradnak ott ahol vannak! Mivel 100km-el arrébb költözünk így ez is jó lesz hogyha jövünk meglátogatni a szülőket! Mi a megoldás hogyha egyszerűen bezárom az ajtót kulcsot zsebre rakom, vagy hogyha oda adom a szüleimnek??

Nem szeretnék haragot ezért sem tudom mi a jó megoldás!


Másik kérdésem az hogy a testvérem és családja külföldön laknak, hogyha haza jönnek akkor meg engedjem hogy ott tartózkodjanak?? Ti megengednétek?


2014. márc. 3. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Ha jo a kapcsolatod a testvéreddel akkor miért ne. Én ha jo kapcsolatban lennék anyámmal nála hagynám a kulcsot, nem árt néha kiszellöztetni, portalanitani.
2014. márc. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Bizony, egy házat lakni kell, különben tönkre megy. Legalább szellőztetni és télen 10 fokig fűteni kell, különben megeszik a házat a bacik és a gombák. Nézz pár képet 10-20 éve elhagyott épületekről, pl Csernobil és rögtön érteni fogod.
2014. márc. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Nekem egyértelmű, hogy odaadnám nekik a kulcsomat, már csak azért is, ha bármi történik (csőtörés, vízóra leolvasás, stb.) tudjanak intézkedni. És természetesen a testvéreméknek is megengedném, hogy ott aludjanak.

Én külön lakom, nem a szüleim közelében, de így is van hozzám kulcsuk, hiszen rájuk számíthatok, ha bármi történne és segítségre lenne szükségem és fordítva is, nekem is van hozzájuk kulcsom, pedig már nem ott lakom.

2014. márc. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Igen, takarítani is kell ott néha, és miért sajnálnátok a testvéredéktől, amit ti úgysem használtok? Nincs értelme érintetlenül őrizni, mint a halott gyerekek szobáját a filmekben.
2014. márc. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

szerintem ez kapcsolatfüggő....az én szüleimet és hugomat ismerve, biztos, hogy odaadnám a szüleimnek a kulcsot (max nálam is van egy)...és ha hugom hazajönne külföldről, akkor szó nélkül lakhatna ott...

tény, hogy ez nálunk egyszerüen evidens, hogy igy lenne, nem is gondolkodnék rajta....ők sem fordított helyzetben....

milyen a kapcsolatod a szüleiddel? testvéreddel? van e olyan dolog, ami miatt nem szivesen adnád oda a kulcsot illetve a házat?

2014. márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csernobilról? :D Okééé... de ott rendes lakóházak vannak, nem Pripyat városra gondoltál?
2014. ápr. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!