Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lakcím megváltoztatása,...

Lakcím megváltoztatása, szerintetek várjak vele?

Figyelt kérdés
A vőlegényemmel 2 éve vagyunk együtt, 1 éve költöztem hozzá. Jövőre lesz az esküvőnk, de még mindig a szülői házba vagyok bejelentkezve a lakcímkártyám szerint. Szeretnék esküvő előtt már bejeltkezni a mostani lakhelyemre (a páromhoz), de 1-2 ismerősöm úgy gondolja, hogy még várjak az esküvőig. Ti mikor jelentkeztetek át hivatalosan is? Esküvő után, közvetlenül előtte, vagy már jóval azelőtt?
2014. márc. 4. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi esküvő után 1évvel iratkoztunk össze közös címre, ami már a saját lakásunk is volt egyben. Addig mind a ketten a szüleinkhez voltunk bejelentkezve, ami külön város volt. Szerintem fölösleges, ráérsz ezzel.
2014. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha változik majd a neved a házasságkötés után, akkor utána kéne átjelentkezni, hogy már az új neved legyen a lakcímkártyán.

Ha nem lesz ilyen, akkor semmi akadályát nem látom, hogy már most átjelentkezz.

2014. márc. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a lakcímkártya cseréje ingyenes,így szerintem akár most is átjelentkezhetsz:)off:mi a férjemmel 4 éve vagyunk házasok,de közös címünk még nem volt..:)az állandó mkettőnknek a szülői ház.
2014. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi esküvő előtt már 3 évvel együtt laktunk a közös lakásban..én akkor ideiglenesen bejelentkeztem ide...teljesen most esküvő után 1 évvel de azért mert jön a baba, és a kórházhoz kellett.

A férjem máig nincs ide bejelentve így kap utazó pénzt a munkahelyről(mindkettőnknél 120-150 km odébb van a családunk)...szóval szerintem ez nem függ össze a kapcsolattal, vagy a házassággal...akkor csináld mikor van időd rá vagy jól esik.

2014. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként én sem látok sok összefüggést, az esküvő és az átjelenkezés között, csak ugye nagyon sok hivatalos levelem így még anyuékhoz kapom, és volt már, hogy elfelejtettek szólni, hogy megjött az autóra a kötelezőm. Sokkal kényelmesebb és egyszerűbb is lenne. Valamint ha esküvő után változik a nevem, mindent cserélnem kell, 1 lakcímkártya nem oszt, szoroz. :)
2014. márc. 4. 12:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi is együtt lakunk már 1 éve, az ö lakása. Én most fogok nemsokára megváltoztatni a lakcímemet, már sok levelem ide jön, telefon számlák és hasonlók. Én megvárnam, még összeházasodtok, viszont nálunk már úton van a baba, és egyszerübb csak nekem elintézni és a kicsi az én vagyis a mi lakcímünkre lesz bejelentve.
2014. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már fél év együttélés után átjelentkeztem oda ahol a párom lakik. Először csak ideiglenesre, aztán állandóra.

Anyuék 3 háznyira laknak, minden nap járunk át...Szóval mindegy volt.

2014. márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Esküvő előtt kb 3 évvel.

Anyámék sosem adták ide a leveleimet,így ésszerűbb volt átjelentkezni amint saját lakásunk lett.Párom is rögtön átjelentkezett oda.

2014. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A hivatalos leveleknél szerintem lehet jelezni értesítési címet is. Én így kapom pl. a Kormányhivataltól (gyed miatt) a papírjaimat a 22. kerületbe, pedig csak a 14. kerületbe vagyok bejelentve. Szerintem kérdezz utána, ha nem szeretnél még lakcímet változtatni.
2014. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát van egy rossz hírem, ellentétben azzal, amit itt néhányan írnak, ez nem kívánságműsor. A törvény szerint oda kell bejelentve legyél, ahol élsz. Beköltözés után 3 munkanapon belül be kell jelentened az új lakcímedet. Ha úgy gondolod, hogy később még visszaköltözöl a szülői házba, akkor az új címedet tartózkodási helynek is megadhatod, és akkor megmarad a lakóhely. Ezt a döntést a hivatal nem kéri számon, tehát nem muszáj később visszaköltözni :) De persze akkor is visszaköltözhetsz később a szülői házba, ha most teljesen kijelentkezel onnan, és lakóhelyet jelentesz be az új lakásba. Tájékoztatásul: attól, hogy meghagyod a lakóhelyedet a szülői házban, később nem lesz több jogod visszaköltözni oda, a szüleid simán megtagadhatják a visszaköltözést, ha be vagy jelentkezve oda, ha nem. Erre hivatkozva felesleges meghagyni a régi lakóhelyet.
2014. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!