Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magázod, vagy tegezed a...

Magázod, vagy tegezed a szüleidet?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és magázom őket. Apám valami régivágású figura és régen volt ilyen elvárása, hogy a gyerekei ne tegezzék. Valójában különösebben nem érdekel, mert nem túl bensőséges a viszonyom a szülőkkel, csak néha furcsa. És talán másoknak is furcsának tűnik. Először apámat tegeztem és magáztam vegyesen, anyámat pedig tegeztem. Mostmár mindkettőt magázom. :)

Más is van hasonló helyzetben ? :)


2009. dec. 13. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid borzasztó régimódiak...

Én sosem tudnám elképzelni, hogy magázzam a szüleimet, vagy bármelyik rokonomat. A magázás hivatalos, távolságtartó, és kb. olyan érzésem van tőle, hogy az illető nem kedvel. Egyébként meg ha a gyerek magázza a szüleit, legyen szíves a szülő is magázni a gyerekét...

2009. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Naneee, komoly? De miért?
2009. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tegezem Anyut (44), de ő magázza a szüleit. Ami azért furcsa, mert én viszont tegezem a nagyszüleimet.
2009. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tegezem az egész családot, és valahogy nem igazán érdekel, hogy mit gondolnak. :$

Így szoktam meg.

2009. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Gáz...



Apádtól nem kérdezték még meg, hogy a nevelt gyereke vagy vagy a sajátja?


Ugyanis azoknál szokás a magázás.


Sztem ez nem régimódiság hanem egyszerüen aljas bunkóság egy apától!


Ha engem uatísított volna erre apám akkor megmondtam volna neki hogy akkor a nevét is másra aggassa ne rám!!!

2009. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
én csak poénból szoktam magázni őket:D de akkor viszont a nevükön nevezem őket és mögé teszem a nénit/bácsit :D
2009. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sok helyen valóban szokás ez, de már inkább a tegezés van porondon. Nekem sosem fordult meg a fejemben, hogy magázzam a szüleimet, nagyszüleimet, dédszüleimet. Nagypapám viszont magázza az édesanyját (dédimamámat). Az apukáját (dédipapámat) viszont mindig tegezte. Én mindenkit tegezek. Ahány ház, annyi szokás :)
2009. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

XD ez jó (17:09)

Én is tegezem őket és nem igazán hallottam még olyat hogy más magázná... de ha téged nem kifejezetten zavar akkor szerintem nem probléma csak hát... úgy kicsivel nehezebb közelebb kerülni hozzájuk.

2009. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én tegezem a szüleimet, a nagyszüleimet magáztam/magázom (már csak az apai nagymamám él) Viszont apám tegezi az anyukáját. Anyukám magázta a szüleit.

Régen ez teljesen természetes volt. Minden gyerek magázta a szüleit. A legfiatalabb illető a környezetemben, aki még magázza a szüleit, az 30 éves. Ő is azért magázza, mert a szüleivel sokszor jártak a nagyszüleihez, akiket ugyancsak magázott mindenki és "ráragadt" ez a fajta beszéd.

2009. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Minden normális családban tegezik egymást az emberek, nagyszülőket is. Ha nálatok nem így van az elég gáz. Én akkor sem magáznám őket ha elvárnák. Jó esetben a szomszédokat, ismerősöket, barátokat sem magázza az ember, nemhogy a szüleit...
2009. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!